Προς το περιεχόμενο

AMD Adrenaline με RTX6750XT AORUS ELITE


Jupiter47

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια...θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας κ παλι..εχω ενα καινούργιο pc με οθονη aoc curved 27" 2k..το προβλημα μου ειναι το εξης:την εχω με dpi στην καρτα  (aorus elite 12gb 6750)κ δεν με αφηνει να κανω ρυθμισεις στην οθονη..εννοω οταν μπαινω στο μενου της οθονης τα περισσοτερα ειναι γκριζα κ δεν μπορω να τα πειραξω..προσπαθω με το amd adrenaline να βγαλω ακρη κ ενω στο gaming ειναι συμπαθητικό (παιζω warface k παλι δεν ειναι οπως πρεπει)στο fb ή στις ταινιες η αναλυση ειναι αθλια..ξερει καποιος να μου τι να κανω παρακαλώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ρυθμίσεις προσπαθείς να κάνεις;

Ρυθμίσεις της οθόνης; Αν ναι,, τότε το adrenaline δεν έχει καμία σχέση.

Ρυθμίσεις στα windows;

Ρυθμίσεις στα παιχνίδια;

Όταν λες η ανάλυση δεν είναι όπως πρέπει, τι εννοείς και πως το συμπεραίνεις;

Το υπόλοιπο σύστημα από τι αποτελείται; (αναλυτική λίστα αν είναι δυνατόν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φιλε μου..λοιπον το συστημα ειναι amd 5 7600x,b650 msi tomahawk wifi,aorus elite 6750 12gb,32 gram 5600 g skill κ φανταζομαι τα αλλα δεν εχουν σχεση..οι ρυθμισεις που θελω να κανω ειναι της οθονης για gaming αλλα κ για πλοηγηση με διαφορετικα προφιλ..αν βαλω το dpi στην μητρικη κ οχι στην καρτα γραφικων μπορω να πειραξω αρκετα απο το g menu της aoc..στα windows οτι αφορα την οθονη την εχει διαβασει κανονικα..για την αναλυση εννοω οτι πιξελιαζει στο fb π.χ οπως κ στις ταινιες ιδιως οταν ειναι σε σκοτεινο περιβαλλον..το Adrenaline πιστευα πως εχει σχεση μιας κ πειραζεις πραγματα απο εκει..επισης υπαρχει κ το προγραμμα της msi που υπαρχει με true color κ mystic light αλλα εκει δεν πειραξα τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω η οθόνη έχει δικό της software για να κάνεις ρυθμίσεις, δες εδώ

Κατέβασε το πρόγραμμα, φτιάξε την ανάλυση/hertz της οθόνης και ρύθμισε τα ανάλογα settings in game.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...