Προς το περιεχόμενο

Το YouTube επεκτείνει σε παγκόσμιο επίπεδο την απαγόρευση χρήσης ad blockers για την υπηρεσία του


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, KostasKri είπε

Και δεν θα είναι πιο δωρεάν αλλά subscription based. Οι διαφημίσεις δεν πάνε πουθενά επειδή εσύ δεν τις βλέπεις.

Και αν οι διαφημιζόμενοι δεν θέλουν να διαφημιστούν άλλο γιατί πως να το κάνουμε κάποια κανάλια διαφήμισης δεν είναι καθόλου ποιοτικά. Δεν είναι τυχαίο που τεράστια τοπικά μαγαζιά δεν έχουν καθόλου παρουσίαση στο internet. Ένα απλό fb group βρε παιδί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το internet δεν είναι κανενός, είναι public. Το youtube είναι και αυτό public. Άρα είναι αστείο να λέμε ότι λέμε.

Σαν να λέμε ότι είμαστε υποχρεωμένοι να σταματήσουμε έξω στον δρόμο στους πλασιέδες, και να μας δείξει ότι προιοντα θέλει αυτός με το ζόρι. Δεν πάει έτσι. Αν σταματήσω σε πλασιέ θα δω μόνο ότι με ενδιαφέρει. Αν... 

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meanwhile, εγω που στον εναν υπολογιστη εχω account στο youtube απο το 2006 και στον αλλο δεν εχω κανει καν sign in και παρολο που εχω adblock και στους 2 δεν εχω δει ποτε καμια ειδοποιηση, αλλα απο την αλλη, πλεον βλεπω 8-10 videos το μηνα απο συγκεκριμενους youtubers, οποτε δεν με νοιαζει και να παιζουν διαφημισεις:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas-freemind είπε

Ντάξει, άντε να το βγάλουμε το αντ μπλόκ, αλλά όχι κάθε 3 λεπτά διαφήμιση 18:41....Έλεος .

Κανένα πρόγραμμα να πατάει αυτόματα σκιπ ?

Με το revanced σε android και το brave σε windows και android δε βγαινουν καθολου διαφημισεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, atypicalcoder said:

Το internet δεν είναι κανενός, είναι public. Το youtube είναι και αυτό public. Άρα είναι αστείο να λέμε ότι λέμε.

Σαν να λέμε ότι είμαστε υποχρεωμένοι να σταματήσουμε έξω στον δρόμο στους πλασιέδες, και να μας δείξει ότι προιοντα θέλει αυτός με το ζόρι. Δεν πάει έτσι. Αν σταματήσω σε πλασιέ θα δω μόνο ότι με ενδιαφέρει. Αν... 

Το internet δεν είναι κανενός, το YouTube ανήκει σε μια εταιρεία. Και μάλιστα στη μεγαλύτερη διαφημιστική εταιρεία. Το ότι κάτι είναι public δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και δωρεάν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Το internet δεν είναι κανενός, το YouTube ανήκει σε μια εταιρεία. Και μάλιστα στη μεγαλύτερη διαφημιστική εταιρεία. Το ότι κάτι είναι public δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και δωρεάν 

Το Internet είναι public άρα όλων και κανενός (όπως το διαβάσεις). Το YouTube αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι δωρεάν. Ανοίγω browser παταω domain και μου εμφανίζει αυτό που είναι σχεδιασμένο να εμφανίζει. Ας το κάνουν συνδρομητικό ώστε να γίνει private.

Είναι σαν να λες ότι οι λαικες αγορες πχ δεν είναι open και αν πας σε έναν πάγκο θα πρέπει να πληρώσεις για να δεις τα προιοντα και θα πρέπει να δεις ότι σου "σερβίρει" ο πωλητής.

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, atypicalcoder said:

Το Internet είναι public άρα όλων και κανενός (όπως το διαβάσεις). Το YouTube αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι δωρεάν. Ανοίγω browser παταω domain και μου εμφανίζει αυτό που είναι σχεδιασμένο να εμφανίζει. Ας το κάνουν συνδρομητικό ώστε να γίνει private.

Είναι σαν να λες ότι οι λαικες αγορες πχ δεν είναι open και αν πας σε έναν πάγκο θα πρέπει να πληρώσεις για να δεις τα προιοντα και θα πρέπει να δεις ότι σου "σερβίρει" ο πωλητής.

Το youtube φαίνεται ότι είναι δωρεάν αλλά δεν είναι πραγματικά δωρεάν. 

Το ότι συγκρίνεις λαϊκή αγορά με ιντερνετικη πλατφόρμα για τον τρόπο λειτουργίας είναι τελείως άκυρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2023 στις 6:32 ΜΜ, andreas-freemind είπε

Ντάξει, άντε να το βγάλουμε το αντ μπλόκ, αλλά όχι κάθε 3 λεπτά διαφήμιση 18:41....Έλεος .

Κανένα πρόγραμμα να πατάει αυτόματα σκιπ ?

Να συμπληρωσω πως το revanved σχεδον παντα προσπερναει και τις προωθησεις προιοντων που κανουν οι ιδιοι οι δημιουργοι. Επισης μπορεις να κλεισεις την οθονη και θα εξακολουθεις ν ακους τον ηχο απ το βιντεο

Επεξ/σία από chrsiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί να πληρώσει κανείς να βλέπει youtube βιντεάκια; netflix κλπ το καταλαβαίνω παρόλη την πολυδιασπαση από υπηρεσίες. 

Επεξ/σία από Dorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πέταξε κάποια στιγμή μία δύο φορές το γνωστό banner και απλά το έκλεισα. Μετά μάλλον έκανε update το ublock origin, επομένως Firefox και Ublock origin και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/11/2023 at 18:47, atypicalcoder said:

Και αν οι διαφημιζόμενοι δεν θέλουν να διαφημιστούν άλλο γιατί πως να το κάνουμε κάποια κανάλια διαφήμισης δεν είναι καθόλου ποιοτικά. Δεν είναι τυχαίο που τεράστια τοπικά μαγαζιά δεν έχουν καθόλου παρουσίαση στο internet. Ένα απλό fb group βρε παιδί μου.

Οι περισσότεροι δεν ξέρουν πως να το κάνουν μόνοι τους και δεν θέλουν να πληρώσουν άνθρωπο να τους κάνει σωστά το marketing. Ελληναράδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, KostasKri είπε

Οι περισσότεροι δεν ξέρουν πως να το κάνουν μόνοι τους και δεν θέλουν να πληρώσουν άνθρωπο να τους κάνει σωστά το marketing. Ελληναράδες

Απλά έχουν γίνει γνωστοί με το mouth-to-mouth και δεν έχουν καμία ανάγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...