Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα ταινιας στο messenger του FB


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι μου...Εχω κατεβασει απο μερικα οικιακα dvd  μερικες ταινιες & συγκεκριμενα τρεις(3)...Εχουν τα εξης μεγεθη: 2.96 GB...118 MB  & 1.70 GB...Τις εχω μπροστα στην οθονη του desktop...Θελω να τις στειλω σε φιλο μου μεσα απο το messenger του FB....Ομως το μνμ που μου βγαζει ειναι οτι το μεγεθος που επιτρεπεται να βαλω ειναι μεχρι 25 MB....Οποτε μαλλον δεν θα μπορεσω να τις στειλω...Υπαρχει καποιος τροπος .ή καποιο προγραμμα να λιγοστεψω το μεγεθος & να τις στειλω ?   σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη κι αν δοκιμάσεις με κάποιο από τα προγράμματα που επιτρέπουν εύκολη ανακωδικοποίηση όπως Handbrake, XMedia Recode κλπ., η απαίτηση για σμίκρυνση του μεγαλύτερου από τα αρχεία κατά  (2.96GB / 25MB = 3031 MB / 25 MB ) = 121 φορές είναι τόσο υπερβολική που για να επιτευχθεί κατά πάσα πιθανότητα θα πρέπει το τελικό αποτέλεσμα να έχει μέγεθος γραμματοσήμου.

Δες εναλλακτικούς τρόπους αποστολής των αρχείων, π.χ. https://wetransfer.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το  wetansfer έχει όριο τα 2gb την φορά οπότε το μεγάλο αρχείο θα πρέπει να μειωθεί.

Θα πρότεινα μια δωρεάν εγγραφή στο mega.io (20GB στο δωρεάν πακέτο), ανέβασμα εκεί σε έναν φάκελο, ορισμός κοινοχρησίας του φάκελου και αποστολή του λινκ σον φίλο.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Sablj είπε

Μπορείς εναλλακτικά να τις ανεβάσεις σε onedrive, Google drive κλπ και να δώσεις το link σε όποιον θες για να την κατεβάσει... 

Καλο και αυτο....σ ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...