Προς το περιεχόμενο

OCN internet Βουλγάρικο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή κατηγορία ας με ενημερώσει ένας admin να το γράψω εκεί που πρέπει

Λοιπόν έχω ίντερνετ από την OCN μια εταιρία με βουλγαρική IP όπως η Ιnalan

Με τρελές ταχύτητες και οικονομική 2 χρόνια τώρα όλα καλά έκαναν μια αναβάθμιση όμως και δεν με αφήνει να ανοίξω σελίδες στοιχηματικες εκτός Ελλάδος όσου ασχολούνται ξέρουν τι εννοώ, υπάρχει λύση σε κάποια ρύθμιση ώστε να το αποφύγω? Καμία συσκευή δεν ανοίγει τις σελίδες αυτές ούτε κινητά ούτε σταθερά... Κάποιο σεταρισμα στο ρουτερ? Γιατί στο δικό τους δεν μπορώ να μπω, η πρέπει να μιλήσω μαζί τους? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον απο εταιρεια ,- υπηρεσια ιδιωτικη, Δημοσιου μπαινεις

Δεν εννοείτε αλλιώς η απορια σου.. το να σε προφυλαξουν και καλα να μην εκτεθεις.

Ενδιαφερον θα εχει να μας πεις οτι σε αφηνουν να μπενεις σε τσατ με κοπελες και ερωτικα.

Υπερπροστατευτικοι ειναι οι βουλγαροι μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sugarvele είπε

μαλλον απο εταιρεια ,- υπηρεσια ιδιωτικη, Δημοσιου μπαινεις

Δεν εννοείτε αλλιώς η απορια σου.. το να σε προφυλαξουν και καλα να μην εκτεθεις.

Ενδιαφερον θα εχει να μας πεις οτι σε αφηνουν να μπενεις σε τσατ με κοπελες και ερωτικα.

Υπερπροστατευτικοι ειναι οι βουλγαροι μας

τι δεν καταλαβε απο αυτα που εγραψα ωστε να πεις την εξυπναδα σου?πλεον εχει πολλες εταιριες με οπτικη ινα απευθειας στο σπιτι μεσα οπως ειναι η Ιναλαν ετσι και αυτη,εχω ελληνικη Ιp αλλα ειναι παροχος απο βουλγαρια,2 χρονια την εχω και δεν ειχε κανενα θεμα τωρα προεκυψε μετα απο μια αλλαγη αναβαθμισης,κατεβαζω με 3 γιγα ταχυτητα και δινω 25 ευρω...εσυ κατσε δινε 30 να εχεις την 50αρα του καρτελ....αν χεις βοηθεια πες την αν θες να βγαλεις χολη μην λες τιποτα

5 ώρες πριν, donblunts είπε

VPN.

δοκιμασα τα παντα,τιποτα,μονο με οπερα ανοιγει πχ η νοβιμπετ αλλα χωρις ενεργο vpn,αλλαξα και τα dns αλλα τιποτα,οταν κανω my ip δειχνει ελλαδα κναονικα,το περιεργο ειναι οτι κανω καθαρισμο coockies την σελιδα και την ανοιγει και την τρεχει κανονικα μολις κλεισω browser και ανοιξω παλι τα ιδια

Επεξ/σία από jk_bartender
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, jk_bartender said:

κατεβαζω με 3 γιγα ταχυτητα και δινω 25 ευρω

Με πόσο ακριβώς κατεβάζεις είπες; Btw, αν εννοείς όντως την OCN (την κακιά αντιγραφή της HCN), είχα απορία προχθές αν υπάρχει ακόμα :P

 

5 hours ago, sugarvele said:

μαλλον απο εταιρεια ,- υπηρεσια ιδιωτικη, Δημοσιου μπαινεις

Δεν εννοείτε αλλιώς η απορια σου.. το να σε προφυλαξουν και καλα να μην εκτεθεις.

Ενδιαφερον θα εχει να μας πεις οτι σε αφηνουν να μπενεις σε τσατ με κοπελες και ερωτικα.

Υπερπροστατευτικοι ειναι οι βουλγαροι μας

Δεν χρειάζεται να γράφεις βλακείες αν δεν ξέρεις τι παίζει με το geolocation και τα προβλήματα με τις IP μικρότερων παρόχων, δεν είναι υποχρεωτική η απάντηση στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Με πόσο ακριβώς κατεβάζεις είπες; Btw, αν εννοείς όντως την OCN (την κακιά αντιγραφή της HCN), είχα απορία προχθές αν υπάρχει ακόμα :P

 

Δεν χρειάζεται να γράφεις βλακείες αν δεν ξέρεις τι παίζει με το geolocation και τα προβλήματα με τις IP μικρότερων παρόχων, δεν είναι υποχρεωτική η απάντηση στο forum.

22,9 mib/s το προλαβα να βγαλω φωτο την οποια και εχω αν δεν με πιστευεις λμε τωρα αλλα εφτασε μεχρι 29 τωρα τι με ρωτας δεν ξερω αν ειναι αντιγραφη εγω παντως αυτη εχω με 25 ευρω τι να σου πω παραπονο δεν εχω μεχρι τωρα...εκτος απο αυτο το θεμα που εχω τωρα αν μπορεις να δωσεις τα φωτα σου θα το εκτιμούσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, jk_bartender said:

22,9 mib/s το προλαβα να βγαλω φωτο την οποια και εχω αν δεν με πιστευεις λμε τωρα αλλα εφτασε μεχρι 29

1 hour ago, jk_bartender said:

κατεβαζω με 3 γιγα ταχυτητα

Γι΄ αυτό σε ρώτησα.

 

1 hour ago, jk_bartender said:

εκτος απο αυτο το θεμα που εχω τωρα αν μπορεις να δωσεις τα φωτα σου θα το εκτιμούσα 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι εκτός από το να δοκιμάσεις με VPN με ελληνικούς servers ή να επικοινωνήσεις με τις σελίδες που έχεις πρόβλημα να κάνουν whitelist τις IP της OCN.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλαξε DNS στον υπολογιστη τοπικα.Γκουγκλαρισε το πως γινεται.Βαλε τις cloudflare

Στις 24/10/2023 στις 6:43 ΜΜ, jk_bartender είπε

Λοιπόν έχω ίντερνετ από την OCN μια εταιρία με βουλγαρική IP όπως η Ιnalan

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...