Προς το περιεχόμενο

Αυτό το μικρό εργαλείο μπορεί να κρασάρει ένα iPhone με iOS 17


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, poulinos είπε

Το καινούριο που είναι ? Κάθε μέρα κάτι καινουριο βγαινει σε Attack και καθε μερα βλεπουμε Updates για να αντιμετωπίζονται.

Θα βγει ενα Update και θα φτιαξει και αυτο οπως αλλα τοσα. Το καλό είναι οτι καποιες εταιρειες πληρωνουν για καθε bug που βρισκει καποιος.

Καινούριο μάλλον όχι αλλά αφού έγινε σε iPhone έγινε θέμα (η Apple τα αντιμετωπίζει γρήγορα αυτά με τα updates της)… στα Androids φαντάζομαι γίνονται συνέχεια 

p.s Η παράθεση δεν είναι για θέματα κόντρας iOS vs Android. Applα το λέω 😆😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, Michelenex said:

Καινούριο μάλλον όχι αλλά αφού έγινε σε iPhone έγινε θέμα (η Apple τα αντιμετωπίζει γρήγορα αυτά με τα updates της)… στα Androids φαντάζομαι γίνονται συνέχεια 

p.s Η παράθεση δεν είναι για θέματα κόντρας iOS vs Android. Applα το λέω 😆😆

σε android παντως εχω καθε μηνα security updates.μια φορα μου τυχε κ 2 φορες σε ενα μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, poulinos said:

οι σοβαρες εταιρειες βγαζουν τα Updates στο android κανονικα και καθε μηνα.αν ειναι τωρα android made in chernobyl ε ναι δεν περιμενω κατι.ειναι ακριβως το ιδιο και με τα routers. οι σοβαρες εταιρειες τα υποστηριζουν. κατι εταιρειες αγνωστες μια που το βγαλαν και μια που δεν ξανα ασχοληθηκαν.εδω και η tp link που υποτιθεται ειναι σοβαρη εχει και αυτη τα δικα της παραξενα σε θεματα ενημερωσεων.φαντασου οι πιο αγνωστοι.

Πόσες και ποιες είναι αυτές οι εταιρείες που το κάνουν αυτό; Γιατί κάτι μου λέει ότι είναι μετρημένες στο 1 χέρι ή μάλλον, μόνη της η google με τα pixel.
Και όχι, τα router δεν τα ενημερώνει καμία σοβαρή κάθε μήνα. Ούτε η ΜΤ ούτε το pfsense ούτε το OPNSense, κάνουν πιο συχνά updates σχετικά με των παρόχων που κάνουν από καμία ως 2 το χρόνο ενημερώσεις αλλά μην το παρακάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι πιο ενδιαφέρον έχω αγοράσει. Το είχα παραγγείλει από τοτε που ήταν ιδέα και δεν το έχω μετανιώσει. Ειδικά ότι έχεις μέσα όλες τις καρτες σου και χωρίς να ψάχνεις να βρεις για να μπεις σε πόρτες. Επίσης γράφει rfid (μεταξύ πολλών άλλων) με απίστευτη ευκολία...

image.jpeg.a4ecc7891d6585c5209da10c3a1042b6.jpeg

Και όντως ανοίγει την τάπα ρεύματος των tesla...

Επεξ/σία από m3ltd0wn
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, freegr said:

Αν δεν ανοίξεις το Bluetooth πάλι μπορεί να γίνει πρόβλημα αρκεί να έχει εμβέλεια το μαραφετι; 

Κλείνεις το Bluetooth και δεν έχεις θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, freegr είπε

Αν δεν ανοίξεις το Bluetooth πάλι μπορεί να γίνει πρόβλημα αρκεί να έχει εμβέλεια το μαραφετι; 

5 ώρες πριν, coffeex είπε

Κλείνεις το Bluetooth και δεν έχεις θέμα. 

"για να στείλει μια σειρά ειδοποιήσεων Bluetooth χαμηλής ενέργειας (BLE) σε κοντινά iPhone " όπως γράφει το άρθρο και αυτό δεν σβήνει ποτέ. Και σε Android έχω την εντύπωση ότι χωρίς root πάλι δεν μπορείς να το σβήσεις.

 

11 ώρες πριν, comfuzio είπε

Πόσες και ποιες είναι αυτές οι εταιρείες που το κάνουν αυτό; Γιατί κάτι μου λέει ότι είναι μετρημένες στο 1 χέρι ή μάλλον, μόνη της η google με τα pixel.
Και όχι, τα router δεν τα ενημερώνει καμία σοβαρή κάθε μήνα. Ούτε η ΜΤ ούτε το pfsense ούτε το OPNSense, κάνουν πιο συχνά updates σχετικά με των παρόχων που κάνουν από καμία ως 2 το χρόνο ενημερώσεις αλλά μην το παρακάνουμε.

Όχι, έχεις δίκιο, δεν βγάζει η MT update κάθε μήνα

image.png.71ba9267c109d5e3cc9b4595f19a5310.png

 

Βέβαια αυτό δεν σε κάνει σοβαρή εταιρεία. Σοβαρή είναι γιατί έχει συσκευές 20+ ετών και το routerOS τις υποστηρίζει.

 

21 ώρες πριν, poulinos είπε

οι σοβαρες εταιρειες βγαζουν τα Updates στο android κανονικα και καθε μηνα.αν ειναι τωρα android made in chernobyl ε ναι δεν περιμενω κατι.ειναι ακριβως το ιδιο και με τα routers. οι σοβαρες εταιρειες τα υποστηριζουν. κατι εταιρειες αγνωστες μια που το βγαλαν και μια που δεν ξανα ασχοληθηκαν.εδω και η tp link που υποτιθεται ειναι σοβαρη εχει και αυτη τα δικα της παραξενα σε θεματα ενημερωσεων.φαντασου οι πιο αγνωστοι.

Από πότε η Tp Link είναι σοβαρή εταιρεία στον χώρο των δικτύων; Τουλάχιστον για οικονομικές σειρές που έχω αγοράσει τα updates είναι ελάχιστα και για πολύ λίγο καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...