Προς το περιεχόμενο

Samsung One UI 6: Διαθέσιμη από σήμερα η τελική έκδοση, βασισμένη στο Android 14


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτοχος s23 ultra αναβάθμισα το πρωί. 

Το Sot το κάνανε ημερήσιο....

Δεν μπορούμε να δούμε τι sot εχουμε μετά την πλήρη φόρτιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, -WISE- είπε

Πειράζει που παραμένω με... 5.1 και security patch  Φεβρουαρίου; Όταν δουλεύει κάτι δεν το πειράζουμε! 😆

Πολύ σωστά αλά η περιέργεια με το καινούργιο λογισμικό που μπορεί να βελτιωσεί Bugs του κινητού που βγάζουν οι εκάστοτες αναβαθμίσεις π.χ σε εμένα μετά από μια αναβάθμιση patch security στο Α40 που είχα κολουσαν κάτι εφαρμογές μετά την επόμενη αναβάθμιση όλα είχαν στήσει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BILL5 είπε

Πολύ σωστά αλά η περιέργεια με το καινούργιο λογισμικό που μπορεί να βελτιωσεί Bugs του κινητού που βγάζουν οι εκάστοτες αναβαθμίσεις π.χ σε εμένα μετά από μια αναβάθμιση patch security στο Α40 που είχα κολουσαν κάτι εφαρμογές μετά την επόμενη αναβάθμιση όλα είχαν στήσει 

Αυτή την περιέργεια την είχα και εγώ παλαιότερα. Όταν, όμως, έβλεπα ότι τις περισσότερες φορές περισσότερα "χαλούσαν" παρά έφτιαχναν, με έκαναν να μην αναβαθμίζω πλέον. Ειδικά στην Samsung που είμαι και χρόνια χρήστης, δεν υπάρχει περίπτωση να αναβαθμίσω εκτός και αν πρόκειται να πουλήσω το κινητό, ίσα για να δω τι άλλαξε. Την έχω πατήσει πολλές φορές από αναβάθμιση που "γονάτισε" την μπαταρία. Επίσης, έχω μάθει και έχω στήσει το κινητό σύμφωνα με τα γούστα μου. Με όλες αυτές τις μικρές και μεγάλες αλλαγές σε UI (status bar, quick settings, widgets κλπ) μου... χαλάνε τη βολή μου.

Το μόνο που με βάζει σε δεύτερες σκέψεις είναι τα security patches που είναι καλό να τα έχεις ενημερωμένα αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι θα γίνω στόχος κακόβουλου λογισμικού με τον τρόπο που χρησιμοποιώ τα smartphones μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Αυτή την περιέργεια την είχα και εγώ παλαιότερα. Όταν, όμως, έβλεπα ότι τις περισσότερες φορές περισσότερα "χαλούσαν" παρά έφτιαχναν, με έκαναν να μην αναβαθμίζω πλέον. Ειδικά στην Samsung που είμαι και χρόνια χρήστης, δεν υπάρχει περίπτωση να αναβαθμίσω εκτός και αν πρόκειται να πουλήσω το κινητό, ίσα για να δω τι άλλαξε. Την έχω πατήσει πολλές φορές από αναβάθμιση που "γονάτισε" την μπαταρία. Επίσης, έχω μάθει και έχω στήσει το κινητό σύμφωνα με τα γούστα μου. Με όλες αυτές τις μικρές και μεγάλες αλλαγές σε UI (status bar, quick settings, widgets κλπ) μου... χαλάνε τη βολή μου.

Το μόνο που με βάζει σε δεύτερες σκέψεις είναι τα security patches που είναι καλό να τα έχεις ενημερωμένα αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι θα γίνω στόχος κακόβουλου λογισμικού με τον τρόπο που χρησιμοποιώ τα smartphones μου.

Και εγώ τα έχω στήσει σύμφωνα με τα γούστα μου τα galaxy που περνώ εδώ και κάποια χρόνια γιατί πριν είχα τα ωραία Xperia που ήμουν μια χαρά βολεμένος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην Samsung για την ταχύτητα της.

Γνωριζει κανεις αν άλλη εταιρεία έχει δώσει επίσημα  android 14?
 

Δώστω μια φορά  σε όλους ταυτοχρόνως όμως……

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντα απόλαυση η ταχύτητα της Samsung και το ONE UI εγώ θα το έλεγα πολύ καθαρό. 

Λίγα πράγματα βλέπω με την 1η ματιά εμφανισιακά. Η Γραμματοσειρά στο keyboard λίγο άλλαξε. 

Στα μενού το battery το έβαλαν και αυτόνομο πιο ψηλά και έβαλαν και την επιλογή 85% στην πρώτη σελίδα. 

 

 

 

Spoiler

Screenshot_20231030_162511_Settings.jpg

 

 

Spoiler

Screenshot_20231030_162537_Settings.jpg

 

 

Spoiler

Screenshot_20231030_162552_Device care.jpg

 

 

Spoiler

Screenshot_20231030_162905_Chrome.jpg

 

 

Spoiler

Screenshot_20231030_162524_Device care.jpg

 

 

Επεξ/σία από sattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, -WISE- said:

Το μόνο που με βάζει σε δεύτερες σκέψεις είναι τα security patches που είναι καλό να τα έχεις ενημερωμένα αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι θα γίνω στόχος κακόβουλου λογισμικού με τον τρόπο που χρησιμοποιώ τα smartphones μου.

Ποτέ δεν ξέρεις... better safe than sorry.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, oldnew είπε

10 χρόνια, πανω απο 10 συσκευές σαμσουνγκ, τις μισές φορές το μετανόησα. χειρότερες αυτόνομιες για να σε βάζει σιγα σιγα στη σκεψη να πάρεις το επόμενο. 

Υποτίθεται βέβαια οτι η συγκεκριμένη έκδοση, το σημαντικότερο στοιχείο της είναι η αύξηση της αυτονομίας λογω ενός καινουργιου συστήματος εγκατάστασης των εφαρμογών και οχι οι χαζομαρουλες που αναφέρει το αρθρο, γιατί χαζομαρουλες μάρκετινγκ είναι ολα τα παραπάνω. Πχ να βάζεις το wifi και το Bluetooth πανω απο ολα τα υπόλοιπα τι νόημα εχει? Οπτικά φαίνεται χειροτερο, δεν κάνεις τίποτα γρηγορότερα.  Αυτός που τα χρησιμοποιεί συχνά τα βαζει πρώτα πρώτα και ειναι ιδια δουλειά. Αυτό για γρήγορη πρόσβαση στη φωτεινότητα είναι απολύτως ψεμα ,γιατι...ειναι ακριβώς το ιδιο με πριν.

Οσον αφορά για ΑΙ στις φωτο κλπ αυτα που πρόσθεσε η σαμσουνγκ είναι της πλακας. Αμα κατεβάσεις την εφαρμογή photoleap που πραγματικά εχει εφε ΑΙ και καταλάβεις τι κανει θα μείνεις με ανοιχτό το στομα.. Εχει μεχρι ενα εφε που σε μια υπάρχουσα φωτο ,την κανει μεγαλύτερή.  Προβλέπει πως είναι το τοπίο περα απο το καδρο της φωτο που εχεις. Πχ σε μια φωτο σε παράλια που στη φωτο φαίνεσαι εσυ με εναν άλλο, ανοίγει το καδρο και βλέπεις και άλλους 5 ανθρώπους και μεγαλύτερο κομμάτι της παραλίας. Τα οποία φυσικά είναι ψεύτικα ,δεν υπήρχαν πραγματικά. Είναι επι πληρωμή όμως.

Στο fold 5 ακομα το update πάντως παγκοσμίως.  Αμα δεν το βγάζεις για το τελευταίο κινητό που εβγαλες.. Μονο για την καλύτερη αυτονομία το θελω ,αν..

Αυτό που πρέπει να κατεβάσεις με 2 κλικ(να σύρεις)την οθόνη για να δεις δε ποιο wi fi είσαι? Μια χαρά είναι το νέο υι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...