Προς το περιεχόμενο

Δυο Μονιτορ για δυο λαπτοπ.


nikosmakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην ομαδα, ενδιαφερομαι να αγορασω 2 μονιτορ για εργασια απο το σπιτι (ΙΤ) και προσωπικη χρηρη, διαβασμα, ταινιες. Θελω το  καθε μονιτορ  να βγαζει  απο 1 εξοδο σε καθε λαπτοπ, οποτε συνολικα 4 εξοδους και για τα δυο μονιτορ. Σε αυτο το σημειο δεν ξερω αν θα χρειαστει docking station ή θα δουλευει  και ετσι.

Το ενα λαπτοπ της δουλειας, εχει δυο θυρες (USB-C και HDMI), το προσωπικο μου λαπτοπ εχει δυο θυρες (VGA και HDMI).

Οταν δουλευω με το λαπτοπ της δουλειας τα δυο μονιτορ, το προσωπικο λαπτοπ θα ειναι κλειστο και το αντιθετο, οταν της δουλειας ειναι κλειστο τα δυο μονιτορ θα ειναι μονο στον προσωπικο λαπτοπ.

  1. Ποίο είναι το budget  (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε : 100-120 το καθε μονιτορ. συνολο 240-250 ευρω
  2. Για τι χρήση προορίζεται : εργασια μεσω PC οποτε 8 ++ ωρες την μερα.
  3. Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες : 24αρες σκεφτομουν.
  4. Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών : 2 laptop, παιχνιδια δεν παιζω, οποτε για εργασια και ταινιες.

Επειδη μενω εξωτερικο προτιμω απο amazon.de ας πουμε γτ συμφερει, εχεις καποιος να προτείνει καποιο αλλο σαιτ?

 

Εχω δει το παρακατω μονιτορ που ειναι eye care, 75HZ, βγαζει εξοδους που πιστευω θα κανουν, σκεφτομαι να παρω δυο τετοια, δεν ειμαι σιγουρος αν θα χρειαστω docking station.

https://www.amazon.de/-/en/VA24DQ-Monitor-Frameless-Flicker-Free-FreeSync/dp/B07ZTJXBJW/ref=sr_1_15?crid=3LY8470HDB14E&keywords=monitor&qid=1695754236&refinements=p_n_feature_twenty-five_browse-bin%3A65686968031%2Cp_n_feature_fifteen_browse-bin%3A29248364031&rnid=29248207031&s=computers&sprefix=monitor%2Caps%2C486&sr=1-15&th=1

Καταγραφή.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρόμοιο setup αλλα με docking στο επαγγελματικο

προσωπικα εχω επιλεξει 2 dell 24" με vga & hdmi, τα οποια ταιριαζουν ακριβως στο προσωπικό, ενω στο επαγγελματικό εχω ανταπτορα πανω στο dock DP-VGA κ το hdmi απευθειας επανω.

όταν κλεισω το ενα και ανοιξω το αλλο οι οθονες γυρνανε αυτόματα και κανω τραμπα μονο το usb hub στο οποίο εχω πανω πληκτρολογιο ποντικι εκτυπωτη και ακουστικά.

Δουλευει κρεμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...