Προς το περιεχόμενο

Επιλογή αυτοκινήτου


Dwra19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, 2MM είπε

Για 5,000χλμ/ετος , για να ειναι η διαφορά 250€,  πρεπει να εχουν  σχεδον 2,5λτ/100 διαφορά στην καταναλωση. 

δεν έχω ιδέα σε λίτρα , έστω 8λ βενζίνης με 2€/λίτρο άρα 16€ vs 9λ υγραερίου με 0,90€/λίτρο  8,1€

πες 7€/100χλμ χοντρικά πάντα μέσα στην κίνηση Αθήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχω ιδέα σε λίτρα , έστω 8λ βενζίνης με 2€/λίτρο άρα 16€ vs 9λ υγραερίου με 0,90€/λίτρο  8,1€

πες 7€/100χλμ χοντρικά πάντα μέσα στην κίνηση Αθήνα

Α συγκρινεις υγραεριο vs βενζινη. Νομιζα ελεγες για βενζινοκινητα μονο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, korakios said:

δεν έχω ιδέα σε λίτρα , έστω 8λ βενζίνης με 2€/λίτρο άρα 16€ vs 9λ υγραερίου με 0,90€/λίτρο  8,1€

πες 7€/100χλμ χοντρικά πάντα μέσα στην κίνηση Αθήνα

1 προς 1 ειναι η καταναλωση βενζινης - υγραεριου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/10/2023 at 00:20, Dwra19 said:

Ενδιαφέρομαι γ αγορά αυτοκινήτου προτιμώ καινούργιο! Σκέφτομαι γ picanto 1,2 π βγαίνει στα 16.200(λογω τιμής, δωρεάν σέρβις 5 χρόνια κ μεγέθους - γ εύκολο parking. Για swift την έκδοση GL+ π ξεκινάει από 18.080 και γ clio λόγω υγραερίου π εχω βρει με λίγα χλμ γύρω στς 19.000 με φοβίζει λίγο βέβαια το τούρμπο! Η χρήση του θα είναι κυρίως μέσα στην Αθήνα! Κ εβδρομαδιαιως περίπου 80χλμ. Φυσικά με ενδιαφέρει η οικονομία! 

Το picanto είναι μια χαρά αμαξακι για την πόλη, αλλά σε ταξίδι δε θα είναι πολύ άνετο, ξεκούραστο. Η οικονομία είναι κάτι που πρέπει να κοιτάς μεν αλλά αν κάνεις τόσο λίγα χλμ 0,5 λτ/100 χλμ πάνω κάτω δε θα σου κάνουν διαφορά.

Κοίτα και το mazda 2, με 17600 η πρώτη έκδοση με 90 ίππους. Ποιοτικό, αξιόπιστο (όμορφο στα δικά μου μάτια) και χωράει και παρέα και 2 βαλιτσούλες να κάνεις ένα ταξίδι. ΟΚ μπορεί να χάσεις λίγο σε εξοπλισμό αλλά θα πάρεις περισσότερο αμάξι! Αν έχεις τα παραπάνω χρήματα νομίζω είναι καλό να μην περιοριστείς σε τόσο μικρό αυτοκίνητο, ειδικά αν σκοπεύεις να το κρατήσεις χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το υγραέριο καταναλώνεται πιο γρήγορα οπότε είναι μια η άλλη στο τέλος?!πήγα κ οδηγισα το clio δε το συζητώ μ άρεσε πολύ η κατανάλωση αν θυμάμαι καλά έλεγε 14,2 ενώ που πιγα κ στο swift 5,2! Όμως τα 4μετρα του clio με προβληματιζουν γ την Αττική 😏 θα μ πείτε σιγά γ 20ποντους! Αλλά ναι κάνει μια διαφορά! Το picanto είναι πολύ μικρό κ  θελω να μπορώ να κάνω ένα ταξιδάκι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dwra19 είπε

Μηπως το υγραέριο καταναλώνεται πιο γρήγορα οπότε είναι μια η άλλη στο τέλος?

καμία σχέση

2 ώρες πριν, Dwra19 είπε

η κατανάλωση αν θυμάμαι καλά έλεγε 14,2

αν έκαιγε 14,2 πάει για αλλαγή μοτέρ 😁

2 ώρες πριν, Dwra19 είπε

Όμως τα 4μετρα του clio με προβληματιζουν γ την Αττική 😏 θα μ πείτε σιγά γ 20ποντους! Αλλά ναι κάνει μια διαφορά! Το picanto είναι πολύ μικρό κ  θελω να μπορώ να κάνω ένα ταξιδάκι! 

πάρε picanto  και βαλτου υγραέριο αν δεις τα σκούρα με βενζίνες ,

δεν υπάρχει σύγχρονο αμάξι που να μη μπορεί να κάνει ταξίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...