Προς το περιεχόμενο

Το iPhone δεν είναι πλέον το πιο δημοφιλές smartphone στην Κίνα χάρη στη Huawei


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, paulchro said:

Ξερω εγω, ειναι σαν να λεμε fiat vs audi. Και εχω δουλεψει και τα 2.

Και τι ακριβώς δε σου έκανε το huawei που σου έκανε το iphone;

38 minutes ago, alex554 said:

Εγώ πάντως με το Nova 9 δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το μικρό κενό με τις εφαρμογές του καλύπτεις άνετα με το Gspace. Το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το πορτοφόλι της Google αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας.

Με gspace κάνει sync τις επαφές; Γιατί έχω καταλάβει οτι δεν.

Επεξ/σία από alxnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, paulchro said:

Define κοφτη. Και μη μου πεις "δεν μπορω να στειλω εικονες με Bt".

Αν εσένα σε καλύπτει το ios και μάλιστα δεν βλέπεις/γνωρίζεις άλλες διαφορές από το android, εμένα μου περισσεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, AtiX said:

Να σημειώσουμε ότι εκτός της εξόφθαλμης διαφήμισης της Huawei, είναι ηλίθιο να βγαίνει συμπέρασμα με δυό-τρεις βδομάδες κυκλοφορίας ενός κινητού…

όταν κλείσει η χρόνια, τότε θα δούμε τι μερίδιο έχει η μια και τι μερίδιο έχει η άλλη και τότε θα βγάλουμε συμπεράσματα…

ΥΓ: πληροφοριακά μόνο ακόμα και στην Κίνα, την Huawei οι ίδιοι οι Κινέζοι την υπολογίζουν στο “Others”…

Το ΥΓ που το ειδες ακριβώς? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Panosglasgow είπε

Το ΥΓ που το ειδες ακριβώς? 

 

Σε όλες τις αναλύσεις που βγαίνουν… μην μπερδεύεσαι με την Honor,  η Huawei εδώ και κάτι χρόνια δεν είναι στις πέντε πρώτες θέσεις οπότε αναγκάστηκα το μερίδιο της το έχουν στο others… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, AtiX said:

Σε όλες τις αναλύσεις που βγαίνουν… μην μπερδεύεσαι με την Honor,  η Huawei εδώ και κάτι χρόνια δεν είναι στις πέντε πρώτες θέσεις οπότε αναγκάστηκα το μερίδιο της το έχουν στο others… 

Εγώ τώρα διαβάζω πάντως για το 2023 και σε όλα τα site την έχουν 2η (το τελευταίο quarter), με 22.71% έναντι 25.31 της apple. 

Και το βλεπω και γω προσωπικά που λόγω δουλειάς περνάω 4-5 μήνες κάθε χρόνο στη Κίνα, όλοι με apple θα είναι, huawei και xiaomi. (Παρότι σε κάθε γωνιά βλέπεις μαγαζια vivo και oppo). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, nepomuk είπε

Απο παγκοσμιο brand name κατεληξε εσωτερικη κινεζικη υποθεση μιας κρατικης- κομματικης καθ ολα εταιρειας.

Οτι ανακοινωνεται μπορει να ειναι και προπαγανδα του κομματος , οπου Ενα ειναι το κομμα το κυβερνων.

Μπορει το mate 60 pro να υποστηριζει 5G , αλλα για  ποσα τεμαχια ; Μερικες εκατονταδες η και χιλιαδες απλα για επιδειξη

και για την δημιουργια εντυπωσεων οτι ταχα ξεπεραστηκαν οι κυρωσεις;

Μεχρι αποδειξεως του εναντιον τιποτα πλεον δεν θεωρειται εγκυρο , αξιοπιστο και αληθες απο τις ανακοινωσεις του

κρατικου ομιλου . Κριμα για τους καταναλωτες οπου γης .

Έχουν διατεθεί αρκετά εκατομμύρια κομμάτια στην αγορά. Πολύ δύσκολο να έχουν γίνει κρυφή εισαγωγή από τρίτες χώρες τόσοι επεξεργαστές. Επίσης η εκκωφαντική σιγή από πλευράς ΗΠΑ μετά τα πρώτα δημοσιεύματα πανικού δείχνει ότι μάλλον ισχύει αυτό που ισχυρίζεται η Huawei. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Panosglasgow είπε

Εγώ τώρα διαβάζω πάντως για το 2023 και σε όλα τα site την έχουν 2η (το τελευταίο quarter), με 22.71% έναντι 25.31 της apple. 

Και το βλεπω και γω προσωπικά που λόγω δουλειάς περνάω 4-5 μήνες κάθε χρόνο στη Κίνα, όλοι με apple θα είναι, huawei και xiaomi. (Παρότι σε κάθε γωνιά βλέπεις μαγαζια vivo και oppo). 

πρώτη είναι η Oppo, μετά η Vivo, τρίτη παίζει μια η Apple μια η Honor, μετά ακολουθεί η Xiaomi…

αυτή την εικόνα την βλέπω από τρεις διαφορετικές πηγές που ασχολούνται με το market share…

μήπως μπερδεύτηκες με την δημοφιλία που κάθε site μπορεί να γράφει ότι θέλει χωρίς στοιχεία???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Δηλαδή η φέτα και το κινητο ειναι το ίδιο....... Ακόμα όλα τα κινητα made in China ειναι. Αρα όλα ντόπια προϊοντα ειναι....

Δεν είναι όλα, η Samsung έχει πάει παραγωγή στο Vietnam, η πολύ πιο μικρή Sony έχει βγάλει την παραγωγή της από την Κίνα στα κινητά μέχρι στιγμής..

Γενικά έχω την εντύπωση ότι ο οικονομικός πόλεμος προς την Κίνα θα συνεχιστεί και όλο και περισσότεροι θα φύγουν από εκεί

Το θέμα είναι να φύγει και η Apple, η Samsung είναι καλό χτύπημα, αλλά η Apple θα ήταν ταφόπλακα για το κομμάτι των κινητών

Οι επεξεργαστές έτσι κι αλλιώς κατασκευάζονται εκτός Κίνας

Εγώ προσωπικά πλέον αποφεύγω όσο μπορώ οτιδήποτε γράφει made in China και κινεζικές εταιρείες γενικά

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Άμα η Google δεν της είχε κανει μποϊκοτάζ με τα Google services θα ήταν νούμερο ένα εδώ και χρόνια

Δεν της έκανε η Google κανένα μποικοταζ. Το Αμερικανικό κράτος επί Τραμπ έβγαλε απόφαση ότι καμιά αμερικάνικη εταιρεία δεν θα επιτρέπεται να συνεργάζεται με την Huawei χωρίς γραπτή έγκριση από αυτούς διότι είχαν αποδείξεις λέει ότι συνεργάζεται στενά με την κυβέρνηση της Κίνας και τους δίνει πληροφορίες σημαντικές για την Αμερική (κατασκοπίας πληροφορίες) εκμεταλλευόνενη την ηγετική θέση που είχε στα δίκτυα τηλεφωνίας στην Αμερική και τον υπόλοιπο κόσμο.

Η Google μάλιστα παρόλο που είχε βγει αυτή η οδηγία είχε πάρει μερικές φορές παράταση.  στην υποστήριξη εάν θυμασαι, μέχρι που το αμερικανικό κράτος της απαγόρευσε κάθε βοήθεια και συνεργασία. Η Google έχασε πολύ χρήμα από αυτή την απαγόρευση και η Huawei το στραπάτσιο το έφαγε όχι τόσο στα κινητά αλλά στα δίκτυα γιατί ήταν ο νούμερο ένας προμηθευτής παγκοσμίως και στο τέλος κατέληξε να κόψουν συνεργασία ολα τα κράτη σε Ευρώπη και φυσικά και η Αμερική.

Επεξ/σία από Mitsaras29
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...