Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά Laptop


Salamanca

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα.

Είχα το laptop το Lenovo IdeaPad 3 15ADA05 Type 81W1 και έπειτα από τρία χρόνια φουλ χρήσης, παρέδωσε πνεύμα και ψυχή. 

Το σουλούπι του με είχε βολέψει, αρνητικό η μπαταρία του. 

Τι θα προτείνατε για αγορά; Η χρήση που κάνω είναι: δουλειά από υπολογιστή, online calls, αρχεία excel ppt. Δεν με αφορά gaming κλπ. Με ενδιαφέρει κυρίως να ναι γρήγορο και να χει δυνατή μπαταρία.

Ευχαριστώ, Νικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Salamanca είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Είχα το laptop το Lenovo IdeaPad 3 15ADA05 Type 81W1 και έπειτα από τρία χρόνια φουλ χρήσης, παρέδωσε πνεύμα και ψυχή. 

Το σουλούπι του με είχε βολέψει, αρνητικό η μπαταρία του. 

Τι θα προτείνατε για αγορά; Η χρήση που κάνω είναι: δουλειά από υπολογιστή, online calls, αρχεία excel ppt. Δεν με αφορά gaming κλπ. Με ενδιαφέρει κυρίως να ναι γρήγορο και να χει δυνατή μπαταρία.

Ευχαριστώ, Νικ.

Για στενό budget αυτό είναι ότι πιο value for money, αρκετά γρήγορο για αυτά που θες: https://www.skroutz.gr/s/40459917/HP-255-G9-15-6-FHD-Ryzen-3-5425U-8GB-256GB-SSD-W11-Home-GR-Keyboard.html

Για καλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη ταχύτητα και καλύτερη αυτονομία https://www.skroutz.gr/s/36790742/Lenovo-IdeaPad-3-15ALC6-15-6-IPS-FHD-Ryzen-5-5500U-8GB-512GB-SSD-W11-Home-Arctic-Grey-GR-Keyboard.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Θέλω να αγοράσω ένα Laptop για χρήση μοντάζ βίντεο, επεξεργασία εικόνες και 3d modeling.

Από specs έχω σκεφτεί τη θέλω να έχει όπως i9 13th, Nvidia RTX4XXX, RAM DDR5 32GB ή 64GB, M.2.

Aλλά δεν ξέρω ποια μάρκα να πάρω (ASUS ή Lenovo ή Dell ή MSI ή HP);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, alexgr10 said:

Καλημέρα σε όλους.

Θέλω να αγοράσω ένα Laptop για χρήση μοντάζ βίντεο, επεξεργασία εικόνες και 3d modeling.

Από specs έχω σκεφτεί τη θέλω να έχει όπως i9 13th, Nvidia RTX4XXX, RAM DDR5 32GB ή 64GB, M.2.

Aλλά δεν ξέρω ποια μάρκα να πάρω (ASUS ή Lenovo ή Dell ή MSI ή HP);

χωρις να ειμαι 100% σιγουρος η Asus δεν εχει αντιπροσωπεια στην ελλαδα, θα προτεινα σιγουρα Lenovo, σειρα Legion

Επεξ/σία από Wheysted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...