Προς το περιεχόμενο

Roborock s5 max μητρική


TsolakFD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε ένα ατύχημα η μητρική μας από την σκούπα και έφυγε αυτό που κουμπώνει η μπαταρία από πάνω, μια καινούργια μητρική έχει περίπου 140 έυρο, αξίζει να φτιάξω την μητρική??? Και αν ναι που ??? Είμαι από Ρόδο αλλά με συννενόηση φυσικά στέλνω την σκούπα για επισκευή βάζω από κάτω φωτογραφίες 

https://we.tl/t-x33iXwfKVh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, TsolakFD είπε

Είχε ένα ατύχημα η μητρική μας από την σκούπα και έφυγε αυτό που κουμπώνει η μπαταρία από πάνω, μια καινούργια μητρική έχει περίπου 140 έυρο, αξίζει να φτιάξω την μητρική??? Και αν ναι που ??? Είμαι από Ρόδο αλλά με συννενόηση φυσικά στέλνω την σκούπα για επισκευή βάζω από κάτω φωτογραφίες 

https://we.tl/t-x33iXwfKVh

Ίσως κάποιος ηλεκτρονικός μπορέσει να το φτιάξει αν καταφέρει να βρει κάπου trace ώστε να κολλήσει καλώδια το θέμα είναι πόσο θα κρατήσει και αν τα καταφέρει, μάλλον για καινούργια σε βλέπω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως έγινε τέτοια ζημιά;

Είσαι σίγουρος οτι είναι το μόνο πρόβλημα της μητρικής;

Φαίνεται να έχει σηκώσει τα pads, θέλει κάποιον σχετικά έμπειρο να κάτσει να ασχοληθεί και να κολλήσει καλώδια κλπ.

Μικροκολλήσεις ταλαιπωρίας, δεν ξέρω πόσο θα χρέωνε κάποιος μα 140€ σίγουρα δε θα πάρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, TsolakFD είπε

Πήγα να βάλω μπαταρία και βγήκε όλο μαζί, πριν από αυτό ήταν κομπλέ η σκούπα 

Χωρίς να σε πάρω στο λαιμό μου, αφού δεν ξέρω πως τιμολογούν, θεωρώ οτι δε θα σου έπαιρνε κανείς πάνω από 50€ για να το διορθώσει.

Εφόσον δεν έχει άλλο πρόβλημα αξίζει.

Με κάθε επιφύλαξη όπως είπα καθώς δε μπορώ να είμαι σίγουρος για το τι χρεώνουν.

Δύσκολο ολόκληρη Ρόδος να μην έχει έναν έμπειρο τεχνικό.

Ακόμα και σε αυτούς που φτιάχνουν κινητά να το πας, πιθανώς να μπορούν να το φτιάξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 λεπτά πριν, bill999r είπε

Δυστυχώς φίλε μου δεν νομίζω ότι μπορεί να φτιαχτεί. Ουσιαστικά αποκολλήθηκε βίαια και αποκλείεται να ξανακολλησουν οι επαφες. 

Αν βρει της γραμμές γίνεται το θέμα είναι ποιος θα το αναλάβει και τι θα χρεώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι δυσκολο να φτιαχτουν τα traces . εχει αρκετο χωρο εκει γυρω απο τις επαφες . δεν ειναι πολυ στριμωγμένα . 

Μην αναφερεις για σκουπες ρομποτ κλπ . απλα πες μια πλακετα που εφυγαν τα traces . για εναν σωστο ηλεκτρονικό είναι ευκολη δουλεια αυτο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Αν βρει της γραμμές γίνεται το θέμα είναι ποιος θα το αναλάβει και τι θα χρεώσει

Πολύ δύσκολο φίλε μου. Εγώ είχα ένα τάμπλετ στο οποίο έγινε παρόμοιο σκηνικό επειδή τα πιτσιρίκια το χρησιμοποιούσαν ενώ φόρτιζε με αποτέλεσμα από τις κινήσεις να ξεκολλήσει η θύρα φόρτισης. Αλλάζω μια θύρα την πρώτη φορά, δούλεψε για κανένα χρόνο κ πάλι τα ίδια. Την ξαναλλαζω, σε 1 χρόνο οφ πάλι. Την τρίτη φορά πήγα να την ξαναφτιάξω και μιλάμε είχε διαβρωθεί τέρμα όλη η περιοχή. Ψευτοκολλησε με τα πολλά άλλα σε μια μέρα παρέδωσε πνεύμα.

Όλα αυτά τα χρόνια εν τω μεταξύ η φόρτιση διαρκούσε κανένα 8ωρο στην καλύτερη.

Η λύση ήταν να φάει πέταμα και να αντικατασταθεί με ένα νέο realme το οποίο πυροβολαει.

Νομίζω ότι η πιο καλή λύση για τον φίλο ( για να μην ταλαιπωρηθεί) είναι να πάει σε καινούρια πλακέτα ή καινούρια σκούπα.

2 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

δεν ειναι δυσκολο να φτιαχτουν τα traces . εχει αρκετο χωρο εκει γυρω απο τις επαφες . δεν ειναι πολυ στριμωγμένα . 

Μην αναφερεις για σκουπες ρομποτ κλπ . απλα πες μια πλακετα που εφυγαν τα traces . για εναν σωστο ηλεκτρονικό είναι ευκολη δουλεια αυτο 

 

Η αλήθεια είναι ότι στην περίπτωση του τάμπλετ μου δεν υπήρχε χώρος για παρεμβάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...