Προς το περιεχόμενο

Αγορά ασύρματης φορητής οθόνης.


kon_tiki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας! Εδώ και καιρό προσπαθώ να βελτιώσω την απόδοσή μου σε μερικά πράγματα. Επειδή λοιπόν χρειάζομαι το περιβάλλον των windows, αλλά σκέφτομαι πως ένα έξτρα laptop ίσως δε θα ήταν απόλυτα χρήσιμο, καθώς θα έπρεπε να μεταφέρω πράγματα και εκεί, να αλλάζω και να ενημερώνω φακέλους κλπ, σκέφτηκα μήπως θα μπορούσα να αγοράσω μια φορητή οθόνη. κοιτάζοντας λίγο στο εξωτερικό, βρήκα κάτι τέτοιο, που δεν ξέρω αν είναι απόλυτα αποδοτικό, αλλά υπόσχεται πολλά. Η δική σας γνώμη ποιά είναι; Θα κάνει τη δουλειά που θέλω, ή είναι απλά ένα κινέζικο γκατζετάκι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να κάνεις; Που θέλεις να συνδέεσαι με αυτό το σχεδόν laptop; Να συνδέεσαι ασύρματα με το windows desktop σου;

Πάντως με αυτά τα λεφτά παίρνεις κανονικό laptop και συνδέσεσαι με remote desktop στο σταθερό σου. Έτσι έχεις ένα setup και όλη την υπολογιστική ισχύ του desktop στο laptop χωρίς τις αλχημείες και σου μένει και το laptop για όταν βγαίνεις εκτός σπιτιού για βασικές δουλειές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να συνδέονται στο σταθερό ή στο λάπτοπ, ναι.. ουσιαστικά αυτό υποτίθεται πως δουλεύει σαν έξτρα οθόνη μέσω του wifi. οπότε δεν έχει τους περιορισμούς και τα σπασίματα που κάνει ένα team viewer, ή κάποια άλλη εφαρμογή. αν πάω στη λύση που προτείνεις, τι θα μπορούσα να πάρω; έχεις κάποια πρόταση; γιατί και αυτή η λύση με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσες φορές δοκίμασα να συνδεθώ από τον υπολογιστή σε κάποια συσκευή με WiFi display - Miracast η εμπειρία δεν ήταν και η καλύτερη.

Αντιθέτως καθημερινά δουλεύω με remote desktop των windows σε φάση που ξεχνάω σε ποιον υπολογιστή είμαι τελικά.

Να φανταστείς έχω ένα "αρχαίο" Thinkpad T420s κι όταν κουράζομαι στο γραφείο παίρνω το laptop στον καναπέ ή στο μπαλκόνι και συνεχίζω με remote desktop χωρίς να χρειάζεται να κάνω τίποτα περισσότερο.

Θεωρώ ότι και το πιο απλό laptop να πάρεις μια χαρά θα δουλέψει με remote desktop αρκεί να έχει αξιοπρεπή οθόνη.

Ρίξε μια ματιά και στα μεταχειρισμένα του insomnia. Έχει μερικά δυνατά κομμάτια σε Lenovo ή Dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που πρότεινες ίσως είναι από τις καλύτερες λύσεις.. Θα το τσεκάρω αμέσως.. 
Παίζει να υπάρχει σαν το remote desktop και για ios; γιατί θα βόλευε να συνδέομαι και από το ipad, για να μπορώ και από το κρεβάτι, που λέει ο λόγος, να δω ένα δύο πράγματα στο σταθερό μου..
ΑΝ πετύχεις κάποιο αξιοπρεπές laptop στα μεταχειρισμένα εδώ, στείλε ένα pm. μήπως δεν το δω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, kon_tiki said:

Παίζει να υπάρχει σαν το remote desktop και για ios; γιατί θα βόλευε να συνδέομαι και από το ipad, για να μπορώ και από το κρεβάτι, που λέει ο λόγος, να δω ένα δύο πράγματα στο σταθερό μου..

https://apps.apple.com/us/app/remote-desktop-mobile/id714464092

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε, μάλλον με έσωσες! πραγματικά ήταν αγορά που δεν ήταν απαραίτητη και θα την έκανα απλά για ευκολία, που τώρα θα την πετύχω με όσα έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...