Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PS5 - Μπαίνει αυτόματα σε κατάσταση αδράνειας


john kermi
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από john kermi,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Εχω αγορασει ενα ps5 κ μολις το ενεργοποιω μπαινει αυτοματα σε κατασταση αδρανειας .Ειναι καποια ρυθμιση της κονσολας,της τηλεορασης η καποιο θεμα που απαιτει σερβις?Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τί εννοείς; Μόλις πατάς το κουμπί από το χειριστήριο τί γίνεται; Στην τηλεόραση τί εμφανίζεται; Δεν νομίζω να είναι θέμα της τηλεόρασης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, herbalife3 είπε

Δηλαδή τί εννοείς; Μόλις πατάς το κουμπί από το χειριστήριο τί γίνεται; Στην τηλεόραση τί εμφανίζεται; Δεν νομίζω να είναι θέμα της τηλεόρασης 

Υπάρχει περίπτωση να ανοίγει μετά την τιβι και λόγω on/off button να το ξαναβάζει σε αδράνεια. Δεν θυμάμαι πως λεγετεια η λειτουργία και αν είναι μέσα στην κονσολα ή στην τιβι. Θα μπορέσω να το δω αργότερα (νομίζω τιβι) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Υπάρχει περίπτωση να ανοίγει μετά την τιβι και λόγω on/off button να το ξαναβάζει σε αδράνεια. Δεν θυμάμαι πως λεγετεια η λειτουργία και αν είναι μέσα στην κονσολα ή στην τιβι. Θα μπορέσω να το δω αργότερα (νομίζω τιβι) 

Αυτο ακριβώς που λες το πάθαινα με το xbox series x 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν όντως είναι η περίπτωση συγχρονισμου hdmi, τότε ψάχνεις για hdmi cec ρύθμιση στην tv ή στο ps5

Settings > System > HDMI > Enable HDMI Device Link >  Off

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Πρόβλημα με PS5 - Μπαίνει αυτόματα σε κατάσταση αδράνειας

Να γινω οσο πιο παραστατικος γινεται!Παταω το κουμπι του χειριστηριου,αναβω την tv,πηγαινω στο hdmi οπου ειναι συνδεδεμενη η κονσολα κ παταω να μπω.Τοτε μου δειχνει φωτο της κονσολας που μου λεει πως η κονσολα μπαινει σε κατασταση αδρανειας κ αναβει το πορτοκαλι χρωμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, john kermi είπε

Να γινω οσο πιο παραστατικος γινεται!Παταω το κουμπι του χειριστηριου,αναβω την tv,πηγαινω στο hdmi οπου ειναι συνδεδεμενη η κονσολα κ παταω να μπω.Τοτε μου δειχνει φωτο της κονσολας που μου λεει πως η κονσολα μπαινει σε κατασταση αδρανειας κ αναβει το πορτοκαλι χρωμα....

Ανοιξε πρώτα την TV και πήγαινε στο HDMI που εχεις το PS5. Ανοιξε το PS5 και μετα πηγαινε Ρυθμίσεις --> HDMI και απενεργοποιησετα όλα και δες αν στο κάνει. Λογικα δεν θα εχεις θέμα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Μαλλον βρεθηκε η λυση.Απ τις ρυθμισεις απενεργοποιησα ολες τις επιλογες για το rest mode.Φαινεται να δουλευει.Λεω φαινεται γιατι μου το κανε αφου περναγανε καποιες ωρες.Εγω δλδ που παιζω μονο τις νυχτες πχ ,το κλεινα τη νυχτα κ την επομενη νυχτα που θα ξαναπαιζα εμπαινε σε rest mode.Αν το ανοιγοκλεινα αμεσως εμπαινε κανονικα στο μενου.Οποτε αλανια μου αν καποιος αντιμετωπισει κατι παρομοιο ,κλειστε ολες τις επιλογες για το rest mode κ το μονταρατε!Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις 😘😘😘

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...