Προς το περιεχόμενο

Reset σε κλειδωμένο samsung A20e


koutsis
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από koutsis,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Έχουν.στη δουλειά της γυναίκας μου ένα κλειδωμένο εταιρικό  samsung a20e που το είχε ένας παλιός συνάδελφος που έχει φύγει αλλά έχει μείνει το pin του στη συσκευή και όταν το έκανα Hard reset ζητάει πάλι pin η Google account. Αυτό θέλουν να το δώσουν σε άλλο συνάδελφο τώρα. Υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεκλειδωσουν ή πάει για πέταμα; 

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, koutsis είπε

Καλησπέρα.

Έχουν.στη δουλειά της γυναίκας μου ένα κλειδωμένο εταιρικό  samsung a20e που το είχε ένας παλιός συνάδελφος που έχει φύγει αλλά έχει μείνει το pin του στη συσκευή και όταν το έκανα Hard reset ζητάει πάλι pin η Google account. Αυτό θέλουν να το δώσουν σε άλλο συνάδελφο τώρα. Υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεκλειδωσουν ή πάει για πέταμα; 

Try this λέει ότι δεν χρειάζεται pattern 

https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-galaxy-a20e/

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, aces said:

Try this λέει ότι δεν χρειάζεται pattern 

https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-galaxy-a20e/

 

 

Δυστυχώς δεν βοήθησαν. Λέει απλά πως να κάνεις hard.reset. Αυτά τα έχω κάνει ηδη, αλλά ζητάει λογαριασμό Google για να ξεκλειδωσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρεπει να σβηστει απο μεσα το google acc για να γινει δουλεια. google το μοντελο του κινητου κ πως να αφαιρεσεις το google account μετα το ρεσετ. Σε κάποια κινητα υπαρχουν πλάγιοι τρόποι για να το κάνεις. παλιοτερα το ειχα καταφερει σε κινητο φιλου που ειχε random email που δεν θυμοταν τπτ κ δεν ειχε αλλο τροπο ανακτησης.

EDIT. κάτι βρήκα.

edit2. Θα πρότεινα, επειδη θα χρησιμοποιηθουν εφαρμογες που ειναι περιεργες κ υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να υποκλεβονται οι κωδικοι, να φτιαξεις ενα random google account για να κανεις την διαδικασια.

 

Επεξ/σία από kallair
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Για να το κλείσω βρήκα τη λύση χθές ψάχνοντας στο youtube. Ενας τύπος κατέβασε ενα προγραμματάκι στο PC και το έκανε με αυτό. Πραγματικά το δοκίμασα και δούλεψε! Ανοίγεις το πρόγραμμα, συνδέεις το κινητό στο PC και τα κάνει όλα μόνο του σε 10 δευτερόλεπτα και δωρεάν! οποιος θέλει πληροφορίες ας μου στείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...