Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με gpu Gigabyte rx 6600 8gb eagle


vront30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα στην ομάδα,

από τον μάιο έχω χτίσει ένα Pc με τα εξής χαρακτηριστικα:

ryzen 5600x

16 gb ram kingston fury

 asus tuf b550 plus wifi ii m/b

τροφοδοτικο PSU FORTRON HYDRO M PRO 800 PPA8001000

μεγαλη ψυκτρα cougar

samsung m.2 500 gb 

gpu gigabyte rx 6600 8gb eagle

το θέμα μου είναι ότι με με την προσφατη αναβαθμιση των drivers, Μου κρασαρει τα εξης:

call of duty 4 modern warfare

call of duty black ops

call of duty world at war

από τις 2 οκτωβριου που εκανα την αναβαθμιση. προσπαθησα να βαλω παλιους οδηγους αλλα τιποτα. εχω φτασει μεχρι τον μαιο του 23 σε παλαιότητα αλλα ολο μου κρασαρει, ολο κολλαει, μου βγαζει στο world at war Πρασινες οθονες και μετα επανεκκινιση μονο του, και γενικα μου εχει σπασει τα νευρα. στην αρχη που έβαλα την εν λόγω κάρτα εντωμεταξυ παιζαν μια χαρα τα παιχνιδια.Εχει κανείς καμια εικόνα ή αναλογη εμπειρία? δεν εχω τρέξει αλλα παιχνιδια για να εχω μέτρο σύγκρισης... θα προσπαθησω να τρέξω το farcry 4 Που κατεβαζω σημερα....

ευχαριστώ 

υ.γ μεχρι προτινος ειχα μια δανεικη 9600 gt 1gb και το call of duty 4 και black ops τα επαιζε μια χαρα.... 

 

Επεξ/σία από vront30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Ποιο τροφοδοτικο εχεις?

 

PSU FORTRON HYDRO M PRO 800 PPA8001000

image.png

29 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Μήπως?

 

37 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Ποιο τροφοδοτικο εχεις?

 

PSU FORTRON HYDRO M PRO 800 PPA8001000

35 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Μήπως?

 

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες ρίξε μια ματιά στον παρακάτω οδηγό του βίντεο. Εγώ για να μην είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο για να μην κάνω αυτα που λέει στο βίντεο απλά  βγαζω την ασυρματη εξωτερικη καρτα δικτυου απο τον υπολογιστη.

https://www.youtube.com/watch?v=QOWPt7MRESE&t=337s&ab_channel=Panjno

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/10/2023 στις 9:51 ΜΜ, vront30 είπε

Kαλησπέρα στην ομάδα,

από τον μάιο έχω χτίσει ένα Pc με τα εξής χαρακτηριστικα:

ryzen 5600x

16 gb ram kingston fury

 asus tuf b550 plus wifi ii m/b

τροφοδοτικο PSU FORTRON HYDRO M PRO 800 PPA8001000

μεγαλη ψυκτρα cougar

samsung m.2 500 gb 

gpu gigabyte rx 6600 8gb eagle

το θέμα μου είναι ότι με με την προσφατη αναβαθμιση των drivers, Μου κρασαρει τα εξης:

call of duty 4 modern warfare

call of duty black ops

call of duty world at war

από τις 2 οκτωβριου που εκανα την αναβαθμιση. προσπαθησα να βαλω παλιους οδηγους αλλα τιποτα. εχω φτασει μεχρι τον μαιο του 23 σε παλαιότητα αλλα ολο μου κρασαρει, ολο κολλαει, μου βγαζει στο world at war Πρασινες οθονες και μετα επανεκκινιση μονο του, και γενικα μου εχει σπασει τα νευρα. στην αρχη που έβαλα την εν λόγω κάρτα εντωμεταξυ παιζαν μια χαρα τα παιχνιδια.Εχει κανείς καμια εικόνα ή αναλογη εμπειρία? δεν εχω τρέξει αλλα παιχνιδια για να εχω μέτρο σύγκρισης... θα προσπαθησω να τρέξω το farcry 4 Που κατεβαζω σημερα....

ευχαριστώ 

υ.γ μεχρι προτινος ειχα μια δανεικη 9600 gt 1gb και το call of duty 4 και black ops τα επαιζε μια χαρα.... 

 

Update φρέσκο

Μετά από πολύ κόπο, πολλά downgrade και upgrade στους drivers και πολλή αγανάκτηση , με επικοινωνία με το σκρουτζομαγαζο που την αγόρασα, μου είπαν να τρέξω το heaven benchmark. Παπαλα λοιπόν..... δεν τον πέρασε καμια από τις δυο φορές που το ετραξα.... οπότε μάλλον η κάρτα είναι ελλατωματικη και ελπίζω να βρω την άκρη με το μαγαζί....

Αυτά ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις, αν αλλάξουν τα δεδομένα θα επανέλθω!!

Update 2: 11/10/23

Η κάρτα κάηκε , τελείως. Δεν παίζει τίποτα εδώ και πέντε μέρες.....την τεσταρα και σε άλλο υπολογιστή που παίζει κανονικά και δεν παίζει.... Τίποτα ούτε σήμα ούτε τίποτα...αυτα

 

Επεξ/σία από vront30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...