Προς το περιεχόμενο

Nα παραμείνω σε vodafone με απεριόριστα data ή να πάω cosmote?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, είχα υπογράψει συμβόλαιο με τη vodafone για να χω απεριόριστα δεδομένα + extra sim  μόνο για data (σύνολο 2 sim) στα 32.31 ευρώ το μήνα , αρχές Δεκέμβρη του '21 (προσφορά Black Friday) και τώρα είναι η εποχή που μου ζητάνε ανανέωση συμβολαίου. Είδα όμως ότι η cosmote πιάνει πολύ καλύτερο download (γύρω στα 400-500 mbps από τα 30 της voda σε ώρα αιχμής/βραδυνές ώρες) αλλά με ελαφρώς λιγότερο upload (60 αντί για 80 της vodafone πάλι την ίδια ώρα). Το πρωί όμως , η vodafone ποιάνει και στις 2 κατευθύνσεις κοντά στο 100 αλλά το θέμα είναι να έχω σταθερές ταχύτητες και low ping όλο το 24ωρο, αξίζει η αλλαγή σε cosmote και να πληρώνω 45 ευρώ το μήνα κοντά? Να περιμένω το φετεινό Black Friday για να κάνω συμβόλαιο στην cosmote? Η vodafone μου το διαμορφώνει το νέο συμβόλαιο στα 38 ευρώ το μήνα λόγω...πληθωρισμού/ακρίβειας.

Το mobile router είναι το zte mu5001 (αγορασμένο από Γερμανό) το οποίο ποιάνει ταχύτητες 5G και στους 2 παρόχους.

Επεξ/σία από bob7greejkiver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να βγω λαθος αλλα το οτι ειχε μια τετοια προσφορα 2 χρονια πριν δεν σημαινει οτι θα την ξαναεχει φετος, απο τοτε με την ενεργειακη κριση εχουν αλλαξει πολλα και αυτοι προσπαθουν να βγαλουν απο τη μυγα ξιγκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Titos301 είπε

Μακαρι να βγω λαθος αλλα το οτι ειχε μια τετοια προσφορα 2 χρονια πριν δεν σημαινει οτι θα την ξαναεχει φετος, απο τοτε με την ενεργειακη κριση εχουν αλλαξει πολλα και αυτοι προσπαθουν να βγαλουν απο τη μυγα ξιγκι

ε ναι , ήταν μόλις 1.5 μήνας πριν αρχίσει ο πόλεμος στην Ουκρανία κτλπ... και τότε η αρχική τιμή ήταν 55 ευρώ και με black friday + ύπαρξη σταθερού στη voda , έπεφτε στα 28 ευρώ το μήνα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...