Προς το περιεχόμενο

Cosmote - Τιμοκατάλογος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από 20 χρόνια στη vodafone με 24αρα σύνδεση, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τους παρατήσω και να πάω cosmote δίνοντας κάτι παραπανω.

Έχω στα χέρια μου έναν τιμοκατάλογο που το πιο οικονομικό πρόγραμμα για VDSL είναι το double play 50 XL στα 28.90€.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν η κοσμοτε κάνει προσφορές κατά καιρούς ή οι τιμές είναι σταθερές για όλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, thant είπε

Μετά από 20 χρόνια στη vodafone με 24αρα σύνδεση, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τους παρατήσω και να πάω cosmote δίνοντας κάτι παραπανω.

Έχω στα χέρια μου έναν τιμοκατάλογο που το πιο οικονομικό πρόγραμμα για VDSL είναι το double play 50 XL στα 28.90€.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν η κοσμοτε κάνει προσφορές κατά καιρούς ή οι τιμές είναι σταθερές για όλους;

Ξεκάθαρα κάνει προσφορές. Πχ για 50αρα τώρα πληρώνω 23,62€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

24 λεπτά πριν, soul_d είπε

Ξεκάθαρα κάνει προσφορές. Πχ για 50αρα τώρα πληρώνω 23,62€

Θα πρέπει να το ζητήσω ή τις ανακοινώνουν μέσα από το site τους;

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thant είπε

 

Θα πρέπει να το ζητήσω ή τις ανακοινώνουν μέσα από το site τους;

Παρε εδω και ζητα προσφορα ειναι επισημο τηλ προσφορων της cosmote, 2106269162 με ειχανε παρει πριν ενα μηνα και εφυγα απο wind-nova

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      @thant. Όταν πηγαίνεις από vodafone ή nova σε cosmote έχεις πάντα καλές προσφορές.

      Πάρε στο 13888 ή ακόμα καλύτερα στο 2106269162 (όπως λέει παραπάνω  ο Titos301) και ζήτησε προσφορά.

      Προσωπικά μίλησα με την κα Ψύχα Κωνσταντίνα και μου έδωσαν την 50άρα με 22,52 ευρώ.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορά που μου έκαναν τον Απρίλιο:

 Έχω 3 καρτοκινητά στην cosmote και με ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΣΤΑΘΕΡΟΥ μου έδωσαν:

ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ

-VDSL 50Mbps + Απεριόριστα σταθερά και 8:30 ώρες σε κινητά

ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΑ

Μπορώ να επιλέξω σε 2 αριθμούς καρτοκινητού

-1000λεπτά + 3Gb

ή

-1000λεπτά + 10euro κάρτα

ή

-3Gb + 10euro κάρτα

+ 100euro κάρτα σε έναν από τους 2 αριθμούς ώστε να κάνω μεταφορές και να μην χάσω τον τρίτο αριθμό.

ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΣΤΑ 27.90euro για 2 χρόνια

Το τηλέφωνο που μου έδωσαν είναι το 2106295102.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι προσφορές που πήρατε ήταν εξαιρετικές.

Από βδομάδα θα επικοινωνήσω μαζί τους να δούμε τι θα μου δώσουν...

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Επεξ/σία από thant
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skoulas είπε

Προσφορά που μου έκαναν τον Απρίλιο:

 Έχω 3 καρτοκινητά στην cosmote και με ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΣΤΑΘΕΡΟΥ μου έδωσαν:

ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ

-VDSL 50Mbps + Απεριόριστα σταθερά και 8:30 ώρες σε κινητά

ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΑ

Μπορώ να επιλέξω σε 2 αριθμούς καρτοκινητού

-1000λεπτά + 3Gb

ή

-1000λεπτά + 10euro κάρτα

ή

-3Gb + 10euro κάρτα

+ 100euro κάρτα σε έναν από τους 2 αριθμούς ώστε να κάνω μεταφορές και να μην χάσω τον τρίτο αριθμό.

ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΣΤΑ 27.90euro για 2 χρόνια

Το τηλέφωνο που μου έδωσαν είναι το 2106295102.

Πολύ δυνατή. Προσφορά όντως. Σε εμένα τον Απρίλιο του 2022, αρχικά 24αρα και πρόσφατα αναβάθμιση σε 50αρα στα 23,62€, 200 λεπτά σε αριθμό μου what's up και στο δικό μου απεριόριστα λεπτά, 2000 sms και 17gb (+10 του cosmote one) στα 8€. Οι αριθμοί που ανήκουν στο cosmote one απεριόριστα μεταξύ τους και 1gb (μετέπειτα 2) για 1 εβδομάδα. Πλέον λήγει όμως και μου κάνουν σχεδόν τα ίδια στον αριθμό μου με 14,6€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αναβάθμιση σε FTTH, τι πρέπει να πεις στο τμήμα προσφορών για να σου δώσουν κάτι καλύτερο από τιμές 13888;;

Το συμβόλαιο λήγει μακριά, και το μόνο που δίνουν είναι 500ρα σε τιμή νεου πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω adsl Vodafone και θεκω να παω κοσμοτε vdsl50 λυγει το συμβόλαιο τον Νοέμβριο θα πληρώσω τελος ενεργοποίησης vdsk γραμμής που είναι κανα 100 αρικο που θυμάμαι απο παλια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2023 στις 12:32 ΠΜ, soul_d είπε

Ξεκάθαρα κάνει προσφορές. Πχ για 50αρα τώρα πληρώνω 23,62€

Πως την πετυχες αυτη τη προσφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Πως την πετυχες αυτη τη προσφορα?

Ξεκάθαρα θέμα τύχης νομίζω. Είχα καρτοκινητό και με κάλεσαν για να μεταφέρω το σταθερό μου στην Cosmo, μαζί με το κινητό σε συμβόλαιο. Είχαν μπει άλλα 2 φιλαράκια τότε. Σε αυτόν τον αριθμό επικοινώνησα 2106295102

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από soul_d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2023 στις 10:47 ΠΜ, vagelis2019 είπε

Εχω adsl Vodafone και θεκω να παω κοσμοτε vdsl50 λυγει το συμβόλαιο τον Νοέμβριο θα πληρώσω τελος ενεργοποίησης vdsk γραμμής που είναι κανα 100 αρικο που θυμάμαι απο παλια? 

Πριν ενα μήνα που ρώτησα, μου είχαν πει ότι για την ενεργοποίηση vdsl θα πληρώσω περίπου 35€ αλλά θα αφαιρεθούν στον επόμενο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον είμαι ήδη στον ΟΤΕ και η μοναδική "προσφορά" από το τρομερό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών από μια με φωνή αλά Αλίκη Βουγιουκλάκη (κοντεψα να κοιμηθώ γιατί κυριολεκτικά ήταν σαν να μιλούσε κρυφά, ψιθυριστά) στο 13888 είναι 

  • 24αρα (μάι @ςς) στα 31.99€ ή 32.99€ δε θυμάμαι ακριβώς/μ (ενώ έχω ήδη VDSL50 από το 2018, πληρώνω πλέον γύρω στα 27/μ~€ και μου λέει "δεν βλέπω να υποστηρίζεται"),
  • αίτηση για "πενιχρή" 100αρα με 34.99€/μ, κατόπιν πρότασης της και "θα δούμε αν υπάρχει υποστήριξη", ενώ της ανέφερα, διεύθυνση, την ύπαρξη νέας FTTH καμπίνας στα 30μ - και τον αριθμό της-, έχουν σκαφτεί καναλακια κλπ όλα αυτα απ τον Μάιο.... "το βλέπω στο πορτοκαλί". Ουσιαστικά διάβαζε ότι να ναι από την σελίδα https://my.cosmote.gr/selfcare/jsp/diathesimotita-adsl-vdsl-cosmotetv.jsp?ct=res#searchresults Η αλήθεια είναι ότι πριν τον Μάιο έδειχνε έως 50. Πλέον δε δείχνει τίποτα παρά μόνο από 24αρα έως 1000αρα "πρέπει να διερευνηθεί παραπάνω - καλέστε μας"
  • στην εφαρμογή της Cosmote εμφανίζεται μια "προσφορά" 37.90€ για 300αρα. (με απεριόριστα προς κινητά κλπ, δε με νοιάζει τόσο αυτό,ας ήταν φθηνότερο με λιγότερα λεπτά πχ 120 μια χαρά)
  •  Screenshot_2023-11-01-15-28-22-603_gr.cosmote.myaccount.widget-edit.jpg.1bbf597c33ae4d5bb76eb0f11e6f959c.jpg

Να κάνω μια προσπάθεια να πάρω προσφορές από τα νούμερα παραπάνω ή άδικος κόπος μιας και συνήθως καλύπτουν μόνο μεταφορά από ανταγωνιστικούς παρόχους και επιπροσθέτως έχω καρτοκινητο (cosmote) χωρίς κανένα ενδιαφέρον να το αλλάξω σε καρτοσυμβολαιο ή σκέτο συμβόλαιο; Ή να κάνω επίτηδες κίνηση ενδιαφέροντος από Nova και να περιμένω αντιπροσφορα του Οτε;

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2023 στις 12:32 ΠΜ, soul_d είπε

Ξεκάθαρα κάνει προσφορές. Πχ για 50αρα τώρα πληρώνω 23,62€

 

Στις 20/10/2023 στις 9:31 ΠΜ, afm είπε

      Προσωπικά μίλησα με την κα Ψύχα Κωνσταντίνα και μου έδωσαν την 50άρα με 22,52 ευρώ.

Πως τις πήρατε αυτές τις προσφορές; Μήπως έχετε και συμβόλαιο κινητής; Είναι κάτι άλλο;

Έχω κάνει 3 τηλέφωνα να ζητήσω μια καλύτερη τιμή από τα 28.90€, και τις τρεις φορές μου έκαναν προσφορά στην ίδια τιμή +10€ στο καρτοκινητό μου κάθε μήνα για 2 χρονια.

Δεν λέω ότι είναι κακή η προσφορά, όμως εγώ την βγάζω με 8€ κάθε δυο μηνες. Το πάγιο με ενδιαφέρει να ρίξω λίγο και όχι να πάρω παροχές για το κινητο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...