Προς το περιεχόμενο

Μετατροπη ταινιας DVD σε αρχειο στον Υπολογιστη


vounisios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Crybal,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα φιλοι μου...Εχω μερικες ταινιες σε DVD και θελω να τις μετατρεψω σε ψηφιακο αρχειο, ωστε να μπορω να την δωσω μεσα απο τον υπολογιστη μου, σε εναν συγγενη μου και μια κοπια σε φιλο μου...Πως μπορω να το κανω αυτο? και με ποιο προγραμμα αν βεβαια γινεται ? Ευχαριστω.

Επεξ/σία από vounisios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vounisios είπε

Καλησπερα φιλοι μου...Εχω μερικες ταινιες σε DVD και θελω να τις μετατρεψω σε ψηφιακο αρχειο, ωστε να μπορω να την δωσω μεσα απο τον υπολογιστη μου, σε εναν συγγενη μου και μια κοπια σε φιλο μου...Πως μπορω να το κανω αυτο? και με ποιο προγραμμα αν βεβαια γινεται ? Ευχαριστω.

VLC 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να φτιαξεις ενα iso/dvd και να κανεις ακριβεις κοπιες και να τα βλεπουν ειτε σε dvd/blueray player ειτε στο pc.Μπορεις να κάνεις μετατροπη σε αλλο αρχειο πχ mp4 το οποιο παλι θα το βλεπουν σχεδον παντου αλλά δεν θα εχεις τα μενου και τα εξτρα.Επισης επειδη το dvd ειναι ηδη σε χαμηλη ανάλυση και για να το κανει Mp4 θα πρεπει να το κωδικοποιησεις παλι πιθανοτατα η ποιοτητα να πεσει 9ακόμα) λίγο.Τι θελεις από τα δυο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω...το πρωτο μου φαινεται καλυτερο..μαλλον θα το προτιμησω....Αααα...και κατι ακομα.θελει καποιο προγραμμα προφανως & αν ναι με ποιο προγραμμα θα το φτιαξω? σορρυ ε ?

Μόλις τώρα, vounisios είπε

Σ ευχαριστω...το πρωτο μου φαινεται καλυτερο..μαλλον θα το προτιμησω....Αααα...και κατι ακομα.θελει καποιο προγραμμα προφανως & αν ναι με ποιο προγραμμα θα το φτιαξω? σορρυ ε ?

Ειδα τωρα οτι μπορω με το VLC...Αυτο το εχω. θα το δοκιμασω. ευχαριστω. καλο βραδυ φιλοι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Crybal είπε

Κατεβασε το ashampoo burning studio.Ειναι δωρεαν

Το κατεβασα. πολυ καλο μου φαινεται. αυριο θα το δοκιμασω.ευχαριστω πολυ.ΒΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vounisios είπε

Το κατεβασα. πολυ καλο μου φαινεται. αυριο θα το δοκιμασω.ευχαριστω πολυ.ΒΒ

Για ακριβές αντίγραφο για back up πας create iso. Για να το γράψεις burn iso

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...