Προς το περιεχόμενο

Wanbo x5 Projector


jimmisk1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι την αγορα ενος Projector ,  και εχω δει τον καινουργιο  wanbo x5   , νεο μοντελακι  ,  με πολυ καλα specs.

Λεει εχει 1100  Αnsi Lumens  και πολλα αλλα καλουδια .

H τιμη του  219 ευρω    ειναι  πολυ καλη ,   αν δεις και Ελλαδα αλλους  συγκριτικά  ,   τι λετε  αξιζει ?    

https://www.angroid.gr/prosfores/othones-provoleis/wanbo-x5-1100-ansi-lumens-android-9-0-tv-se-enan-exypno-provolea-wifi-6-0-autofocus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω 1GB Ram και Android 9 όπως και ο X1 Pro όπου τρέχει την mobile έκδοση του Netflix που θέλει ποντίκι και μου έχει βγάλει την ψυχή με τα bluetooth ηχεία σε φάση που αγόρασα TV Stick για να το κουμπώσω πάνω του 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, jimmisk1974 είπε

Σκεφτομαι την αγορα ενος Projector ,  και εχω δει τον καινουργιο  wanbo x5   , νεο μοντελακι  ,  με πολυ καλα specs.

Λεει εχει 1100  Αnsi Lumens  και πολλα αλλα καλουδια .

H τιμη του  219 ευρω    ειναι  πολυ καλη ,   αν δεις και Ελλαδα αλλους  συγκριτικά  ,   τι λετε  αξιζει ?    

https://www.angroid.gr/prosfores/othones-provoleis/wanbo-x5-1100-ansi-lumens-android-9-0-tv-se-enan-exypno-provolea-wifi-6-0-autofocus

1100 ansi lumens me 220 ευρώ, μην περιμενεις πάντως να ειναι.

επισης οπως γραφτηκε, δεν ειναι certified οποτε ετοιμασου για κακη εμπειρια νετφλιξ. εγώ το "ελυσα" το προβλημα χρησιμοποιωντας certified androidtv box που ήδη ειχα.

https://www.amazon.in/product-reviews/B0CHS9XPMZ/ref=acr_dp_hist_2?ie=UTF8&filterByStar=two_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar
αναφερει οτι ειναι 500ansi lumens στην καλυτερη. δεν ειναι κακο νουμερο, αλλα δεν ειναι 1100 με τπτ.

Αποψη μου, δες τον wanbo TT που ειναι με certified androidtv netflix. (fixed)

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν παραγγειλα  , γιατι ειχε και εκπτωτικο κουπονακι και δωρο bluetooth ηχειο .  ηταν καλη η τιμη  ,  δεν ηθελα να ανεβω παραπανω.

Δεν με ενδιαφερει καθολου Neflix ( ουτε καν θα συνδεθω στον projector )  , μονο κυριως τον θελω να συνδεσω laptop  που εχω μεσα cosmote  και eon να βλεπω κανα παιχνιδι   και αντε καμια ταινια   απο USB φλασακι. Και να θελω να δω netflix συνδεω και κινητο με HDMI  και βλεπω.  Και κονσολα XBOX One  Χ  θα συνδεσω ,  πιστευω θα ναι ΟΚ

Και ολα αυτα κυριως βραδινες ωρες  , οποτε θα εχω σκοταδι στο δωματιο     .  Πιστευω καλος θα ειναι ,  γιατι διαβασα καλα λογια που λενε  , και σε σχεση με αλλους wando .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, jimmisk1974 είπε

Toν παραγγειλα  , γιατι ειχε και εκπτωτικο κουπονακι και δωρο bluetooth ηχειο .  ηταν καλη η τιμη  ,  δεν ηθελα να ανεβω παραπανω.

Δεν με ενδιαφερει καθολου Neflix ( ουτε καν θα συνδεθω στον projector )  , μονο κυριως τον θελω να συνδεσω laptop  που εχω μεσα cosmote  και eon να βλεπω κανα παιχνιδι   και αντε καμια ταινια   απο USB φλασακι. Και να θελω να δω netflix συνδεω και κινητο με HDMI  και βλεπω.  Και κονσολα XBOX One  Χ  θα συνδεσω ,  πιστευω θα ναι ΟΚ

Και ολα αυτα κυριως βραδινες ωρες  , οποτε θα εχω σκοταδι στο δωματιο     .  Πιστευω καλος θα ειναι ,  γιατι διαβασα καλα λογια που λενε  , και σε σχεση με αλλους wando .

 

Αφου ειχες ηδη αποφασισει, τι ανοιξες θεμα να ρωτησεις;

Για την ιστορια, ο wanbo TT βγαινει 200 ευρω οποτε δεν ειναι πιο ακριβος. Και παιζει να εχει μεγαλυτερη φωτεινοτητα από το x5.
https://www.geekbuying.com/item/Netflix-Certified-Wanbo-TT-1080P-LCD-Projector-519616.html?idev_id=4130 + κουπονι NNNFRWTT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, kallair είπε

Αφου ειχες ηδη αποφασισει, τι ανοιξες θεμα να ρωτησεις;

Για την ιστορια, ο wanbo TT βγαινει 200 ευρω οποτε δεν ειναι πιο ακριβος. Και παιζει να εχει μεγαλυτερη φωτεινοτητα από το x5.
https://www.geekbuying.com/item/Netflix-Certified-Wanbo-TT-1080P-LCD-Projector-519616.html?idev_id=4130 + κουπονι NNNFRWTT

Γνωρίζεις αν ο ΤΤ έχει auto keystone correction? Ο Χ5 λέει ότι έχει. Από τα specs δεν είμαι σίγουρος αν έχει ή αν είναι manual. 

Είναι μεγάλο πλεονέκτημα αν δεν τον έχεις κάπου σταθερά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Γνωρίζεις αν ο ΤΤ έχει auto keystone correction? Ο Χ5 λέει ότι έχει. Από τα specs δεν είμαι σίγουρος αν έχει ή αν είναι manual. 

Είναι μεγάλο πλεονέκτημα αν δεν τον έχεις κάπου σταθερά. 

Nαι εχει. σε τετοια προϊοντα καλο ειναι να βλεπεις τετοια αναλυτικα βιντεο και να διαβαζεις τις κριτικες απο διαφορα site (οπως πχ ανακαλυψα απο τις κριτικες οτι ο Χ5 δεν πρεπει ειναι ουτε 500 ansi lumens) πριν αποφασισεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kallair είπε

Nαι εχει. σε τετοια προϊοντα καλο ειναι να βλεπεις τετοια αναλυτικα βιντεο και να διαβαζεις τις κριτικες απο διαφορα site (οπως πχ ανακαλυψα απο τις κριτικες οτι ο Χ5 δεν πρεπει ειναι ουτε 500 ansi lumens) πριν αποφασισεις.

Είμαι aware για τα ψεύτικα specs που ανεβάζουν οι κινέζοι. Αλλά τώρα που λένε ANSI Lumens πίστευα ότι θα είναι πραγματικά, αλλά μπα ξανά! 

Γενικά βλέπω reviews από τον Gregory  στο https://www.mondoprojos.fr/ ο οποίος είναι πολύ δυνατός, αλλά δεν ασχολείται συχνά με φθηνιάρικα μοντέλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 10/10/2023 στις 7:15 ΜΜ, jimmisk1974 είπε

Toν παραγγειλα  , γιατι ειχε και εκπτωτικο κουπονακι και δωρο bluetooth ηχειο .  ηταν καλη η τιμη  ,  δεν ηθελα να ανεβω παραπανω.

Δεν με ενδιαφερει καθολου Neflix ( ουτε καν θα συνδεθω στον projector )  , μονο κυριως τον θελω να συνδεσω laptop  που εχω μεσα cosmote  και eon να βλεπω κανα παιχνιδι   και αντε καμια ταινια   απο USB φλασακι. Και να θελω να δω netflix συνδεω και κινητο με HDMI  και βλεπω.  Και κονσολα XBOX One  Χ  θα συνδεσω ,  πιστευω θα ναι ΟΚ

Και ολα αυτα κυριως βραδινες ωρες  , οποτε θα εχω σκοταδι στο δωματιο     .  Πιστευω καλος θα ειναι ,  γιατι διαβασα καλα λογια που λενε  , και σε σχεση με αλλους wando .

 

Φιλε τον παρελαβες; μας γράφεις αν ειναι καλος απο θέμα φωτεινότητας και λειτουργικου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, fysikos είπε

Φιλε τον παρελαβες; μας γράφεις αν ειναι καλος απο θέμα φωτεινότητας και λειτουργικου;

τον εχω παρει εδω και μηνες  τον x5  ,  σε θεμα φωτεινοτητα ειναι πολυ καλος  ,   ομως   τον εδωσα   και πηρα τον Wanbo TT  ,  απο τον Χ5  δεν εμεινα ευχαριστημενος  απο το λειτουργικο του  , ενω μεν εχει κανονικα Android με το να κατεβαζεις απο Play store ,  ειναι ποοοοολυ  αργο  ! ! !  Επισης δεν εχει πολλες ρυθμισεις στον να φτιαχνεις την ποιοτητα της οθονης.

Πηρα  το Wanbo TT  ,  πραγματικα τα σπαει ! !  Σε  θεμα φωτεινοτητας   μη σου πω δεν καταλαβα διαφορα  με τον Χ5    ,  περισσοτερες  ρυθμισεις εικονας ....  αλλα απο λειτουργικο ΔΕΝ εχει Android ,  εχει ενα σαν Android  με δικο του  store ,   δεν λεει κατι .  Ομως ,  του εβαλα ενα Xiaomi Mi Box S 2nd Gen 4K  και πραγματικα    ολα αψογα,  και Netflix σε 1080p    και stremio παιζει τουμπανο απο το xiaomi,  και οτι αλλο θες !! 

Και κατι ακομα σε σχεση με τον Χ5 ,  οτι ο   TT   στην ιδια αποσταση   μου βγαζει περισσοτερες ιντες οθονη ,  ειμαι καπου  στις 110  ιντες τωρα 

περιμενω και μια  120"   Φορητή Ανακλαστική Οθόνη Προβολής   να γινει πιο τουμπανο !

Επεξ/σία από jimmisk1974
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...