Προς το περιεχόμενο

400 εκατομμύρια ενεργοί χρήστες για τα Windows 11, ξεπερνώντας τις προσδοκίες της Microsoft


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, Filip Katund είπε

Τα windows 11 ειναι πολυ καλυτερα απο τα windows 10 σε πολλαπλα σημεια. Και εχουν τωρα πλεον ωριμασει ως λειτουργικο. Ειναι πιο λογικα διαμωρφομενο κ δεν ειναι ο κλασικος αχταρμας των windows 10. Κ ειχα τα 10 επι χρονια. 

Έχω 10 απ' την μέρα που βγήκαν. Windows 11 έβαλα απ' την μέρα που βγήκαν για κάνα εξάμηνο. Δεν άντεξα παραπάνω. Κερδίζουν σε μικρές λεπτομέρειες και χάνουν σε πολλά άλλα. Πιστεύω γι αυτό και δεν τα έχει βάλει ο περισσότερος κόσμος.

Γενικά και αόριστα δεν μπορούμε να λέμε ότι τα Win 10 είναι καλύτερα ούτε το ανάποδο. Μπορούμε να πούμε πχ ότι τα 11 έχουν καλύτερο tile managment. Μπορούμε να πούμε ότι τα 10 έχουν καλύτερη έναρξη κ.ο.κ.

13 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

και μονο που εβαλαν multi tabs στον file explorer και εχουν full ενσωματωση onedrive αξιζει

Αλήθεια το έκαναν επιτέλους;

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, manolis940 said:

Έχω 10 απ' την μέρα που βγήκαν. Windows 11 έβαλα απ' την μέρα που βγήκαν για κάνα εξάμηνο. Δεν άντεξα παραπάνω. Κερδίζουν σε μικρές λεπτομέρειες και χάνουν σε πολλά άλλα. Πιστεύω γι αυτό και δεν τα έχει βάλει ο περισσότερος κόσμος.

Γενικά και αόριστα δεν μπορούμε να λέμε ότι τα Win 10 είναι καλύτερα ούτε το ανάποδο. Μπορούμε να πούμε πχ ότι τα 11 έχουν καλύτερο tile managment. Μπορούμε να πούμε ότι τα 10 έχουν καλύτερη έναρξη κ.ο.κ.

Αλήθεια το έκαναν επιτέλους;

ναι και βολευει πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AlphaAlpha είπε

Εγώ πάντως μια χαρά την κάνω τη δουλειά μου με τα 11

Σορρυ, δεν θελω να ειμαι αγενης - αλλα τοσα χρονια στο φορουμ πρεπει να το ρωτησω και μια φορα.

Τι δουλεια κανεις με τα 11;

 

Επεξ/σία από PeterMay
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τα 11 ειναι το ιδιο πραγμα με τα 10 απλα λιγο πιο ομορφα. Σε καποια πραγματα πιο λειτουργικα και σε καποια λιγοτερο.

Δεν χανεις ουτε κερδιζεις κατι αν μεινεις στα 10, οποτε μια ή αλλη ειναι.

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Όποιος θέλει gaming είναι μονόδρομος λόγω HDR.

Αρκει να εχεις και οθονη των 800€ ομως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε όνειρα Microsoft, αν νομίζουν ότι θα βάλω αυτό το άθλιο λειτουργικό είναι γελάσαμενη, άντε να μήν μου τη δώσει και πάω στα 7, και τα αναστήσω με bypass esu extended update security

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, paulJ είπε

Κάνε όνειρα Microsoft, αν νομίζουν ότι θα βάλω αυτό το άθλιο λειτουργικό είναι γελάσαμενη, άντε να μήν μου τη δώσει και πάω στα 7, και τα αναστήσω με bypass esu extended update security

Πώς τους πετσοκοψες έτσι...μετά από αυτή την δήλωση τους βλέπω να χρεωκοπουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βάση χρηστών θα ήταν πολύ μεγαλύτερη αν είχαν περισσότεροι την δυνατότητα αναβάθμισης από τα 10 στα 11 έστω και με ελάχιστους περιορισμούς. Το πρόβλημα επομένως παραμένει 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows 11 εχουν παλιωσει για μενα.

Οπως και τα windows 10 πριν απο αυτα, τα ειχα εγκαταστησει στο pc απο την πρωτη κιόλας μερα που εγιναν διαθέσιμα στο κοινο.

Ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα μαζι τους και τωρα ανυπομονω να βγουν τα 12 να δουμε κατι φρεσκο! 😊

Για μενα το καινουργιο λογισμικο ειναι κατι που μου προκαλει ενθουσιασμό εξισου με το καινουργιο Hardware!

Ακομα και καποιο Bug να βρουμε (προσωπικα δε μου εχει συμβει) και τι εγινε?

Προτιμω να εχω ενα σύγχρονο μενου με ολα τα τελευταία καλουδια παρα να βλεπω την αρχαιολογια για λογους "σταθερότητας" λες και τρεχω server απο πυρηνικό σταθμο η για λογους "εξοικείωσης με τα παλια μενου" λες και είμαι υπερηλικιωμένος Αγγλος και δε μπορω να μαθω πεντε διαφορετικα κουτακια που αλλαξαν θεση...😒

BONUS: Σχετικα με τα Bug που εγραψα παραπανω ηθελα να προσθεσω οτι μας εχουν "εκπαιδεύσει" οταν βγαινουν νεα παιχνιδια 40 - 70€, να ειναι τα Bug ενας οχετός σαν την πληγη των Ακριδων στην αρχαια Αίγυπτο, να ειμαστε κουλ και να λεμε "οκ μωρε ενα patchaki θελει."🤟

Αμα στα windows που πήραμε κλειδι με 1.5€ κολλήσει κανας εκτυπωτης για κανα δυο μερες μεχρι το επομενο update, παθαινουμε ομαδικη παρακρουση.

Καιμε τα ρουχα μας, καταριόμαστε πεντε γενιες μπροστα και πεντε γενιες πισω την MS και αλλα τετοια 🤣

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον αριθμό εκτοξέυουν τα εταιρικά PC με υποχρεωτικά προεγκατεστημένα Windows 11. Εκεί όλα πάνε πακέτο από τις εταιρίες - προμηθευτές μηχανογράφησης. Εμείς οι υπόλοιποι (ιδιώτες) σε εργασιακό περιβάλλον δε νομίζω πως τρέξαμε να αναβαθμίσουμε. Πλέον 4 στα 10 PC μου τρέχουν Linux με ασφάλεια, ταχύτητα και δωρεάν ενώ ταυτόχρονα πήραν παράταση ζωής.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...