Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια. Μικτής. Κιθάρα


Otoulhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ξέρετε αν μπορεί να συνδεθεί μια ηλεκτρική κιθάρα με καλώδιο 6.3mm jack σε αυτόν τον μίκτη ( στην φωτογραφία κάτω ) και να βγάλει ήχο από τα ηχεία? Και να συνδεθεί και ο μίκτης με υπολογιστή και να ηχογραφήσει τον ήχο της κιθάρας? Ξέρετε αν δουλεύει?

Screenshot_2023-10-14-19-08-39-22_b280347c44bac455f84633b668e14b89.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν μπορω να καταλαβω απο τα φωτο ειναι πολυ μικρα. Εαν εχει εισοδο για οργανο (guitar / keyboard) τοτε ναι γινεται.... αΛλιως θελεις καρτα ηχου, Και μετα χρειάζεσαι ενα software για record, καποιο DAW (cubase, κλπ)

Επεξ/σία από sellsoap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sellsoap είπε

δεν μπορω να καταλαβω απο τα φωτο ειναι πολυ μικρα. Εαν εχει εισοδο για οργανο (guitar / keyboard) τοτε ναι γινεται.... αΛλιως θελεις καρτα ηχου, Και μετα χρειάζεσαι ενα software για record, καποιο DAW (cubase, κλπ)

εγραψα και σε αλλο forum και ειδα οτι ναι συνδεεται, θελω να μου πεις αν ξερεις κανεναν καλο ενισχυτη με line out για το ηχοσυστημα μεχρι κανα 100αρικο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω καν τι ρωτας..........ουτε ξερω απο ενισχυτες (μονο για ενισχυτες για κιθαρες ξερω)......

εγω τη συνδεω με καρτα ηχου στο DAW και παιζει απο τα ηχεια του pc που ειναι studio ηχεια..οταν δεν παιζω στον ενισχυτη μου Marshall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...