Προς το περιεχόμενο

Σε μεγάλες αυξήσεις στο Apple TV+ και σε άλλες υπηρεσίες της προχωρά η Apple


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 minutes ago, Mordred35 said:

Απαντηση μετοχου της εταιρειας ειναι αυτη οχι μη συνδρομητη!!!

Ε πώς θα πιάσει η μετοχή τα 200 δολάρια; Πέσαμε, πέσαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Κάποια στιγμή θα πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι τελείωσε η διαφημιστική περίοδος των streaming υπηρεσιών… 

Kάποια στιγμή θα πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι δε χρειάζεται να αγοράζουμε ότι fake ανάγκη μας σερβίρουν. 

Αν μας ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, γιατί για παράδειγμα θέλει κάποιος να έχει κάτι να δει με το να πατάει απλά ένα κουμπί, οκ ας το πληρώνει για όσο κρίνει ότι του "βγάζει τα λεφτά του".

Είναι πάρα πολύ απλό.

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βλέπω να αναφέρει κανείς το Slow Horses πάντως που ήταν η πιο cool σειρά, βρετανική, χωρίς πομπώδη σκηνικά, με Gary Oldman στα ωραία του.

Επίσης προσωπικά ανυπομονώ για το Monarch που έρχεται! Γκοτζίλα πάντα με κερδίζει (πλήρης αντίθεση με την παραπάνω σειρά 😂)

Γενικά πάντως οι σειρές του Apple TV είναι σα να έχουν ένα πολύ ανεπαίσθητο πέπλο πολιτικής ορθότητας, όχι κακό, αλλά ξέρεις πως πράγματα που μπορεί π.χ. να δεις στο Netflix εδώ δεν θα τα δεις.

Αν φτάσει να κοστίζει κι εδώ 10€ το μήνα, με τίποτα.

Επεξ/σία από SeaLion
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, morfeas-dsl- είπε

Το εχω ΤΖΑΜΠΑ απο ps5 και ΔΕΝ βλεπεται!

Το the Silo ειδα εκει και μου αρεσε πολύ αν και έκανε λίγο κοιλιά!

Στα θετικά του apple+ όλα 4Κ HDR, πολύ καλή ποιότητα εικόνας. Το κράτησα κανα δυο μήνες και είδα το Silo και το Foundation!

Πολύ καλά και τα δύο!

Ισως επειδη ο κόσμος παίζει πλέον όπως εγώ, το βάζεις για λίγους μηνες, βλεπεις τι θελεις και μετά διακόπτεις να ζορίζονται οι εταιρειες και να προσαρμόζονται και αυτες ανάλογα.

Μη τα βλέπουμε όλα μαύρα!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστα ειναι αυτα αλλα πλεον προτιμω το AppleTV+ παρα το Netflix, εχει πολυ ποιοτικο θεαμα απλα οι περισσοτεροι δεν ασχολουνται γιατι δεν υπαρχουν πολλοι συνδρομητες και δεν βοηθαει το word of mouth, το οποιο εχει το netflix.
Τα μισα που μου λενε να δω εκει ειναι fail.
Επισης το apple tv+ φαινεται να εχει αλλη προσεγγιση, φτιαχνοντας αργες πλοκες στις σειρες σε αντιθεση με το netflix που ειναι η καταναλωση της καταναλωσης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 31%????... Τώρα τελευταία έμαθαν ο ένας 10% πάνω, ο άλλος 25% πάνω, ο τρίτος 31%, γιατί δεν το ανεβάζουν όλοι τους 250000% πάνω να αυτοκαταστραφούν να ησυχάσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι σειρες στο apple tv αν και λιγες, εικαστικα ειναι εκπληκτικες σχεδον ολες. σεναρια κτλ συνηθως ειναι οριακα απαραδεκτα, αλλα εικαστικα ειναι φανταστικες. Τωρα αν αρκει αυτο για να πληρωνεις μια τιμη σαν την καινουργια ειναι θεμα συζητησης και μαλλον η απαντηση ειναι οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για πληρότητα, εμένα μου άρεσαν πολύ και τα:

- Bad sisters (υπέροχο, 2 φορές το είδα)
- For all mankind (μου αρέσει ο σχετικός ρεαλισμός του τεχνολογικού κομματιού, βοηθάει στο να ξεπεραστούν μικροθεματάκια)
- CODA (ταινιάρα)
- Drops of god (ενδιαφέρουσα γαλλογιαπωνέζικη συμπαραγωγή)
- Crowded room (υπομονή με τα πρώτα πολλά επεισόδια, για μένα τα τελευταία το έκαναν να αξίζει + φοβερή ερμηνεία του spiderman)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dawnvibe είπε

Να ξεκινήσω λέγοντας πως το The Silo είναι φοβερή σειρά

(Αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη)

Έχει πολύ ποιοτικό υλικό σαν Apple TV

Όσοι μπορούν να πληρώσουν θα πληρώσουν

Όσοι δεν μπορούν...θα το κόψουν ή θα κάνουν VPN ή δεν θα κάνουν καν εγγραφή 

Πάντως σε σύγκριση με την Amazon είναι 10 φορές καλύτερη πλατφόρμα

Και τις είχα και τις δύο 

Με τη διαφορά ότι το Amazon Prime το παίρνεις για τις αγορές. Τα υπόλοιπα είναι εξτραδακι. 

Εδώ κοτζάμ Deliveroo χρεώνει 7 λίρες premium, το Amazon prime δεν θα χρεώσει; 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αύξησαν και οι υπόλοιποι αλλά όχι και +30%. Τέσπα το Apple TV+ ένα χρόνο με το ζόρι λόγο αγοράς δώρου με το iphone 11,  μετά τέλος γιατί 2-3 σειρές άξιζαν, όλα τα υπόλοιπα για να γεμίζου την οθόνη.

6 ώρες πριν, martisaul είπε

Severance, αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη. Έχουν φαγωθεί να μας πείσουν ότι ο Τεντ Λάσο είναι σειράρα λολ, καλύτερα να βάλω να δω Κωνσταντάρα. 

Αυτό ακριβώς είναι το apple tv+.  2-3 καλές παραγωγές κάθε χρόνο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AtiX είπε

Κάποια στιγμή θα πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι τελείωσε η διαφημιστική περίοδος των streaming υπηρεσιών… 

Το θέμα είναι να τελειώσει η περίοδος των streaming γενικότερα... Ήδη η πειρατεία έχει ανέβει σε ακραία επίπεδα σε σχέση με πριν 2 χρόνια. 

Το μόνο θετικό είναι ότι το disney + πάει για φούντο. Απέτυχε και με επίσημα νούμερα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...