Προς το περιεχόμενο

Ο φτηνοτερος τροπος για Απεριοριστα DATA?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια προσφορα Vodafone CU που δινει απεριοριστα ολα με 12ε το μηνα, αλλα θα ληξει σε 1 μηνα...

Ηλπιζα μεχρι τοτε να εχει εμφανιστει καμια προσφορα σαν τα 13ε συμβολαιο απεριοριστα που εδινε η  Cosmote με μεταφορα της γραμμης του σταθερου....αλλα δεν εχει γινει κατι.

Επειδη καλομαθε η γρια στα συκα (απεριοριστα data) και η ομιλια δε με πολυενδιαφερει, υπαρχει κατι συμφερον αυτη τη στιγμη εστω και σε καρτα με μονο δεδομενα? (εχω dual sim κινητο οποτε μπορει να παιξει και αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2023 στις 2:09 ΜΜ, Thrylos7 είπε

Εχω μια προσφορα Vodafone CU που δινει απεριοριστα ολα με 12ε το μηνα, αλλα θα ληξει σε 1 μηνα...

Ηλπιζα μεχρι τοτε να εχει εμφανιστει καμια προσφορα σαν τα 13ε συμβολαιο απεριοριστα που εδινε η  Cosmote με μεταφορα της γραμμης του σταθερου....αλλα δεν εχει γινει κατι.

Επειδη καλομαθε η γρια στα συκα (απεριοριστα data) και η ομιλια δε με πολυενδιαφερει, υπαρχει κατι συμφερον αυτη τη στιγμη εστω και σε καρτα με μονο δεδομενα? (εχω dual sim κινητο οποτε μπορει να παιξει και αυτο)

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ...

Αναμένω να δω μήπως βγει κάποια καλή προσφορά με απεριόριστα data.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2023 στις 2:09 ΜΜ, Thrylos7 είπε

Εχω μια προσφορα Vodafone CU που δινει απεριοριστα ολα με 12ε το μηνα, αλλα θα ληξει σε 1 μηνα...

Ηλπιζα μεχρι τοτε να εχει εμφανιστει καμια προσφορα σαν τα 13ε συμβολαιο απεριοριστα που εδινε η  Cosmote με μεταφορα της γραμμης του σταθερου....αλλα δεν εχει γινει κατι.

Επειδη καλομαθε η γρια στα συκα (απεριοριστα data) και η ομιλια δε με πολυενδιαφερει, υπαρχει κατι συμφερον αυτη τη στιγμη εστω και σε καρτα με μονο δεδομενα? (εχω dual sim κινητο οποτε μπορει να παιξει και αυτο)

πόσα gb χρησιμοποιείς πρακτικά κάθε μήνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Billator said:

πόσα gb χρησιμοποιείς πρακτικά κάθε μήνα; 

Αυτό το μήνα χρησιμοποίησα 5.27gb αποτι βλέπω. Δε μπορώ να βρω τρόπο να δω τους προηγούμενους να έχω πιο σφαιρική εικόνα...

Γενικά λόγω παιδιών παίζει πολύ YouTube music στο αυτοκίνητο και δε θέλω να έχω άγχος στη χρήση αυτού...

11 minutes ago, Thrylos7 said:

Αυτό το μήνα χρησιμοποίησα 5.27gb αποτι βλέπω. Δε μπορώ να βρω τρόπο να δω τους προηγούμενους να έχω πιο σφαιρική εικόνα...

Γενικά λόγω παιδιών παίζει πολύ YouTube music στο αυτοκίνητο και δε θέλω να έχω άγχος στη χρήση αυτού...

Τσεκαρα τελικά και 4 μήνες πίσω και είμαι στα 7-9gb το μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thrylos7 είπε

Αυτό το μήνα χρησιμοποίησα 5.27gb αποτι βλέπω. Δε μπορώ να βρω τρόπο να δω τους προηγούμενους να έχω πιο σφαιρική εικόνα...

Γενικά λόγω παιδιών παίζει πολύ YouTube music στο αυτοκίνητο και δε θέλω να έχω άγχος στη χρήση αυτού...

Τότε σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεσαι πακέτο με unlimited. 

Θα σου πρότεινα wifi on the shop της Vodafone και τελείωσε.
https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/
- Είναι συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο (οπότε δεν λήγει ποτέ η κάρτα) 
- Βάζεις όποτε θες πακέτο (δίνει 200mb κάθε μήνα δωρεάν) 
-  10gb με 6 ευρώ, 40gb με 10 ευρώ, 200gb με 20 ευρώ 

Οπότε αν μιλάμε για χρήση εκτός διακοπών σε καλύπτει το 10gb πακέτο, αλλά κρίνεις και βλέπεις.
Το καλό είναι ότι τις "νεκρές" περιόδους που δεν το χρειάζεσαι, σε περίπτωση που έχει λήξη αργείς απλά την ενεργοποίηση του επόμενου πακέτου οπότε βγαίνει και πιο φθηνά.

Προσωπικα την έχω σαν δεύτερη sim / backup internet εδώ και 2-3 χρόνια και βολεύει πολύ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Billator said:

Τότε σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεσαι πακέτο με unlimited. 

Θα σου πρότεινα wifi on the shop της Vodafone και τελείωσε.
https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/
- Είναι συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο (οπότε δεν λήγει ποτέ η κάρτα) 
- Βάζεις όποτε θες πακέτο (δίνει 200mb κάθε μήνα δωρεάν) 
-  10gb με 6 ευρώ, 40gb με 10 ευρώ, 200gb με 20 ευρώ 

Οπότε αν μιλάμε για χρήση εκτός διακοπών σε καλύπτει το 10gb πακέτο, αλλά κρίνεις και βλέπεις.
Το καλό είναι ότι τις "νεκρές" περιόδους που δεν το χρειάζεσαι, σε περίπτωση που έχει λήξη αργείς απλά την ενεργοποίηση του επόμενου πακέτου οπότε βγαίνει και πιο φθηνά.

Προσωπικα την έχω σαν δεύτερη sim / backup internet εδώ και 2-3 χρόνια και βολεύει πολύ. 

Πραγματικά καλή η πρόταση σου.

Δε ξέρω αν είδες την προσθήκη στο ποστ μου που έκανες quote, αλλά τελικά έχω γύρω στα 8-9gb κατανάλωση συνήθως.

Οπότε ναι τα 10gb μου φτάνουν, και τα 6€ είναι καλή τιμή.

Δεν θέλω να είμαι απληστος αλλά έχουμε τίποτα υπόψιν μας καλό σε Cosmote? Κάνω τη δουλειά μου σήμερα με Vodafone OK, απλά στο εξοχικό και σε 2-3 σημεία που πάω κάθε βδομάδα μόνο η Cosmote έχει καλό σήμα...

Εντ μεταξύ αν πάω σε τέτοια σύνδεση με μόνο data τι προτείνετε να βάλω για κλήσεις? Δεν έχω μεγάλη χρήση ίσως 300λεπτα πχ να φτάνουν αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει εκεί έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

Πραγματικά καλή η πρόταση σου.

Δε ξέρω αν είδες την προσθήκη στο ποστ μου που έκανες quote, αλλά τελικά έχω γύρω στα 8-9gb κατανάλωση συνήθως.

Οπότε ναι τα 10gb μου φτάνουν, και τα 6€ είναι καλή τιμή.

Δεν θέλω να είμαι απληστος αλλά έχουμε τίποτα υπόψιν μας καλό σε Cosmote? Κάνω τη δουλειά μου σήμερα με Vodafone OK, απλά στο εξοχικό και σε 2-3 σημεία που πάω κάθε βδομάδα μόνο η Cosmote έχει καλό σήμα...

Εντ μεταξύ αν πάω σε τέτοια σύνδεση με μόνο data τι προτείνετε να βάλω για κλήσεις? Δεν έχω μεγάλη χρήση ίσως 300λεπτα πχ να φτάνουν αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει εκεί έξω...

Εφόσον προτιμάς cosmote, θα σου πρότεινα κάτι σε frog. Είτε με 5,35€ θα έχεις 6g για 25 μέρες και 120 λεπτά δωρεάν λεπτά με κάθε ανανέωση για 12 μήνες, είτε με 8,90 θα έχεις ένα πιο πλούσιο πακέτο

Screenshot_2023-10-31-21-17-10-86_9d8d526dcfb978b2c978b4975e52fd0c.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billator είπε

Τότε σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεσαι πακέτο με unlimited. 

Θα σου πρότεινα wifi on the shop της Vodafone και τελείωσε.
https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/
- Είναι συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο (οπότε δεν λήγει ποτέ η κάρτα) 
- Βάζεις όποτε θες πακέτο (δίνει 200mb κάθε μήνα δωρεάν) 
-  10gb με 6 ευρώ, 40gb με 10 ευρώ, 200gb με 20 ευρώ 

Οπότε αν μιλάμε για χρήση εκτός διακοπών σε καλύπτει το 10gb πακέτο, αλλά κρίνεις και βλέπεις.
Το καλό είναι ότι τις "νεκρές" περιόδους που δεν το χρειάζεσαι, σε περίπτωση που έχει λήξη αργείς απλά την ενεργοποίηση του επόμενου πακέτου οπότε βγαίνει και πιο φθηνά.

Προσωπικα την έχω σαν δεύτερη sim / backup internet εδώ και 2-3 χρόνια και βολεύει πολύ. 

Αρα θεωρητικα μπορεις να εχει για παντα δωρεαν καθε μηνα 200mb χωρις να πληρωσεις τπτ;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Titos301 είπε

Αρα θεωρητικα μπορεις να εχει για παντα δωρεαν καθε μηνα 200mb χωρις να πληρωσεις τπτ;.

ναι εγώ το έχω 2 χρόνια και ως φοιτητής είναι η καλύτερη και πιο φτηνή λύση. Όποτε θέλω βάζω και όποτε δεν θέλω το αφήνω και αυτό δίνει πάντα 200 μβ κάθε μήνα. Βέβαια δεν ξέρω πόσο μπορεί να κρατήσει αυτό με τα δωρεάν. Πριν λίγους μήνες μου έστειλαν μνμ ότι λήγει το συμβόλαιο και όταν πήγα σε κατάστημα μου είπαν ότι δεν λήγει ποτέ. Επίσης έχω πάρει και 2η κάρτα για ένα gps tracker που απαιτεί δεδομένα όλη την ώρα και πραγματικά αυτό το συμβόλαιο με έσωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, soul_d said:

Εφόσον προτιμάς cosmote, θα σου πρότεινα κάτι σε frog. Είτε με 5,35€ θα έχεις 6g για 25 μέρες και 120 λεπτά δωρεάν λεπτά με κάθε ανανέωση για 12 μήνες, είτε με 8,90 θα έχεις ένα πιο πλούσιο πακέτο

Screenshot_2023-10-31-21-17-10-86_9d8d526dcfb978b2c978b4975e52fd0c.jpg

Φοβερα τα πακετακια του Frog. Αυτο παιζει κανονικα 5G σε Cosmote δικτυο ή εχει κανενα κοφτη σε 4G?

Με 8.90ε τα 10gb Και 200 λεπτα , ή 13.5ε τα 15gb Και 500 λεπτα καλυπτομαι μια χαρα και δε χρειαζομαι και 2 καρτες... Μονο SMS δεν εχουν αλλα klein, στελνω 4-5 το μηνα ας χρεωθουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thrylos7 είπε

Φοβερα τα πακετακια του Frog. Αυτο παιζει κανονικα 5G σε Cosmote δικτυο ή εχει κανενα κοφτη σε 4G?

Με 8.90ε τα 10gb Και 200 λεπτα , ή 13.5ε τα 15gb Και 500 λεπτα καλυπτομαι μια χαρα και δε χρειαζομαι και 2 καρτες... Μονο SMS δεν εχουν αλλα klein, στελνω 4-5 το μηνα ας χρεωθουν.

Δεν το ξέρω αυτό μαν μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καρτοκινητό και εβδομαδίαιο πακέτο unlimited. Παίζει να χρειάζεσαι 2 κάρτες όμως αν έχουν όριο ενεργοποιήσεων Και να βάλεις κάποιο ΣΚ πακέτο ή καποιο ημερήσιο αν το θες unlimited ολο τον μήνα και όχι 28 ημέρες.
Το καλό όμως είναι πως δεν έχει δέσμευση. και βγαίνει συνήθως το ίδιο ή και από κάτω απο συμβόλαιο αν σε νοιάζουν μόνο τα δεδομένα.

Cosmote είναι 6.5 ευρώ το weekly. Επίσης μην ξεχνάμε το 12% φόρο κινητής για να υπολογίζουμε το πραγματικό κόστος (αν ειστε υποχρεοι) Αν δεν κανεις μεγάλη χρήση συνέχεια μπορείς να την βγάλεις με τα δώρα που παίρνεις απο ανανέωση μερικές ημέρες.

Επεξ/σία από hln3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τον προηγούμενο μήνα αγόραζες απεριόριστο πακέτο με 10,90. Πλέον όλες οι εταιρίες τα έχουν ανεβάσει όλα. Κατάλαβαν ότι τα mb είναι πιο σημαντικά από τα λεπτά ομιλίας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...