Προς το περιεχόμενο

powerline με 2 θυρες ethernet


bebis4
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dimitrismvr__,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες καλημερα, εχω cosmote 100 οπτικη ινα. Το σπιτι εχει δυο οροφους και το ρουτερ speedport smart ειναι στο δευτερο οροφο. Εκει εχει καλο σημα αλλα στον πρώτο οροφο εχει συχνες αποσυνδεσεις. εχω και το speed home wifi το οποιο εχει δυο θυρες lan πισω. στον κατω οροφο εχω μπριζα για ethernet που συνδεεται με το ρουτερ. μπορω να συνδεσω απο την μπριζα με καλωδιο lan το speed home wifi ώστε να εχει καλη ταχυτητακαι αυτο μετα να δινει ασύρματα αλλα και ενσυρματα απο την άλλη lan? αν οχι υπάρχει καποιο power line wifi με 2 θυρες lan για να το συνδεσω στον κατω οροφο με το ρουτερ μεσω της ethernet πριζας και απο αυτο να πάιρνω και ενσυρματα και ασυρματα ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να μου πεις σε ποια σελίδα για΄τι δεν βλέπω καπου να συνδέει το lan καλωδιο και κατευθείαν απο το router και απο το speed home αν δινω και με wifi και με τη δευτερη θύρα ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

λαθος αρχειο, αυτο ειναι το σωστο
https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/Files2/Speed Home WiFi_GR_HR.pdf
 

σελιδα 6, 2.1 παραγραφος

Ειναι λιγο παιδεμα στην αρχη αλλα θα παιξει μετα, κανε ρεσετ το speed home wifi και μετα χωρις να το κανεις pair συνδεσε το καλωδιο κατευθειαν

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...