Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, από τέλος Αυγούστου αντιμετώπιζα πρόβλημα σε γραμμή 50αρα της cosmote (Αθήνα). Δεν είχα σταθερή ταχύτητα ούτε καλο wifi. Μετά από 15 μέρες με παίρνουν από το τμήμα πωλήσεων της cosmote και μου λένε να εγκαταστήσουν οπτική ίνα στην 50αρα γραμμή. Αφου γίνεται αυτό αντιμετωπίζω μεγαλύτερο πρόβλημα, δεν πιάνω καθόλου wifi και η γραμμή με ethernet είναι κάπου στο 10. Εχω επικοινωνήσει περισσότερες απο 10 φορες με την εξυπηρέτηση, μου αλλάζουν ρούτερ και πάλι αντιμετωπίζω πρόβλημα καθώς ο κάθε εκπρόσωπος μου λέει τα δικά του, υποστηρίζουν οτι πρώτη φορά βλεπουν 50αρα γραμμή και οπτική ίνα και σε όλο αυτό το διάστημα δεν έχω σταθερή ταχύτητα και καθόλου σχεδόν wifi. Έχουμε κάνει διαχωρισμούς καναλιών, πιάνω μεχρι 6 Mbps σε wifi και με ehternet απο 7 εως 51 Μbps. Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο; Να ξέρω που οφείλεται, γιατί αυτές τις μέρες ζητάω τεχνικό και μου λένε οτι το πρόβλημα είναι του σπιτιού και όχι της γραμμής. Πριν τον Αύγουστο δεν είχα κανένα απολύτως θέμα. 

Ευχαριστώ πολύ!!

51.03
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mathtype είπε

Έχουν κάνει διαχωρισμό στην 2.4 και στην 5. Και συνδέεται και στα 2 ανάλογα. 

Δεν θα βρούμε ακρη😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπτική ίνα στην 50αρα γραμμή λίγο περίεργο μου φαίνεται, συνήθως από το εμπορικό τμήμα  προσπαθούν να πουλήσουν 100αρα η 300αρα κλπ ,γιατί δεν σου πρότειναν βάλεις πχ 300αρα αφού όπως λες,εχουν βάλει οπτικη ινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...