Προς το περιεχόμενο

Google Pixel 8 Series: Με κορυφαίες κάμερες, έμφαση στις AI λειτουργίες, και με 7 χρόνια ενημερώσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, pointyhat είπε

Επειδη παντα το ειχα αχτι (pixel) και εχω να αλλαξω τηλεφωνο 4 χρονια, προπαρηγγειλα (θα το παραλαβει αλλος για εμενα στο εξωτερικο) με τρομερο δωρο το ρολοι. Συνολικα κοστισε 1088 ευρω και δωρο το ρολοι (περιπου 400 ευρω). Το βρηκα εξαιρετικη προσφορα. Με χαλαει η αργη φορτιση βεβαια, αλλα ολα τα αλλα ειναι σουπερ. Πηρα το μπλε στα 256gb

υγ. μια επιφυλαξη εχω, αν προλαβα την προσφορα γιατι η χρεωση δεν εχει πεσει ακομη, δεν ξερω αν ειναι τακτικη τους μεχρι να επιβεβαιωσουν στοκ. Παντως εχω παρει μειλ επιβεβαιωσης.

απο που το αγορασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

δινει 7 χρονια ενημερωσεις και καποιοι έχετε παράπονο. θελετε γιατρο, σοβαρα μιλαω. 

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alex.georgaras είπε

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

το εγραψα ακριβως στην πισω σελιδα. και ξερω αρκετους με 5+ χρονια τηλεφωνο. εχω φιλο με s8. δεν ειμαστε στο 2015, τα καινουργια android πανε πολυ καλα στα 5 χρονια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, alex.georgaras said:

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

Το επιχείρημα των iPhone users για την πολυετή υποστήριξη, ήταν πάντα "ότι εγώ μπορεί να μην το κρατήσω τόσα χρόνια, αλλά μπορώ να το δώσω σε ένα συγγενικό μου πρόσωπο μετά από 3-4 χρόνια και να κάνει ακόμα την δουλειά του". Εδώ γιατί να μην ισχύει κάτι αντίστοιχο λοιπόν;

Επεξ/σία από Waiss
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, eemix είπε

Τα 7 χρόνια είναι όντως μία κίνηση ενυπωσιασμού, αφού μετά το πολύ την 3ετία άντε 4ετία, μόνο σαν 2ο κινητό αν το κρατάει κανείς οποιοδήποτε κινητό. Επίσης η google καινοτομεί ουσιαστικά μόνο στο software και όχι στα υπόλοιπα. Η gcam ήταν τρομερή λύση μέχρι και πριν 3,4 γενιές κινητών. Σήμερα όχι. Τα πιο πολλά (top) κινητά τη μέρα είναι ουσιαστικά τα ίδια και όταν πέφτει το φως υπάρχουν αρκετά στην αγορά που έχουν το κάτι παραπάνω. Bottom line  καλός ο ανταγωνισμός αλλά ειδικά και σε αυτές τις τιμές δν βλέπω γιατί να αγοράσει κανείς το 8αρι στην Ελλάδα ακόμα και αν δεν είχε όλα αυτά τα προβλήματα συμβατότητας.

  

1 ώρα πριν, alex.georgaras είπε

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

 

 

Το Huawei p30 pro βγήκε τον Μάρτιο του 19, είναι δλδ 4,5 χρόνων κινητών. Υπάρχει κάτι που δε κάνει την σήμερον ημέρα; Γιατί, προσωπικά, το έχω από τον Δεκέμβριο του 19 και ούτε με τη μπαταρία δεν έχω θέμα. 

Επεξ/σία από fmarulezkd
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alex.georgaras είπε

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

Δεν κοντράρει την Apple κάνει το αυτόητο για την εταιρεία που έχει ακριβώς το αντίστοιχο τηλέφωνο όπως η Apple.

αν είναι ΟΛΑ δικά τους και δεν μπορεί να δώσει updates τότε είναι για τα τσιμέντα.

όλα τα τηλέφωνα πέφτουν με τον χρόνο γιατί να μην μπορεί ένας ποιο casual χρήστης να το χρησιμοποιεί.

mate 20 pro αγορασμένο από το 19 και μια μπαταρία έχω αλλάξει.

Να έρθει Ελλάδα γιατί χωρίς wifi calling δε γίνεται τίποτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alex.georgaras είπε

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

Καλά τα λες και δεν κάνω πλάκα...τα εφτά χρόνια είναι πολλά και τότε το κινητό θα υπολειτουργεί λογικά..αλλά λόγο το οτι τα pixel έχουν καθαρό android που δεν είναι μπουκωμενα με bloatware τύπου Xiaomi/Samsung και ΣΙΑ μια πενταετία την έχουν σίγουρα ποιοτικής χρήσης,από εκεί και πέρα παίζει ρόλο και η χρήση που κάνει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alex.georgaras είπε

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

Μερικές σελίδες πιο πίσω έγραψα για συσκευές Pixel....

Το πρώτο πρόβλημα που βγάζει μετά από 4-5 χρόνια είναι η μπαταρία...Στο XL που έχω  στα 6 χρόνια έκαψε δυστυχώς μητρική...Στο 4XL θέλω μπαταρία στα 4-5 χρόνια που το εχω...

Έχω και ένα Samsung  Note 8,για back up συσκευή,αλλά είχα αλλάξει μπαταρία και οθόνη μέσω εγγύησης το '21 αλλά δουλεύει μια χαρά ακόμα,και είναι συσκευή του '17 αν θυμάμαι καλά...

Στο Note 8 έκανα και κάτι δουλίτσες ρουτίνας,μια χαρά ακομα κρατεί...

Αυτή την στιγμή έχω ένα Pixel 6 Pro και ένα iPhone 13,τις περισσότερες ώρες τις περνάω με το Pixel....

Φωτογραφικά το Pixel είναι ανώτερο,στο βίντεο όμως αλλάζουν τα πράγματα...Εκεί υπερέχει το iPhone...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, alex.georgaras είπε

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

Εχω το oneplus 8pro 12/256 4 χρονια σαν μοναδικη συσκευη, ακομη πετάει, high refresh rate, γρηγορη φορτιση, καλος επεξεργαστης. Γενικά απροβληματιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Waiss said:

Ενημερωτικά πάντως με την χθεσινή QPR1 Beta 2, σε όλους τους παρόχους παίζουν 5G και VoLTE χωρίς root 😄 Για Nova δεν είμαι σίγουρος αν παίζει το VoLTE. 

Nova παίζει μονο 5G

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/10/2023 at 17:30, alex.georgaras said:

Δεν εκανα παραπονο. Πολυ καλα κανει και δινει 7 χρονια ενημερωσεις αλλα ειπα οτι ειναι περισσοτερο για να κοντραρει την Apple γιατι πρακτικά ειναι αδιαφορο. Ας βρεθει να μιλησει εστω και ένας εδω μεσα που εχει android τηλέφωνο πανω απο 4-5 χρονια...

Oneplus 5t. Το έχω από το 2018. Με 100 apps. Τρέχει σφαίρα. Είναι η κύρια συσκευή μου. Δεν έχω αλλάξει μπαταρία. Μου βγάζει άνετα την μέρα. Δεν κολλάει πουθενά. Γενικά κανένα απολύτως αρνητικό. Καλοδεχουμενα τα 7 χρόνια. Προσέχετε τι λέτε μερικοί ότι μετά από 7 χρόνια δεν θα κάνει για τίποτα και θα είναι για πέταμα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...