Προς το περιεχόμενο

Ouvis S1 - Intel N95 / 16 gb ram / 512 ssd / 160 ευρώ


fotaras76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, WaxOnWaxOff είπε

Υποτίθεται πλέον τα κλειδιά των windows , "δένονται" με τον κάθε υπολογιστή . 

εχεις κανεναν οδηγο?

11 λεπτά πριν, sils είπε

εχεις κανεναν οδηγο?

να κανω επαναφορα και καταργηση ολων των εφαρμογων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 minutes ago, sils said:

εχεις κανεναν οδηγο?

να κανω επαναφορα και καταργηση ολων των εφαρμογων?

Οδηγο για format ? 

Κατεβαζεις windows 10/11 απο την μαμα microsoft  , τα βαζεις σε usb stick και κανεις εκκινηση απο αυτο ( στις ρυθμησεις του bios το βρισκεις αυτο ) , μετα απλα ειναι επιλογες και next next next 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή δεν ήθελα να το ρισκάρω έσβησα όλο το διαμέρισμα και ξαναπέρασα τα windows τα οποία όντως ενεργοποιήθηκαν ως αυθεντικά δεν είχα κανένα πρόβλημα.

το πρόβλημα τώρα είναι ότι δεν έχω το πρόγραμμα που δείχνει η οθονίτσα και μου δείχνει μόνο την ώρα ξέρει κανένας εάν και πού μπορώ να το βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sils είπε

Λοιπόν επειδή δεν ήθελα να το ρισκάρω έσβησα όλο το διαμέρισμα και ξαναπέρασα τα windows τα οποία όντως ενεργοποιήθηκαν ως αυθεντικά δεν είχα κανένα πρόβλημα.

το πρόβλημα τώρα είναι ότι δεν έχω το πρόγραμμα που δείχνει η οθονίτσα και μου δείχνει μόνο την ώρα ξέρει κανένας εάν και πού μπορώ να το βρω?

Εδω εισαι

https://drive.google.com/uc?id=1fbzuHJNo9WB2Zj-DW7YkGS8XMt4UxxU9&export=download

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια ερώτηση ρε παιδιά το μηχάνημα έχει dual gigabyte ethernet μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ από μπριζάκι ethernet να το βάλω σε αυτό το μηχάνημα και από το μηχάνημα στο άλλο pc για να γλιτώσω καλώδια και τροφοδοτικά από switch και τα λοιπά ή θα πρέπει να είναι ανοιχτό το πρώτο pc για να τροφοδοτείτε το δεύτερο με ίντερνετ.

Δεν δουλευουν ποτε και τα δυο pc ταυτοχρονα το ενα το εχω gaming(σπανια πια) photoshop, premier και το μικρο για office k σερφαρισμα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , το εκανα καποτε που καιγομασταν με φιλο , για να μην μπαινει με wifi και κολλαει ο διας 

Δεν θυμαμαι πια ακριβος ηταν η διαδικασια αλλα εδω γραφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/12/2023 at 09:32, sils said:

Άλλη μια ερώτηση ρε παιδιά το μηχάνημα έχει dual gigabyte ethernet μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ από μπριζάκι ethernet να το βάλω σε αυτό το μηχάνημα και από το μηχάνημα στο άλλο pc για να γλιτώσω καλώδια και τροφοδοτικά από switch και τα λοιπά ή θα πρέπει να είναι ανοιχτό το πρώτο pc για να τροφοδοτείτε το δεύτερο με ίντερνετ.

Δεν δουλευουν ποτε και τα δυο pc ταυτοχρονα το ενα το εχω gaming(σπανια πια) photoshop, premier και το μικρο για office k σερφαρισμα μονο.

Μπερδεύτηκα με αυτά πιυ έγραψες. 

Κανονικά, κ τα δυο μηχανήματα με cat6 στο modem-router. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/12/2023 at 09:32, sils said:

Άλλη μια ερώτηση ρε παιδιά το μηχάνημα έχει dual gigabyte ethernet μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ από μπριζάκι ethernet να το βάλω σε αυτό το μηχάνημα και από το μηχάνημα στο άλλο pc για να γλιτώσω καλώδια και τροφοδοτικά από switch και τα λοιπά ή θα πρέπει να είναι ανοιχτό το πρώτο pc για να τροφοδοτείτε το δεύτερο με ίντερνετ.

Δεν δουλευουν ποτε και τα δυο pc ταυτοχρονα το ενα το εχω gaming(σπανια πια) photoshop, premier και το μικρο για office k σερφαρισμα μονο.

Δεν είναι switch το mini pc φίλε μου για να κάνει αυτό που θες!
Μπορείς όμως να του περάσεις ένα KVM OS πχ proxmox και να κάνεις ένα vm με κάποιο router/firewall πχ pfsense και έτσι να βάλεις το 2ο pc στην 2η θύρα του mini pc. Και φυσικά να κάνεις και ένα windows vm για να κάνεις αυτές τις δουλειές που θες.
ΑΛΛΑ θα πρέπει το mini pc να είναι μόνιμα ανοιχτό και τα windows vm δεν θα έχουν μέσα την κάρτα γραφικών για να τρέχουν τόσο γρήγορα όπως τρέχουν σαν καθαρό λειτουργικό.
Για μένα πάρε ένα switch με 10-15€ 1000άρια 5+ θέσεων και βάλτα όλα εκεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

Δεν είναι switch το mini pc φίλε μου για να κάνει αυτό που θες!
Μπορείς όμως να του περάσεις ένα KVM OS πχ proxmox και να κάνεις ένα vm με κάποιο router/firewall πχ pfsense και έτσι να βάλεις το 2ο pc στην 2η θύρα του mini pc. Και φυσικά να κάνεις και ένα windows vm για να κάνεις αυτές τις δουλειές που θες.
ΑΛΛΑ θα πρέπει το mini pc να είναι μόνιμα ανοιχτό και τα windows vm δεν θα έχουν μέσα την κάρτα γραφικών για να τρέχουν τόσο γρήγορα όπως τρέχουν σαν καθαρό λειτουργικό.
Για μένα πάρε ένα switch με 10-15€ 1000άρια 5+ θέσεων και βάλτα όλα εκεί 

Ελεγα να αποφυγω τα παραπανω καλωδια.......αλλα μαλλον δεν γίνεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...