Προς το περιεχόμενο

hosting για domain δωρεάν ή σε λογικη τιμη


forgotten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα domain name laptops4you.eu

θελω να κανω μια ιστοσελιδα σε simple machines forum που ειχα ασχοληθει παλαιοτερα, δεν μιλαμε για υπερβολικο size και θα με ενδιεφερε να μαθω αν υπαρχει τροπος να ανεβει κατα προτιμηση δωρεαν για ενα διαστημα μεχρι να τελειωσω τους πειραματισμους μου με αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να δοκιμάσεις ενα απο τα παρακάτω που σου προσφέρουν τα χαρακτηριστικά για να κάνεις host ένα forum , googlαρε InfinityFree, 000webhost, heliohost. Είναι δωρεάν με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγατε απο άποψη επιδόσεων ή downtime ή ποιος ξέρει τι άλλο μπορεί να έχουν σκεφτεί οι επιτήδειοι του ιντερνετ το 2023 ( μεταξύ σοβαρού και αστείου).

Μια επίσης καλή λύση ειναι να δείς για shared hosting εδώ παίζει να μπορείς να βρεις host με 1€ τον μήνα για τα τέστ σου, που λογικά θα είναι καλύτερος απο τις παραπάνω λύσεις. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

local docker με docker compose αν θες ή πάρε το δωρέαν vm από oracle. 4 arm cores + 24gb ram. 
Πάλι ή του περνάς κάποιο arm based panel ή docker + docker compose (portainer για gui)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δυο οι περισσοτεροι δουλευουν στο ίδιο project , το κομμάτι της βάσης δεδομένων πως καταφέρνετε να μοιράζεστε τις αλλαγές ; κάνετε κάπου host την βάση ; επειδή μόνο επί πληρωμη βρήκα κάτι αξιόλογο αλλά δεν θέλω να πληρωνω όσο είναι σε στάδιο ανάπτυξης. Γενικά είναι νέος στο κομμάτι και μιλάω για project σχολής. Το back και front γίνεται το βρίσκουμε με git push και git pull.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeG είπε

Αν δυο οι περισσοτεροι δουλευουν στο ίδιο project , το κομμάτι της βάσης δεδομένων πως καταφέρνετε να μοιράζεστε τις αλλαγές ; κάνετε κάπου host την βάση ; επειδή μόνο επί πληρωμη βρήκα κάτι αξιόλογο αλλά δεν θέλω να πληρωνω όσο είναι σε στάδιο ανάπτυξης. Γενικά είναι νέος στο κομμάτι και μιλάω για project σχολής. Το back και front γίνεται το βρίσκουμε με git push και git pull.

Μπορείτε απλά να κάνετε commit και τα Migration Scripts και να τα τρέχετε manually. Ή να βάλετε να τρέχουν αυτόματα όταν ξεκινάει το πρόγραμμα και να κάνει seed τα data στη βάση αν χρειάζεται.

Αλλιώς υπάρχουν tools για Database version control. Σε Visual Studio υπάρχει το Database Project π.χ. που παρέχει db version coontrol ή Code First workflow, όπου το framework παράγει αυτόματα τα scripts από τον κώδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...