Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για άγνωστο τραγούδι της Μούσχουρη


Thomas S

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα εδώ και δύο χρόνια ψάχνω ένα τραγούδι της Νανάς Μούσχουρη όπου παίζει σε βίντεο του vice και συγκεκριμένα στο βίντεο του vice που μιλάει για τη Δήμητρα της Λέσβου . Το τραγούδι αρχίζει να ακούγεται από το 2:35 και ακούγεται πολύ πολύ καλύτερα μεταξύ 2:47 έως 2:55 δεν ακούγονται ξαναλέω καλά οι στίχοι(νομίζω πως λέει χρυσή μου αγάπη χίλιους δρόμους σβήνει η καρδιά σβήνουν τα πουλιά ή κάτι τέτοιο)

αλλά μπορεί να βγει κάποιο νόημα για ποιο τραγούδι είναι πιστεύω ότι είναι όντως η Μούσχουρη και όχι κάποια άλλη που της μοιάζει από το γεγονός ότι το αναφέρει λίγο αργότερα ότι ακούει τραγούδια της Λέανδρος και της Μούσχουρη το τραγούδι της Μούσχουρη πρέπει να είνα στα μέσα του 50 και συγκεκριμένα ηχογραφημένο στους ράδιο θαλάμους του Ζαππείου δύσκολο τραγούδι ψάχνω πολλά χρόνια να το βρω όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα μα πάρα πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ακούγεται καθόλου καλά αλλά μήπως είναι αυτό; κάτι μου λέει το ρεφρεν τα καλοταξιδα πουλιά ο τίτλος του

 

Ίσως αυτο; το τραγούδι της Ευρυδίκης μακάρι να ναι ένα από αυτά 

 

Ψάξε μήπως υπάρχει και στον δίσκο nana mouskouri radio days μπορείς να τα ακούσεις διαδικτυακα

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το μαζί με σένα 

Μακάρι να το βρεις

Πάντως θα μπορούσε να είναι και Ευη Μυλοπουλου ..δύσκολα τα πράγματα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια αλλά είναι άλλο το τραγούδι και κατά 90% είναι η Μούσχουρη οι στίχοι ακούγεται ότι λένε σβήνει το όνειρο σβήνει η καρδιά ή κάτι τέτοιο κόβεται μετά για λίγα δευτερόλεπτα το βίντεο και μπαίνει στο ρεφρέν όπου λέει χίλιους δρόμους και μετά αρχίζει και μιλάει η Δήμητρα και δεν ακούς παρακάτω τι λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...