Προς το περιεχόμενο

προβλημα κατα την αφαιρεση συσκευη αποθηκευσης usb


Vasilis T 92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα συνέδεσα στον υπολογιστή έναν δίσκο 2.5 HDD στην μπροστινή θύρα usb3 γτ στην πίσω δεν το διάβαζε καθόλου ο υπολογιστής για κάποιο λόγο ούτε στην διαχείριση δίσκων τεσπά και αφού είδα τα αρχεία που ήθελα να δω και τα μετακίνησα από φάκελο σε φάκελο τα αρχεία που ήθελα να οργανώσω πάτησα ασφαλή αφαίρεση συσκευής USB εκεί που λέει και ο δίσκος επανηλημενα δεν μου έκανε προσπάθησα πολλές φορές να το πατήσω με το ίδιο αποτέλεσμα μετά δεν ήξερα τι να κάνω και έκανα τερματισμό του υπολογιστή μαζί με τον δίσκο ελπίζω μην έκανα καμία πατάτα και έχασα κανένα αρχείο μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, andreaspA είπε

και γιατι ρωτας εδω, και δεν ξαναανοιγεις τον υπολογιστη να τον συνδεσεις να δεις αν ειναι μεσα τα αρχεία?

 

Γιατί φοβάμαι μην μου το ξανά κάνει αυτό ο δίσκος και δεν κάνει ασφαλή αφαίρεση και δεν ξέρω τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση για να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα που έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Vasilis T 92 είπε

Γιατί φοβάμαι μην μου το ξανά κάνει αυτό ο δίσκος και δεν κάνει ασφαλή αφαίρεση και δεν ξέρω τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση για να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα που έχω 

ξανακαντο λοιπον. Ειναι δεκαδες οι φορες που συμβαινει και με διαφορα αποθηκευτικα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, andreaspA είπε

ξανακαντο λοιπον. Ειναι δεκαδες οι φορες που συμβαινει και με διαφορα αποθηκευτικα μέσα.

Το ξανά έκανα και ευτυχώς δεν έχασα κανένα αρχείο και επίσης δεν μου το ξανά έκανε αυτό με την ασφαλή κατάργηση υλικού μόλις το πάτησα μου έκανε ασφαλή κατάργηση αμέσως ο εξωτερικός σκληρός δίσκος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Το ξανά έκανα και ευτυχώς δεν έχασα κανένα αρχείο και επίσης δεν μου το ξανά έκανε αυτό με την ασφαλή κατάργηση υλικού μόλις το πάτησα μου έκανε ασφαλή κατάργηση αμέσως ο εξωτερικός σκληρός δίσκος 

Ελπίζω ότι τα έχεις και σε άλλο αποθηκευτικό μέσο τα αρχεία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να κλείνεις πρωτα ολες τις εφαρμογές ακομα και τον file explorer που κοιτάει τον εξωτερικό δισκο μερικές φόρες τα win δεν το κάνουν αυτόματα στην εξαγωγη αλλες φόρες κολλάει και δεν το κανει καθόλου με το restart μπορείς να το βγάλεις πριν φορτώσει τα win πριν το post 

για καλύτερη διαχείριση παρε ενα usb hub με τροφοδοτικό και κουμπι on/off 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Aris_ είπε

πρεπει να κλείνεις πρωτα ολες τις εφαρμογές ακομα και τον file explorer που κοιτάει τον εξωτερικό δισκο μερικές φόρες τα win δεν το κάνουν αυτόματα στην εξαγωγη αλλες φόρες κολλάει και δεν το κανει καθόλου με το restart μπορείς να το βγάλεις πριν φορτώσει τα win πριν το post 

για καλύτερη διαχείριση παρε ενα usb hub με τροφοδοτικό και κουμπι on/off 

Καποιες φορες τα windows buggaroun και μπορει να εχεις τα παντα κλειστα και παλι να σου βγαζει το μνμα.

Εκει μπορεις να κανεις reset τον windows explorer απο το task manager.

Επεξ/σία από Tronis20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Tronis20 said:

Καποιες φορες τα windows buggaroun και μπορει να εχεις τα παντα κλειστα και παλι να σου βγαζει το μνμα.

Εκει μπορεις να κανεις reset τον windows explorer απο το task manager.

..αλλες φόρες κολλάει και δεν το κανει καθόλου... 
 

αυτο ειπα με την φραση μου αυτη, καλο ειναι να μην πηγαίνεις στον task manager αμα δεν ξέρεις τι να κλείσεις γιατί ενα σωρό corrupt βγαίνουν απο εκεί , το restart ειναι η πιο σοφή λύση για μη έμπειρους χρήστες όπως ο op 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...