Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θέλει να υποστηρίζει τις Galaxy συσκευές με ενημερώσεις για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα updates αργούν πολύ να έρθουν Ελλάδα , έχουν ένα παράξενο τρόπο διανομής , ακόμη και οι ενημερώσεις ασφαλείας , ξεκινούν απο Asia Pacific και πάνε σε κάτι παράξενες χώρες πρίν έρθουν εδώ , μπορεί να το διαπιστώσει κανείς και στο Sam mobile .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, panathatube said:

Έχω 5G αλλά... το απενεργοποίησα. Για βίντεο και browsing το 4G μού φτάνει. Ίσως και να μού περισσεύει.

Έχω ένα ταπεινό Α53 και η συσκευή λειτουργεί μια χαρά. 

Το ότι η Samsung με πάνω από 150 συσκευές δίνει υποστήριξη 4+5 χρόνια, και πιο έγκαιρα από παλιά, το λες επιτυχία. Όσο μεγαλύτερη υποστήριξη τόσο το καλύτερο, αν και δεν μπορώ να κρατήσω κινητό πάνω από τρία χρόνια, λόγω χρήσης η μπαταρία παίρνει την κατιούσα από ένα σημείο και έπειτα. 

s23 ulta η συσκευη έχει διαφορα σε σχέση με την πρώτη μέρα δεν θα πω 500% και υπερβάλλω αλλα ένα 30% που φαινεται και με γυμνό μάτι κανονικά φαινεται όπως και έπεσε και η αυτονομία, η αλλαγη έγινε από το p30 pro που 3 +/- χρονια  όταν το άλλαξα και λειτουργούσε σαν την πρώτη μέρα αλλά οκ δεν πάει άλλο πλέον είχε και της γρατζουνιες τους κλπ
αν εξαιρέσουμε την οθονη upgrade δεν ένιωσα να ειχα κάνει το αντίθετο σε καποια σημεία έχασα (επρεπε να παω στο oppo find x5 pro αλλα μου καρφώθηκε εμφανισιακά το Ultra.....)

Επεξ/σία από Black Demis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Black Demis είπε

s23 ulta η συσκευη έχει διαφορα σε σχέση με την πρώτη μέρα δεν θα πω 500% και υπερβάλλω αλλα ένα 30% που φαινεται και με γυμνό μάτι κανονικά φαινεται όπως και έπεσε και η αυτονομία, η αλλαγη έγινε από το p30 pro που 3 +/- χρονια  όταν το άλλαξα και λειτουργούσε σαν την πρώτη μέρα αλλά οκ δεν πάει άλλο πλέον είχε και της γρατζουνιες τους κλπ
αν εξαιρέσουμε την οθονη upgrade δεν ένιωσα να ειχα κάνει το αντίθετο σε καποια σημεία έχασα (επρεπε να παω στο oppo find x5 pro αλλα μου καρφώθηκε εμφανισιακά το Ultra.....)

Το ότι δεν ένιωσες το upgrade έχει να κάνει με την χρήση της συσκευής, δεν λέει κάτι αυτό.

Να σου θυμίσω για το 2019 P30pro ότι ούτε καν στέρεο ηχεία δεν είχε(ή 4Κ 60fps video κλπ), άρα δεν καταλαβαίνω ποια ειναι τα σημεία που έχασες πέραν ξέρω γω από την πιο γρήγορη φόρτιση.

Και για την αυτονομία, δεν μου φαίνεται παράλογο μιας και μιλάμε για συσκευή(S23U) με υψηλότερη ανάλυση, Hz και φωτεινότητα από το p30pro με την 1080p 60hz οθόνη.

Και το P60pro να είχες, πάλι χειρότερη αυτονομία θα έβλεπες από το P30.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, Fulgore said:

Το ότι δεν ένιωσες το upgrade έχει να κάνει με την χρήση της συσκευής, δεν λέει κάτι αυτό.

Να σου θυμίσω για το 2019 P30pro ότι ούτε καν στέρεο ηχεία δεν είχε(ή 4Κ 60fps video κλπ), άρα δεν καταλαβαίνω ποια ειναι τα σημεία που έχασες πέραν ξέρω γω από την πιο γρήγορη φόρτιση.

Και για την αυτονομία, δεν μου φαίνεται παράλογο μιας και μιλάμε για συσκευή(S23U) με υψηλότερη ανάλυση, Hz και φωτεινότητα από το p30pro με την 1080p 60hz οθόνη.

Και το P60pro να είχες, πάλι χειρότερη αυτονομία θα έβλεπες από το P30.

Έχασα σε ποιότητα κατασκευής, σε 4 μήνες συσκευή γέμισε με ίδια χρήση γρατζουνιές πίσω μπρος, έχασα σε σήμα (wifi, Bluetooth, gsm και στα 3 είναι χειρότερο), κάμερα σε ορισμένες συνθήκες παραμένει καλύτερη του p30 pro ( όχι σε video εκεί μαμαει το Samsung), συμβατότητα με bluetooth αυτοκινιτου (χαμηλός ήχος και κάποιες φορές δεν στέλνεις μικρόφωνο στο αυτοκινιτο όταν έχω κλήση, όχημα είναι του 2021 με όλα τα updates και με huawei δεν είχα θέμα και iphone 12 και 13 pro)

Θέμα με cardo ενδοεοικοινονια στο κράνος, πολλές φορές μετά από κάποια ώρα δεν λειτουργούν τα κουμπιά αλλαγής στα τραγούδια, ούτε εδώ κάτι είχα με τα κινιτα που προανέφερα.

Χειρότερη αυτονομία από μια συσκευή 3 ετών σε πλήρες ανάλυση και ίδια όταν το είχα FHD+ (Μόνο που huawei είχε μπαταρία 3 χρονών!!!)

Σε αρκετές συνθήκες (κυρίος σε καθημερινές εργασίες η αρχαιότητα huawei δεν είχε κανέναν lag s23 ultra μετά το πρώτο update άρχισε κάπου κάπου να μου σπάει τα νεύρα και με τον καιρό περρισωτερο.

Από την άλλη κέρδισα σε οθόνη πολύ. Και έχω 5g και μια φρέσκια συσκευή. Αλλά όχι ευχαριστημένος δεν θα έλεγα ότι είμαι upgrade ήθελα όχι να ανέβω σε κάτι level πχ οθόνη και 5g και φρέσκο soc και να χάσω σε κάποια άλλα. Το λες και λίγο απογοήτευση κιόλας

 

60 pro το ίδιο χρήσημο με ένα τούβλο μου είναι καθος έχω αρκετές αγορές στο Store έχω αρκετούς συγχρονισμός με το google και το wallet έχει 7 κάρτες μέσα και γενικός με κάποια πράγματα βολεύτηκα που προσφέρει η google

Επεξ/σία από Black Demis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, D.Luffy said:

Δεν υποστηρίζεται αλλά δεν παρατήρησα ότι μου λείπει κιόλας. Συνήθως η χρήση που κάνω στο δρόμο είναι φωτογραφίες και μουσική. 

Δεν θα υποκριθω όμως ότι δεν είναι σημαντικό για κάποιους άλλους. 

Επίσημα από Δεκέμβριο 5g κτλ στην Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω αγοράσει, δεν ξέρω και εγω ποσα android samsung, οκ θετική η μεγαλύτερη υποστήριξη, μην είμαστε και αχάριστοι, οταν αλλες μάρκες υποστηρίζουν ελάχιστα χρόνια, αλλά, οταν λεμε υποστήριξη, να είναι πραγματικη υποστήριξη και όχι μάρκετινγκ. 

Στις περισσότερες περιπτώσεις η σαμσουνγκ οντως σου δινει την επόμενη έκδοση android αλλά συχνά αυτο ειναι υποβάθμιση και οχι αναβάθμιση. Έχει χειρότερη αυτονομία, δεν προσθέτει εξτα πράγματα πχ μπορεί να βγάλει android 14 για το s23 ultra όπου να προσθέτει και 5 πράγματα, και στο s22 ultra απλα θα πας απο 13 σε 14, να μη σου δώσει αυτα που δίνει με το Update στο s23. Επίσης στο s23  να δουλευει εξαιρετικά, και στο s22  να μην είναι καθόλου βελτιστοποιημενη, να εχει χειρότερη αυτονομία κλπ. Στην πραγματικότητα να πρόκειται για υποβάθμιση της εμπειρίας χρήσης στο  s22.

Πολυ συνηθισμένο οτι περιγραφω. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχει μείνει στο μισοφαγωμενο μηλαρακι.....αν κάνουν και αυτό στη  Samsung να δούμε τι άλλο θα σκαρφιστουν τα Τζομπακια να λένε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...