Προς το περιεχόμενο

Φόρτιση iPhone 15PM με apple magsafe charger


Rubble

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι το χρησιμοποιούν:

1) σε πόση ώρα κάνει πλήρη φορτιση;

2) η λειτουργία του 80% λειτουργεί με magsafe;

3) θερμαίνεται αρκετά στην επαφή;

γενικά αξίζει η αγορά του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Rubble είπε

Όσοι το χρησιμοποιούν:

1) σε πόση ώρα κάνει πλήρη φορτιση;

2) η λειτουργία του 80% λειτουργεί με magsafe;

3) θερμαίνεται αρκετά στην επαφή;

γενικά αξίζει η αγορά του;

Εγώ το έχω και δεν το χρησιμοποιώ. Το χρησιμοποιήσα για λίγο καιρό στο 13pro και ειδα ότι  ζεσταινόταν παραπάνω συγκριτικά με την κλασική φόρτιση με καλώδιο και μου έδωσε την εντύπωση  ότι το ποσοστό υγείας μπαταρίας έπαιρνε ταχύτερα την κατηφόρα. Εν τέλη κατέληξα να το έχω στο συρτάρι και να κάθεται προσωπικά μου φαίνεται ψιλό ανούσιο τώρα περί ορέξεως…

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TasosGoudas είπε

Άποψη μου είναι ότι αν σκέφτεσαι να το αφήνεις το βράδυ να φορτίσει, να πας με 7.5w έτσι ώστε να μην έχεις καθόλου υπερθέρμανση 

αυτόν βρίσκω σε 7.5w Anker 313 IMG_1781.jpeg.f618dad31c4878cd75044ef889711ac1.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Rubble είπε

αυτόν βρίσκω σε 7.5w Anker 313 IMG_1781.jpeg.f618dad31c4878cd75044ef889711ac1.jpeg

Ναι ή τον apple.

Αν θες να ξοδέψεις παραπάνω, έχεις airpods smart watch κλπ, πήγαινε σε κάποιον 3in1 σαν τον ESR Cryoboost που έχει και ανεμιστήρα έτσι ώστε να μη θερμαίνεται τον κινητό στη φόρτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TasosGoudas είπε

Ναι ή τον apple.

Αν θες να ξοδέψεις παραπάνω, έχεις airpods smart watch κλπ, πήγαινε σε κάποιον 3in1 σαν τον ESR Cryoboost που έχει και ανεμιστήρα έτσι ώστε να μη θερμαίνεται τον κινητό στη φόρτιση.

της apple βγάζει 15watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rubble είπε

της apple βγάζει 15watt

Εφόσον η apple θεωρεί οκ την ασύρματη φορτιστή 15w για τις συσκευές της, γιατί να την αμφισβητήσουμε;

Σκέφτομαι και εγώ για 15w φορτιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω της Apple και ναι ισχύει το optimized charging.

Παρότι με το MagSafe τα coils γίνονται aligned  θα είναι μεγαλύτερες οι απώλειες σε σχέση με καλώδιο και λογικά παρά τα λιγότερα watt θα έχει αυξημένη θερμοκρασία. Πάντως δεν έφτασα στο σημείο να ανησυχώ ότι είναι υπερβολικά ζεστό.

Δεν ξέρω για φθορά μπαταρίας μιας και είναι το πρώτο μου iPhone αλλά δεν θα κάτσω να το ψειρίσω. Παίρνω official φορτιστές και accessories και αν χρειαστεί μια μπαταρία στα 3 χρόνια θα την αλλάξω. Το προτιμώ από το να βάζω περιορισμούς στην καθημερινότητα και την άνεση μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ οι καλύτερες επιλογές https://www.macworld.com/article/668980/best-magsafe-chargers.html με την Anker να είναι οκ μετά την Apple αν κ έχει 7.5w καλύτερα αργή φόρτιση κ για αποφυγή υπερθέρμανσης.
 

Μεταξύ Belkin/anker καλύτερη η anker οπως τα περισσότερα προϊόντα της σε αξεσουάρ, εναλλακτικά τσέκαρε κ ESR αν υπάρχει διαθέσιμο σε Amazon.

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aces είπε

Εδώ οι καλύτερες επιλογές https://www.macworld.com/article/668980/best-magsafe-chargers.html με την Anker να είναι οκ μετά την Apple αν κ έχει 7.5w καλύτερα αργή φόρτιση κ για αποφυγή υπερθέρμανσης.
 

Μεταξύ Belkin/anker καλύτερη η anker οπως τα περισσότερα προϊόντα της σε αξεσουάρ, εναλλακτικά τσέκαρε κ ESR αν υπάρχει διαθέσιμο σε Amazon.

Η ESR έχει και σύστημα ψύξης, οπότε ίσως είναι ιδανικό για wireless

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...