Προς το περιεχόμενο

Μην την ξαναπατήσετε με τους κλώνους που έχουν γεμίσει το Marketplace σχετικά με τα Airpods!


Ioannisgnk
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από billdanos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, aromeo είπε

Επειδή τρώγεστε χωρίς να ξέρετε και έχω Pro 1 γνήσια και Pro 2 μπανάνα, ας σας μορφώσω δωρεάν.

Στα Pro 2 clone δουλεύουν ANC, Transparency, Spatial Audio, Gestures(και Volume), Audio Share, iCloud Connect, Hey Siri. Παίρνουν ακόμα και updates (όχι από Apple προφανώς). Το Find My ναι μεν δείχνει τοποθεσία αλλά είναι η τελευταία τοποθεσία που συνδέθηκαν, δεν έχει Precision Tracking κλπ. Αλλά ειλικρινά, ποιος χέστηκε για 50€ που έχουν;

Σαφώς σε σχέση με τα γνήσια τα μπανάνα edition χάνουν εδώ και εκεί ωστόσο τις όποιες διαφορές τις ξεχνάς όταν δίνεις το 1/5 της τιμής. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ τίμια και επειδή στοιχίζουν ψίχουλα τα χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο εν τέλει γιατί δε με νοιάζει αν θα τα χάσω ή αν θα μου πέσουν κάτω και γίνουν 1000 κομμάτια. 

Να σημειώσω εδώ ότι τα έφερα μόνος μου απ'έξω και ήταν το πιο ακριβό ζευγάρι που έπαιζε. Πλέον σκέφτομαι να δώσω τα γνήσια και να πάρω άλλο ένα με Type C. 

 Δεν ισχύει ότι λέει τα ακουστικά έχουν κακή ποιότητα ήχου χαλάνε σε 3-4 μήνες γιατί έχουν soft wrap μπαταρία και όσα αναφέρονται δεν δουλεύουν, 

8 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Εγω επιμενω; Αχαχαχ.. Ταχω σκασει ηδη σε istorm, αλλα ψηνομαι για ενα που θα εχω μονιμα στο αμαξι...

Πάρε ένα Airtag

2 ώρες πριν, aromeo είπε

Επειδή τρώγεστε χωρίς να ξέρετε και έχω Pro 1 γνήσια και Pro 2 μπανάνα, ας σας μορφώσω δωρεάν.

Στα Pro 2 clone δουλεύουν ANC, Transparency, Spatial Audio, Gestures(και Volume), Audio Share, iCloud Connect, Hey Siri. Παίρνουν ακόμα και updates (όχι από Apple προφανώς). Το Find My ναι μεν δείχνει τοποθεσία αλλά είναι η τελευταία τοποθεσία που συνδέθηκαν, δεν έχει Precision Tracking κλπ. Αλλά ειλικρινά, ποιος χέστηκε για 50€ που έχουν;

Σαφώς σε σχέση με τα γνήσια τα μπανάνα edition χάνουν εδώ και εκεί ωστόσο τις όποιες διαφορές τις ξεχνάς όταν δίνεις το 1/5 της τιμής. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ τίμια και επειδή στοιχίζουν ψίχουλα τα χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο εν τέλει γιατί δε με νοιάζει αν θα τα χάσω ή αν θα μου πέσουν κάτω και γίνουν 1000 κομμάτια. 

Να σημειώσω εδώ ότι τα έφερα μόνος μου απ'έξω και ήταν το πιο ακριβό ζευγάρι που έπαιζε. Πλέον σκέφτομαι να δώσω τα γνήσια και να πάρω άλλο ένα με Type C. 

Όλοι λέτε το ίδιο πράγμα! Ότι φέρνετε τον καλύτερο κλώνο και πως δουλεύει τέλεια, αλλά όλοι φέρνετε 20€ κλώνο και τους δίνετε στον κόσμο για 50€ για να τους πουλήσουν! Φτάνει πια! Βρείτε νέο τρόπο να μαζέψετε λεφτά και όχι εξαπατωντας κόσμο!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, Ioannisgnk said:

 

Πάρε ένα Airtag

 

Μπορω να μιλαω με airtag;

Να τα αφησω μονιμα στο αμαξι για οταν ξεχναω τα μαμισια εννοω, πφφφ

Επεξ/σία από Georgebek2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Μπορω να μιλαω με airtag;

Να τα αφησω μονιμα στο αμαξι για οταν ξεχναω τα μαμισια εννοω, πφφφ

Είναι μόνο για Tracking, για ομιλία τέλεια ακουστικά στα 30-40€ είναι τα Freebuds SE 2 & Edifier X5 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, Ioannisgnk said:

Είναι μόνο για Tracking, για ομιλία τέλεια ακουστικά στα 30-40€ είναι τα Freebuds SE 2 & Edifier X5 

Ρητορικη ηταν η ερωτηση...

Επεξ/σία από Georgebek2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, aromeo είπε

Επειδή τρώγεστε χωρίς να ξέρετε και έχω Pro 1 γνήσια και Pro 2 μπανάνα, ας σας μορφώσω δωρεάν.

Στα Pro 2 clone δουλεύουν ANC, Transparency, Spatial Audio, Gestures(και Volume), Audio Share, iCloud Connect, Hey Siri. Παίρνουν ακόμα και updates (όχι από Apple προφανώς). Το Find My ναι μεν δείχνει τοποθεσία αλλά είναι η τελευταία τοποθεσία που συνδέθηκαν, δεν έχει Precision Tracking κλπ. Αλλά ειλικρινά, ποιος χέστηκε για 50€ που έχουν;

Σαφώς σε σχέση με τα γνήσια τα μπανάνα edition χάνουν εδώ και εκεί ωστόσο τις όποιες διαφορές τις ξεχνάς όταν δίνεις το 1/5 της τιμής. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ τίμια και επειδή στοιχίζουν ψίχουλα τα χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο εν τέλει γιατί δε με νοιάζει αν θα τα χάσω ή αν θα μου πέσουν κάτω και γίνουν 1000 κομμάτια. 

Να σημειώσω εδώ ότι τα έφερα μόνος μου απ'έξω και ήταν το πιο ακριβό ζευγάρι που έπαιζε. Πλέον σκέφτομαι να δώσω τα γνήσια και να πάρω άλλο ένα με Type C. 

Έχεις κάτι σαν anc, κάτι σαν transparency, κάτι σαν spatial και γενικώς κάτι σε απλά ασύρματα ακουστικά που μοιάζουν εξωτερικά με τα original. Δεν έχεις κανένα chip της apple που προσφέρει αυτές τις λειτουργίες και προφανώς δεν έχεις ούτε καν κοντά τον ήχο και το μπάσο που έχουν τα αυθεντικά. Το find my το μόνο που κάνει στην περίπτωση σου είναι να τσεκάρει ποτε συνδέθηκαν τελευταία φορά με το τηλέφωνο σου μιας και ο κλώνος που έχεις εχει Bluetooth Low Energy. 
 

Προφανως όμως, για κάποιον που δεν έχει απαιτήσεις από τον ήχο που ακούει στα ακουστικά του και από τη σταθερότητα σύνδεσης, το νέο adaptive mode,  conversation awareness, και τις αυτόματες εναλλαγές ανάμεσα στις apple συσκευές του, είναι μια χαρά και ισχύει το «περί ορέξεως». Αλλά όχι και «χάνουν εδώ κι εκεί». Χάνουν σε όλα… 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/10/2023 στις 6:39 ΜΜ, Ioannisgnk είπε

Θα σας αναρτήσω έναν οδηγό για να τα ελέγξετε και να τα εντοπίσετε εύκολα και γρήγορα γιατί το συγκεκριμένο θέμα έχει κουράσει! Βλέπουμε καθημερινά κόσμο να εξαπατεί συνεχώς με κλώνους που φέρνουν από το εξωτερικό και βγάζουν χρήματα! 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο σειριακός αριθμός S/N στους κλώνους είναι αντιγραφή από γνήσια ακουστικά! Μην βασίζεστε εκεί!

· Βλέπουμε την συσκευασία για διαφορές, τα ψεύτικα έχουν κακά πλαστικά υλικά και δεν έχουν αρκετό αέρα στο άνοιγμα, τα tire up σκίζονται και τα λογότυπα είναι τυπωμένα λοξά και σε ελάχιστα μη κεντρική τοποθεσία, τα αυτοκόλλητα είναι τοποθετημένα λοξά , έχουν ορθογραφικά και λάθη όπως κεφάλαια και πεζά.

· Τα γνήσια έχουν ευθεία γραμμή στο Pull Tab και τα Ψεύτικα έχουν γραμμή με εγκοπές.

· Το καλώδιο εσωτερικά είναι τυλιγμένο με το χέρι και όχι αλφάδι όπως η Apple και η θήκη με τα Eartips έχει κενό και δεν είναι σφικτή.

· Τα Pro Gen 2 όταν τα βγάζεις από το αυτί ή ακύρωση θορύβου μένει ανοικτή, δεν θυμάται που ήταν τελευταία φορά. 

· Το Apple Logo στα γνήσια δεν γυαλίζει 

· Δεν λειτουργεί ο χωρικός ήχος στα Pro Gen 2 και η τοποθεσία, στα Pro Gen 1 δεν δουλεύει το ANC & Transparency απλώς είναι Switch, ελέγξτε τις λειτουργίες. 

· Εάν σκιστεί το Pull Tab της συσκευασίας είναι ψεύτικα γιατί τα γνήσια έχουν σαν ένα πλαστικό τύπου χαρτί που δεν σκίζεται. 

· Σφραγισμένα Airpods με Pulltabs αλλά και πλαστική διαφάνεια κάνουν μπαμ, η Apple είναι πλέον Eco Friendly δεν χρησιμοποιεί πλαστική διαφάνεια μόνο Pull Tabs από πίσω!

· Παίρνουμε την θήκη και τραβάμε μπροστά το πλαστικό προς τα έξω, τα γνήσια δεν τραβιουνται γιατί η Apple χρησιμοποιεί ένα τόνο κόλλα

· Παίρνουμε φακό flash κινητού και φεγγουμε το πάνω καπάκι της θήκης από μέσα, τα γνήσια έχουν εσωτερικά υλικό ενώ τα ψεύτικα είναι άδεια 

· Μυρίζουν καμένο πλαστικό

· Τα συνδεουμε στον υπολογιστή στο 3uTools τα μη γνήσια δεν συνδέονται.

· Κακος ήχος και κακά μικρόφωνα για τις κλήσεις 

· Αν η έκδοση λογισμικού είναι παλιά, η έκδοση ξεκινάει από 6 και πάνω στα γνήσια ενημερώνονται από το iPhone.

Σας αναρτώ και βίντεο: 

Καλές αγορές!

 

Νέος τρόπος για τα 2nd Gen: τα μη γνήσια Airpods όταν μπαίνουν πίσω στην θήκη δεν αναπαράγουν Ding ήχο όπως τα αυθεντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ioannisgnk είπε

 

Νέος τρόπος για τα 2nd Gen: τα μη γνήσια Airpods όταν μπαίνουν πίσω στην θήκη δεν αναπαράγουν Ding ήχο όπως τα αυθεντικά.

Δεν κάνουν πάντα το Ding..

Είναι πολλές φορές που βάζω στη θήκη το ένα ακουστικό (σπάνια χρησιμοποιώ και τα δυο ταυτόχρονα) και δεν κάνει τον ήχο. 
Ειναι hit or miss, δεν ξέρω το λόγο όμως άλλοτε τον κάνει και άλλοτε όχι. 
Υποθέτω (εγώ με τη φαντασία μου) ότι έχει να κάνει με τη μπαταρία, αν το βάλεις δέκα είκοσι λεπτά και δεν πέσει κατω από 80% τότε δεν κάνει το ding.

Τον κάνει όμως πάντοτε όταν βάζεις τη θήκη στη φόρτιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...