Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Τέλος στη δωρεάν αναβάθμιση των Windows 7 και Windows 8 συστημάτων σε Windows 11


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Τι θα σταματήσει παιδάκια να κάνει από εδώ και στο εξής η microsoft ;

Θα σταματήσει τις δωρεάν αναβαθμίσεις από win 7 / 8 σε 11 ;

Ναιιιιιιι

Αχ0α0χα0χα0χα0χα

Άλλο έγινε. Κάποια παιδάκια βρήκαν τρυπούλα πρόσφατα με την οποία μπορούσες να κάνεις "δωρεάν" permanent activation τα Office.

Η Μicrosoft θύμωσε γιατί τα λεφτά της τα βγάζει από τα Office, το cloud και το Microsoft 365. X*στηκε για τα Windows.

Οπότε έκλεισε τη τρυπούλα των "δωρεάν" permanent activations του Office και αποφάσισε να κλείσει σαν τιμωρία και τη τρυπούλα των "δωρεάν" permanent activation των Windows.

Να μάθουν τα παιδάκια αυτά να κάθονται καλά και να μη παίζουν με το ψωμί της 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν παίζει τέτοια προσφορά και για game pass ώστε  να μου δίνει για τα επομανα δεκάδες χρόνια πείτε ρε παιδιά να αγοράσω ένα μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aypnia είπε

Άλλο έγινε. Κάποια παιδάκια βρήκαν τρυπούλα πρόσφατα με την οποία μπορούσες να κάνεις "δωρεάν" permanent activation τα Office.

Η Μicrosoft θύμωσε γιατί τα λεφτά της τα βγάζει από τα Office, το cloud και το Microsoft 365. X*στηκε για τα Windows.

Οπότε έκλεισε τη τρυπούλα των "δωρεάν" permanent activations του Office και αποφάσισε να κλείσει σαν τιμωρία και τη τρυπούλα των "δωρεάν" permanent activation των Windows.

Να μάθουν τα παιδάκια αυτά να κάθονται καλά και να μη παίζουν με το ψωμί της 🤣

Μάγκες οι μπεμπηδες. Κρίμα που δεν σκέφτηκα να το κάνω και εγώ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσε να σταματήσει να μας πρήζει για να αναβαθμίσουμε ή αν μπορούσε να σταματήσει να υπάρχει γενικώς, ίσως ήταν ακόμα καλύτερα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, aypnia said:

Άλλο έγινε. Κάποια παιδάκια βρήκαν τρυπούλα πρόσφατα με την οποία μπορούσες να κάνεις "δωρεάν" permanent activation τα Office.

Ποια ήταν η δωρεάν τρυπούλα;

Sharing is caring

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ramarg είπε

Είπαν να μιμηθούν το macOS με τα Windows 11 αλλά όταν φτάσαμε στο οικονομικό κομμάτι δεν τους βγήκε... Είναι πολύ δύσκολο να δίνεις δωρεάν τα major updates 😂😂 Apple και πάλι Apple... 

Το δύσκολο θα ήταν να πληρώνουμε και για widgets ως αναβάθμιση OS.

Η μια ενσωματώνει Ai στο λειτουργικό και η άλλη widgets.

Ο καθένας ότι μπορεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι τις θέλει τις βαρύγδουπες ανακοινώσεις.. Αφού σε αυτό τον τομέα λειτουργεί αλά "ελληνικά"..

Πάντα αφήνει κάποιο "παραθυράκι" για να κάνεις τη δουλειά σου..

Επεξ/σία από gadgetseek
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, gadgetseek είπε

Τι τις θέλει τις βαρύγδουπες ανακοινώσεις.. Αφού σε αυτό τον τομέα λειτουργικά "ελληνικά"..

Πάντα αφήνει κάποιο "παραθυράκι" για να κάνεις τη δουλειά σου..

Ισχυει. Ενας πρωην Microsoft engineer ειχε δηλωσει οτι το check για valid κλειδι κατα την εγκατασταση ηταν υποτυπωδες. Επρεπε απλα να υπαρχει για να μη θεωρειται οτι ειναι εντελως μπατε σκυλοι αλεστε 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Innersense είπε

Ποια ήταν η δωρεάν τρυπούλα;

Sharing is caring

Ohook λέγεται. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά για να σου πω από προσωπική πείρα ότι δουλεύει γιατί έχω συνδρομητικό 365, αλλά λένε ότι δουλεύει και είναι offline permanent activation, τουλάχιστον δούλευε μέχρι πριν μια εβδομάδα. Αν ψάξεις στο google για αυτό θα το βρεις.

Πολλοί έχουν θέμα και με αυτό πλέον από ότι γράφουν, αυτό είναι το θέμα της Microsoft και μάλλον μετράει μέρες κι αυτό. Είναι πιο δύσκολο αυτό να το καταφέρει η Microsoft γιατί είναι offline, αλλά νομίζω ότι θα το καταφέρουν γιατί είναι αυτό που τη καίει.

Αν δεν έπαιζαν τα παιδάκια με τα κουβαδάκια τους, δεν νομίζω να πείραζαν το HWID activation των Windows (που απαιτεί αυτό για το οποίο κάνει λόγο το άρθρο, τη δυνατότητα δωρεάν αναβάθμισης από προηγούμενα Windows). Δεν τους ένοιαζε και το είχαν παρατημένο να δουλεύει από το 2016.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Hk2004gr είπε

Εδώ δεν είναι δυνατό με W10 και επεξεργαστες 7ης γενιάς Ι7 να πάμε σε windows 11, θα πάνε χρήστες των 7 & 8; Πόση κοροϊδεία;🤣

Σε ενα laptop με i5 7300U (7ης γενιας) παντως δουλευουν κανονικα. Μηπως δεν ισχυει για ολα τα CPUs 7ης γενιας; Εχουν περασει και 2 χρονια και δεν θυμαμαι αν τα πηρε κανονικα ή ειχα κανει bypass τα checks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, immortalx said:


Το πιο πιθανο ειναι οτι θελει να ασκησει πιεση για γρηγοροτερο adoption των 11 (ή εστω των 10 που θα εχουν support για λιγο καιρο ακομα)

Εγώ σκέφτομαι πως το adoption αν το ήθελε δε θα είχε τον γελοίο περιορισμό που υπήρχε ή υπάρχει ακόμα (ούτε ξέρω) σχετικά με το hardware. 

Ο μόνος λογικός λογος που το είχε ήταν αν τα είχε πάρει χοντρά από κατασκευαστές προκειμένου να αναγκάσει σιωπηλά κάποιους να πάνε σε αναβάθμιση hardware αλλιώς δεν εξηγείται!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...