Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα μπορεί να ενημερώνει τα iPhone χωρίς να ανοίξει το κουτί τους


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα θα σας τα κανουν απο μακρια ασυρματα για να μη χανετε χρονο και κυριως να μη γνωριζεται τι υποτιθεται φτιαχνουν . Αν χρειαστεις και irepair μετα απο μλκιας τους να δουμε την φοβερη υποστηριξη :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευρηματικότητα στο έπαρκο ιδίως για νέους χρήστες αλλά το θετικό είναι οτι με το iTunes μεταφέρεις τα πάντα από παλιά σε νέα συσκευή όταν την αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, dawnvibe said:

Και δεν κερδίζεις τίποτα με μερικά δευτερόλεπτα

Άσε που πολλά istores έχουν θέματα δικτύωσης (ειδικά αν μιλάμε για τα Ελληνικά καταστήματα)


Αυτό το hardware θα το έχουν μόνο τα Apple Stores και στην Ελλάδα δεν υπάρχει κανένα. Και φυσικά γίνεται για να κερδίσουνε χρόνο από τις μεταφορές δεδομένων που πραγματοποιούνται εντός καταστήματος που στις 99% των περιπτώσεων απαιτούν update, με αποτέλεσμα ο υπάλληλος να απασχολείται αρκετά παραπάνω με τον κάθε πελάτη απλά περιμένοντας το update. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Η Apple θα μπορεί να ενημερώνει τα iPhone χωρίς να ανοίξει το κουτί τους

Καιρός ήταν, τόσο καιρό είχαμε το ανάποδο, τα iphone να ενημερώνουν την apple.
(αναφέρω apple γιατί γι αυτήν γίνεται ο λόγος σε αυτό το άρθρο, αλλά το ίδιο συμβαίνει με όλες τις εταιρίες....)


image.jpeg

Spoiler



-Γιατί οι ελέφαντες βάφουν τα νύχια τους κόκκινα;
– Γιατί;
– Για να κρύβονται μέσα στις παπαρούνες.
– …
– Έχεις δει κανέναν ελέφαντα να κρύβεται πίσω από μια παπαρούνα;
– Όχι.
– Είδες τι καλά που κρύβονται;


Όσο για την απομακρυνσμένη πρόσβαση, ενεργοποίηση, εκτέλεση λειτουργιών κλπ :
ο κόσμος το'χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι (όλοι τους, όχι μόνο η apple)...
Τους χαλάει το παιχνίδι όμως η νομοθεσία της ΕΕ που επαναφέρει τις αποσπόμενες μπαταρίες....
 

Επεξ/σία από SoullessRider
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μόνη απορία που περιμένω εν καιρό να λυθεί είναι το
Τι λειτουργία θα προσθέσουν ή / και θα αφαιρέσουν 
που να τους καίει τόσο πολύ να το κάνουν πριν πάρουν οι πελάτες τις συσκευές στα χέρια τους...
Και πιθανών το "πριν τις πάρουν οι πελάτες" να γίνεται για να μην έχει κανένας (?) συσκευή με / χωρίς συγκεκριμένη/νες λειτουργία/ες......

Επεξ/σία από SoullessRider
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο πολύ ωραίο να κάνουν ότι θέλουν στο κινητό σου χωρίς έγκριση. 

Δηλαδή αν εγώ δε θέλω την τάδε ενημέρωση θα τη βάλουν. 

Και μετά θα αρχίσουν τα προβλήματα με εφαρμογές μπαταρίες κλπ και θα σου πουν πάρε το νέο που βγήκε με 1500€

Επίσης μπορούν και να κάνουν ένα σύστημα να χειρίζονται απλά το κινητό σου να μπαίνει σε ότι sites θέλουν και εσύ να βλέπεις μόνο 

Όλα αυτά για το καλό μας γίνονται να μην κουραζομαστε κλπ

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πολύ για φάρσα το κόβω όλο αυτό παρά πραγματικότητα. Το iphone για την ώρα δοκιμασμένα αν του περάσεις restore/update απο restore mode αυτόματα ενεργοποιεί τη συσκευή για εγγύηση. Δε θα γίνει κάτι τέτοιο. Παπάτσα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, adi32 είπε

Μπράβο πολύ ωραίο να κάνουν ότι θέλουν στο κινητό σου χωρίς έγκριση. 

Δηλαδή αν εγώ δε θέλω την τάδε ενημέρωση θα τη βάλουν. 

Και μετά θα αρχίσουν τα προβλήματα με εφαρμογές μπαταρίες κλπ και θα σου πουν πάρε το νέο που βγήκε με 1500€

Επίσης μπορούν και να κάνουν ένα σύστημα να χειρίζονται απλά το κινητό σου να μπαίνει σε ότι sites θέλουν και εσύ να βλέπεις μόνο 

Όλα αυτά για το καλό μας γίνονται να μην κουραζομαστε κλπ

Έχεις καταλάβει πως μιλάμε για συσκευές που βρίσκονται σφραγιστες στα καταστήματα ΠΡΙΝ τις αγοράσεις;

Εχεις καταλάβει πως δεν γίνεται απομακρυσμένα και από απόσταση αλλά με τοποθέτηση των κουτιών πάνω σε ειδικές συσκευές, περίπου όπως κάνεις με την ασύρματη φόρτιση;

Συνεχίστε, σε λίγο σίγουρα θα φτάσετε και στον απομακρυσμένο έλεγχο σκέψης που θα περνάει μέσα απο τα τσιπάκια που θα έχουν οι ταυτότητες. :) 

  • Like 11
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Έχεις καταλάβει πως μιλάμε για συσκευές που βρίσκονται σφραγιστες στα καταστήματα ΠΡΙΝ τις αγοράσεις;

Και? Εγώ μπορεί να είχα τη συσκευή και να  ήθελα να αγοράσω άλλη όπως ήταν πριν τα updates

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, adi32 είπε

Και? Εγώ μπορεί να είχα τη συσκευή και να  ήθελα να αγοράσω άλλη όπως ήταν πριν τα updates

Και εγώ είμαι ο κατασκευαστής και θέλω οι συσκευές μου να φτάνουν στους πελάτες με την τελευταία έκδοση του λειτουργικού μου. 

  • Like 2
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Και εγώ είμαι ο κατασκευαστής και θέλω οι συσκευές μου να φτάνουν στους πελάτες με την τελευταία έκδοση του λειτουργικού μου. 

Αυτό είπα κι εγώ 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Μπράβο πολύ ωραίο να κάνουν ότι θέλουν στο κινητό σου χωρίς έγκριση. 

Δηλαδή αν εγώ δε θέλω την τάδε ενημέρωση θα τη βάλουν. 

Και μετά θα αρχίσουν τα προβλήματα με εφαρμογές μπαταρίες κλπ και θα σου πουν πάρε το νέο που βγήκε με 1500€

Επίσης μπορούν και να κάνουν ένα σύστημα να χειρίζονται απλά το κινητό σου να μπαίνει σε ότι sites θέλουν και εσύ να βλέπεις μόνο 

Όλα αυτά για το καλό μας γίνονται να μην κουραζομαστε κλπ

Τοπ σχόλιο 

 θα σου πω κάτι ξεεεερω είναι κρυφό αλλααααα μην το πάρεις 🤫

 ελεύθερη αγορά έχουμε πάρε κάτι που ΔΕΝ είναι ενημερωμένο και γενικά ΜΗΝ ενημερώνεις τις συσκευές σου ποτέ 

 Αυτό η Apple θέλει να είναι ενημερωμένο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ out of the box να μην παιδεύομαι 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...