Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με τον Ηχο


vounisios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vounisios,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι μου...Καναμε σημερα μ εναν φιλο μου τεχνικο των PC, ενα Φορματ, επανεγκατασταση των win 10, ολα καλα,αλλα διαπιστωνω οτι δεν εχω Ηχο....Μου βγαζει κατω στο Tray ενα Χ κοκκινο, σημαδι οτι δεν εχω ηχο....Το προσπαθω κατι ωρες τωρα, ομως μου βγαζει οτι το προβλημα εξακολουθει....Τα καλωδια ειναι οκ, δεν τα πειραξαμε...Δεν ξερω τι αλλο να δω μηπως & το εφτιαχνα...Θα ηθελα την βοηθεια σας.....ευχαριστω.

Βαζω και μια φωτο απο το μνμ που βγαζει κατω στο tray.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΣΗΜΕΡΑ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχεις βάλει (& δεν έχουν βρει τα windows μόνα τους) τους κατάλληλους drivers.

Εφόσον δεν έχεις πειράξει τίποτε άλλο πέραν της επανεγκατάστασης των windows.

Πήγαινε στη σελίδα κατασκευαστή της μητρικής, κατέβασε κι εγκατέστησε τους audio drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Φιλοι μου σορρυ για την καθυστερηση της απαντησης μου...Ομως,σημερα μου εφερε τον υπολογιστη ο φιλος τεχνικος η/υ...Ειχε προβλημα η καρτα ηχου...μου εβαλε καινουργια, νεους ανεμιστηρες κλπ...ολα δουλευουν τωρα οκ...σας ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vounisios είπε

Φιλοι μου σορρυ για την καθυστερηση της απαντησης μου...Ομως,σημερα μου εφερε τον υπολογιστη ο φιλος τεχνικος η/υ...Ειχε προβλημα η καρτα ηχου...μου εβαλε καινουργια, νεους ανεμιστηρες κλπ...ολα δουλευουν τωρα οκ...σας ευχαριστω πολυ!

Ποιά κάρτα ήχου σου έβαλε αν επιτρέπεται;

Pcie ή usb;

Οι ανεμιστήρες τι σχέση έχουν;

Σου είπε αν η ζημιά έγινε από το φορμάτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...