Προς το περιεχόμενο

Χαμηλή ταχύτητα με wifi, κανονική με ethernet..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Μπορείτε να με βοηθήσετε;Σε 100αρα ταχύτητα έχω download ταχύτητα max 18mbs ενώ το upload κλειδώνει στα 10. Αυτά μέσω wifi.Οταν συνδεθώ μέσω ethernet,η ταχύτητα φτιάχνει κ ανεβαίνει στα 90..
Η απόσταση των συσκευών από το ρούτερ είναι λιγότερο από 2 μέτρα για σας προλάβω..
Σε επικοινωνία με την τεχνική εξυπηρέτηση της nova,μου απάντησαν ότι ίσως είναι θέμα ρούτερ κ μου στέλνουν καινούργιο..
Πιστεύετε ότι στέκει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου δώσανε ΖΤΕ με χάλια firmware , περίμενε κ το νέο όμως κ βλέπεις. ΠΡΙΝ γίνει ένα με τη wind (α΄ναθεμα την ώρα) είχα κ γω ΝΟΒΑ κ στην αρχή είχα το ίδιο θέμα. μπήκανε 3-4 φορές , μου τα κάνανε μπαλόνια, αλλά μετά για 23 μήνες ήταν όλα τέλεια.....

ύστερα.... ήρθε η wind.... κ άλλαξα πάροχο

δες κανάλια που εκπέμπεις, δες τις ιδιότητες της σύνδεσής σου, της κάρτας δικτύου σου κλπ κλπ να χρησιμοποιείς τουλάχιστον 802.11ac ή στη χειρότερη περίπτωση 802.11n

αλλά τα 18 είναι υπερβολικά χαμηλή ταχύτητα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, g-e-o είπε

Καλησπέρα σε όλους. Μπορείτε να με βοηθήσετε;Σε 100αρα ταχύτητα έχω download ταχύτητα max 18mbs ενώ το upload κλειδώνει στα 10. Αυτά μέσω wifi.Οταν συνδεθώ μέσω ethernet,η ταχύτητα φτιάχνει κ ανεβαίνει στα 90..
Η απόσταση των συσκευών από το ρούτερ είναι λιγότερο από 2 μέτρα για σας προλάβω..
Σε επικοινωνία με την τεχνική εξυπηρέτηση της nova,μου απάντησαν ότι ίσως είναι θέμα ρούτερ κ μου στέλνουν καινούργιο..
Πιστεύετε ότι στέκει κάτι τέτοιο;

απο κινητο σε speedtest πιανεις το φουλ της γραμμης; αν ναι, δεν φταιει το ρουτερ αλλά κάτι στον υπολογιστη σου. ισως ειναι πολυ παλιος με αρχαια κάρτα wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ήρθε το ρουτερ παιδιά, κ το θέμα λύθηκε.. Δεν μπορώ να καταλάβω, αφού ξέρουν ότι θα δημιουργηθεί θέμα, γιατί στέλνουν αυτά τα σκουπίδια.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...