Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για το νέο Motorola Moto G54 Power Edition 5G Dual SIM (12GB/256GB)


skimnos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, καλό μήνα

θα ήθελα την γνώμη σας για το νέο Motorola Moto G54 Power Edition 5G Dual SIM (12GB/256GB) που πωλείται στα 233€ https://www.skroutz.gr/s/46931115/Motorola-Moto-G54-Power-Edition-5G-Dual-SIM-12GB-256GB-Midnight-Blue.html

Είναι δέλεαρ για ένα απλό χρήστη τα 12gb ram, το ois στην κάμερα, το έτος κυκλοφορίας 2023, τα 6000mah και η ύπαρξη nfc και 5g. Αξίζει όμως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμιο για τα λεφτα του. Τα "αρνητικα" του ειναι η IPS οθονη (oled forever) , ο mediatek (προσωπικα δεν με εχουν πεισει ακομα) και το πως και ποσα updates δινει γενικοτερα η motorola. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχόλια σε ξένες σελίδες από κατόχους (ή μη) , για αυτό και το μεγαλύτερο αδερφάκι του G84 ειναι αρνητικά .

Ειδικά το G54 φαίνεται έχει και θέμα οθόνης , πρασινίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Σίγουρα η οθόνη από πλευράς χαρακτηριστικών αποτελεί αρνητικό σημείο. Αυτό είναι κάτι που για ορισμένους αγοραστές δεν αποτελεί deal break. Όπως και ότι είναι mediatek, προσωπικά έχω κινητό με επεξεργαστή της εταιρίας αυτής και δεν έχω να προσαψω κάτι αρνητικό. Τα updates από ότι διάβασα περιλαμβάνει μια αναβάθμιση android και security updates τριών ετών. Ωστόσο η αναφορά του Fotia ότι υπάρχει κατασκευαστικό ελάττωμα οθόνης αποτελεί ανασχετικο παράγοντα αγοράς του για μένα στην παρούσα φάση, μέχρις ότου διαπιστωθεί αν πρόκειται για μεμονωμένα περιστατικά μιας παρτίδας ή κάτι γενικότερο.

Επεξ/σία από skimnos
Διόρθωση στα έτη των updates
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως γίνεται αναφορά για  3 έτη security updates

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Currently receiving regular security updates.

Device launched on September, 2023

Security updates will stop on September, 2026


Launched On: Android 13

Next OS: Android 14

*This device will receive at least bi-monthly SMRs updates

Please note: Channels and regions may have different launch dates and support cycle may vary.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotia είπε

Πάντως γίνεται αναφορά για  3 έτη security updates

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Currently receiving regular security updates.

Device launched on September, 2023

Security updates will stop on September, 2026


Launched On: Android 13

Next OS: Android 14

*This device will receive at least bi-monthly SMRs updates

Please note: Channels and regions may have different launch dates and support cycle may vary.

Ευχαριστώ για την επισήμανση. Διόρθωσα και το post μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ενδιαφέρομαι κι εγώ γι αυτό κινητό, μετά από αρκετούς μήνες που είναι στην αγορά, θα ήθελα την γνώμη σας και την εμπειρία σας εάν κάποιος το έχει, δεν με νοιάζει η φοβερή ποιότητα φωτογραφία/βίντεο ούτε το gaming , κάνω απλή χρήση και τα σημεία που είναι σημαντικά για μένα είναι η ταχύτητα στις εφαρμογές / σερφαρισμα η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και η αξιοπιστία γενικότερα...Στο ίντερνετ τα περισσότερα reviews είναι 3 με 4 αστέρια στα 5 , στο Σκρουτζ έχει αρκετους αγοραστές με πολύ καλή βαθμολογία, η τιμή που το βρησκω από Ελλάδα είναι γύρω στα 141ε αυτή τη στιγμή (πάντα για την power edition μιλάμε) , στα αρνητικά από ότι είδα είναι ότι δεν έχει.μεσα φορτιστή παρά μόνο καλώδιο οπότε θέλει και 10-15ε για έναν 33w + κάνα προστατευτικό τζάμακι γύρω στα 155ε όλα μαζί... Σε αυτά τα χαρακτηριστικά δεν μπορείς να βρεις τίποτε άλλο σε τέτοια τιμή ...

30ε πιο πιο ακριβό το G84 με AMOLED Snapdragon 695 , και δέρμα αντί για πλαστική πόσο θήκη , με 5000mah battery και 30w για φόρτιση, αξίζει τα παραπάνω λεφτά?

Επεξ/σία από Miatakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 30/3/2024 στις 11:22 ΜΜ, Miatakias είπε

Παιδιά ενδιαφέρομαι κι εγώ γι αυτό κινητό, μετά από αρκετούς μήνες που είναι στην αγορά, θα ήθελα την γνώμη σας και την εμπειρία σας εάν κάποιος το έχει, δεν με νοιάζει η φοβερή ποιότητα φωτογραφία/βίντεο ούτε το gaming , κάνω απλή χρήση και τα σημεία που είναι σημαντικά για μένα είναι η ταχύτητα στις εφαρμογές / σερφαρισμα η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και η αξιοπιστία γενικότερα...Στο ίντερνετ τα περισσότερα reviews είναι 3 με 4 αστέρια στα 5 , στο Σκρουτζ έχει αρκετους αγοραστές με πολύ καλή βαθμολογία, η τιμή που το βρησκω από Ελλάδα είναι γύρω στα 141ε αυτή τη στιγμή (πάντα για την power edition μιλάμε) , στα αρνητικά από ότι είδα είναι ότι δεν έχει.μεσα φορτιστή παρά μόνο καλώδιο οπότε θέλει και 10-15ε για έναν 33w + κάνα προστατευτικό τζάμακι γύρω στα 155ε όλα μαζί... Σε αυτά τα χαρακτηριστικά δεν μπορείς να βρεις τίποτε άλλο σε τέτοια τιμή ...

30ε πιο πιο ακριβό το G84 με AMOLED Snapdragon 695 , και δέρμα αντί για πλαστική πόσο θήκη , με 5000mah battery και 30w για φόρτιση, αξίζει τα παραπάνω λεφτά?

Αν και καθυστερημένη απάντηση, το πήρα για την γυναίκα μου (g54) η οποία δεν έχει πολλές απαιτήσεις από το κινητό. 

Είναι λίγο ογκώδες, βγάζει 2 μέρες άνετα με απογευματινή χρήση social και δεν μου έχει κάνει κάποιο παράπονο.

Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι άλλο πες μου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...