Προς το περιεχόμενο

Fritzbox 7530 σε Nova σύνδεση


sas1312

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

Έχω σύνδεση 100ρα στην νόβα η οποία μου έκανε πολλές αποσυνδέσεις και αφού ήρθαν 3 φορές τεχνικοί καταλήξαμε να τραβήξω κατευθείαν καλώδιο στο κουτί της πολυκατοικίας. Η κατάσταση βελτιώθηκε ελάχιστα ως καθόλου. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι τις πρωινές ώρες δλδ 5:30 και μετά μπορεί να κρατήσει σταθερό ίντερνετ, επίσης κάτι ακόμη που παρατήρησα είναι ότι αν βάλω μια δεύτερη συσκευή πχ τάμπλετ να παίζει YouTube κρατιέται σταθερό χωρίς αποσυνδέσεις. Οκ αυτές οι παρατηρήσεις μπορεί να μην λένε τπτ. Τεσπά μέσα στην απελπισία μου και στα νεύρα διάβασα κάπου πως με το Fritzbox σώθηκαν πολλοί με τις αποσυνδέσεις αλλά βιάστηκα γτ σε nova είναι μανίκι να το βάλεις σε αντίθεση με cosmote γραμμή. Πήγα να το συνδέσω μόνο του αλλά έκανε αποσυνδέσεις. Μετά διάβασα ότι το κουμπωνεις πάνω στο άλλο της nova. Αλλά είμαι εντελώς άσχετος με αυτά.  Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο του το συνδεεις αλλα δεν θα παιξει η τηλεφωνια.δεν εχει νοημα να το βαλεις με wan πανω στo router της nova

1 minute ago, sas1312 said:

Καλησπέρα σας.

Έχω σύνδεση 100ρα στην νόβα η οποία μου έκανε πολλές αποσυνδέσεις και αφού ήρθαν 3 φορές τεχνικοί καταλήξαμε να τραβήξω κατευθείαν καλώδιο στο κουτί της πολυκατοικίας. Η κατάσταση βελτιώθηκε ελάχιστα ως καθόλου. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι τις πρωινές ώρες δλδ 5:30 και μετά μπορεί να κρατήσει σταθερό ίντερνετ, επίσης κάτι ακόμη που παρατήρησα είναι ότι αν βάλω μια δεύτερη συσκευή πχ τάμπλετ να παίζει YouTube κρατιέται σταθερό χωρίς αποσυνδέσεις. Οκ αυτές οι παρατηρήσεις μπορεί να μην λένε τπτ. Τεσπά μέσα στην απελπισία μου και στα νεύρα διάβασα κάπου πως με το Fritzbox σώθηκαν πολλοί με τις αποσυνδέσεις αλλά βιάστηκα γτ σε nova είναι μανίκι να το βάλεις σε αντίθεση με cosmote γραμμή. Πήγα να το συνδέσω μόνο του αλλά έκανε αποσυνδέσεις. Μετά διάβασα ότι το κουμπωνεις πάνω στο άλλο της nova. Αλλά είμαι εντελώς άσχετος με αυτά.  Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και αυτά που γράφουν μερικοί ότι έχει περασμένους μέσα μόνο κωδικούς από Cosmote και Vodafone και ότι η nova και η wind δεν δίνουν τους κωδικούς για να συνδεθείς;

Το έκανα αυτό πάντως. Δλδ να το συνδέσω μόνο του και όντως έπιασα κανονικά. Απλά μου έκανε αποσύνδεση και απογοητεύτηκα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Επεξ/σία από sas1312
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 24/10/2023 at 22:32, sas1312 said:

Και αυτά που γράφουν μερικοί ότι έχει περασμένους μέσα μόνο κωδικούς από Cosmote και Vodafone και ότι η nova και η wind δεν δίνουν τους κωδικούς για να συνδεθείς;

Το έκανα αυτό πάντως. Δλδ να το συνδέσω μόνο του και όντως έπιασα κανονικά. Απλά μου έκανε αποσύνδεση και απογοητεύτηκα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

αν το βαλεις πισω απο την Nova θα παιξει ως router οποτε τα προβληματα που μπορει να εχειςμε το πρωτο ρουτερ θα συνεχισουν αφου αυτο δινει το ιντερνετ.

αν και το Fritz κανει θεματα τοτε κατι γινεται στην γραμμη.

ναι το Fritz παιζει με vodafone και με cosmote.Η cosmote εδινε τα στοιχεια αλλα το υποστηριζει.η vodafone δεν εδινε στοιχεια αλλα μπορουσε να τα παρει καποιος.πλεον νομιζω τα δινει.η Nova δεν ξερω αν τα δινει αλλα λογω της παραμετροποιησης του voip δεν νομιζω να παιξει και παλι. η wind νομιζω εκανε bind mac address router με το sip οποτε αν το εβαζες αλλου δεν επαιζε.και οσο ξερω επισης δεν εδινε τα στοιχεια.τωρα βεβαια λογω εεττ θα πρεπει να τα δωσουν αλλα δεν ξερω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...