Προς το περιεχόμενο

Η αξία της X (πρώην Twitter) μειώθηκε κατά 55% σε έναν χρόνο


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Kaba15 είπε

1 nov 2023  :   53.70 $  
πριν ενα χρονο σημερα 1 nov 2022:   53.99 $

Η αξία της X (πρώην Twitter) μειώθηκε κατά 55% σε έναν χρόνο
 

comments : 
Γεια σου Έλον παιχτούρα

Πάμε με Cybertruck για μεγαλύτερα γέλια

Αφού δεν έχει κλείσει ακόμα θεωρείται επιτυχία

κτλ! 🤣


 

 

5 ώρες πριν, Kaba15 είπε

...
Αν εσύ πιστεύεις ότι δεν αξίζει τα 54$ μην τον αγοράσεις.
.....

Kaba15, που βρηκες τιμη 53.70$ φετος για την μετοχη;
Μηπως καπους εχει μπερδευτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η κατάσταση στο X σήμερα:

- Πρώτο ποστ πάντα Elon Musk, τις μισές φορές meme type, τις υπόλοιπες και-καλά-υποψιασμένη ή απλά anti-woke ρητορική. Εκατοντάδες χιλιάδες εκδηλώσεις λατρείας από κάτω!
- Engagement farming. Αχρείαστες ερωτήσεις/δηλωσεις προκλητικές τρόπον τινά για να απαντάει και να τσακώνεται ο κόσμος, βιντεάκια με πραγματικά ανοησίες (το πόσα android κινητά έχουν περάσει που παίζουν με τα animations/launch time αυτές τις μέρες.... έλεος...)
- Πολιτική πόλωση. Δεν ξέρω αν σε μένα μόνο προωθεί απλά το αντίθετο από αυτό που ήθελα να δω (πάλι για το engagement) ή αν έχει γίνει γενικά τόσο ακροδεξιό, οριακά συνομοσιωλογικό, what-about this περιεχόμενο, συχνά από τύπους με δυσοίωνα podcasts, με θέματα που αποτρέπουν τον κόσμο από το να ασχοληθεί με κάτι χρήσιμο. Εθίζει τον κόσμο στην πόλωση (για οποιοδήποτε θέμα βασικά) και τον αντιπαραγωγικό διάλογο.
- Πάρα πολλές διαφημίσεις για όποιον δεν πληρώνει.

Στα θετικά:
- Βελτιωμένα community notes, είδικά για scam/fake ads (γιατί παραμένουν βέβαια... κατανοητό μάλλον)
- Παραμένει μπροστά στην ταχύτητα που διαδίδονται τα νέα, αν και με τα πολιτικά/διχαστικά topics πρέπει να είναι προσεκτικός κανείς (πολλά τα fake ακόμα)

Στην παρούσα φάση, εμένα με κάνει να θέλω να μπαίνω όλο και λιγότερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι πήρε μια εφαρμογή και την έκανε πιο ελεύθερη μάλλον πειράζει μόνο όσους ήταν από την πλευρά αυτών που έκοβαν την αντίθετη γνώμη. Από εκεί και πέρα όλοι εσείς που βγάζετε τα εσώψυχά σας , έχετε μετοχές στο Χ και χάσατε λεφτά;;; 

και είμαι σίγουρος 1000% ότι οι πιο πολλοί λέτε μόνο μπράβο χωρίς καν να ψάξετε έστω και λίγο την όποια εφαρμογή- υπηρεσία βγάζουν τα λαμόγια στο gov. (που δεν είμαι κατά της ψηφιοποίησες των πάντων )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, lost2 είπε

και είμαι σίγουρος 1000% ότι οι πιο πολλοί λέτε μόνο μπράβο χωρίς καν να ψάξετε έστω και λίγο την όποια εφαρμογή- υπηρεσία βγάζουν τα λαμόγια στο gov. (που δεν είμαι κατά της ψηφιοποίησες των πάντων )

huh-heh.gif

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...