Προς το περιεχόμενο

ΧΡΟΝΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ VPN MΕΣΩ ROUTER COSMOTE


movingparticle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από 16 μήνες περίπου πρωτοπαρουσιάστηκε στο τηλέφωνό μου στην επαρχία αδυναμία σύνδεσης με vpn Πανεπιστημίου μέσω wi fi. Μετά από δυο μήνες πειραματισμούς, ο πάροχος βρήκε ότι αυτό που φταίει είναι η ip διεύθυνση. Μόνο με ipv4 λειτουργεί. Κάθε φορά που αλλάζω ρούτερ (ή και μετά από πολυήμερη διακοπή ρεύματος) αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Πρέπει να τηλεφωνώ και να λέω ότι δεν μπορώ να συνδεθώ με το vpn και να μου αλλάζουν την ipv6 σε ipv4. Πρόσφατα μου άλλαξαν ρούτερ στο τηλέφωνο στην Αθήνα λόγω κεραυνού. Στον καινούργιο ρούτερ, μετά από μια 24ωρη προσπάθεια του 13888, δεν κατέστη εφικτό να συνδεθώ με vpn παρά μόνο με καλώδιο δικτύου. Μου είπαν να αλλάξω τον καινούργιο router με άλλον.  Πήγα στο τοπικό υποκατάστημα και μου άλλαξαν τον καινούργιο router με άλλον router και κάλεσα να μου αλλάξουν την ip. Μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου αλλάξουν την ip σε αυτόν τον router και ότι θα προωθήσουν την βλάβη στο τεχνικό τμήμα. Στο μεταξύ δεν μπορώ να συνδεθώ στο vpn ούτε με καλώδιο δικτύου πια!!! Έχει αντιμετωπίσει άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...