Προς το περιεχόμενο

Η Dell παρουσιάζει τις πρώτες IPS Black οθόνες στα 120 Hz


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, mtifosi said:

Σε αυτη την κατηγορια τιμης υπαρχει η acer x32 για παραδειγμα.

Πάλι προσωπική άποψη αλλά 576 zones πολύ λίγα για να την κοιτάξω. Σχετικά με τις τιμές που αναφέρθηκες πριν βλέπω την IPS Black 32 στα 825 και την 27 στα 595, τιμές αρκετά κοντά στην G7 για να κάνω σύγκριση. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι 20% πάνω οι καινούργιες;

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, elpenor είπε

Πάλι προσωπική άποψη αλλά 576 zones πολύ λίγα για να την κοιτάξω. Σχετικά με τις τιμές που αναφέρθηκες πριν βλέπω την IPS Black 32 στα 825 και την 27 στα 595, τιμές αρκετά κοντά στην G7 για να κάνω σύγκριση. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι 20% πάνω οι καινούργιες;

Υπαρχει και αυτη INNOCN 27M2V με 1152 ζωνες αφου δεν σε καλυπτουν οι 576.

Απο το παρον αρθρο: Οι Dell UltraSharp U2724D και U2724DE θα κοστίζουν 479 και 649 δολάρια αντίστοιχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 minutes ago, mtifosi said:

Υπαρχει και αυτη INNOCN 27M2V με 1152 ζωνες αφου δεν σε καλυπτουν οι 576.

Απο το παρον αρθρο: Οι Dell UltraSharp U2724D και U2724DE θα κοστίζουν 479 και 649 δολάρια αντίστοιχα.

Δηλαδή από launch price of US$724.99 της U2723QE που σταθεροποιήθηκε γρήγορα στα 650USD και έφτασε τώρα τα 550USD έχουμε τώρα νέα καλύτερα μοντέλα σε τόσο φτηνότερες τιμές στο launch; Σχεδόν too good too be true και λάθος μου που δεν του έδωσα σημασία. Αυτό θα έπρεπε να είναι το βασικό νέο, χαμηλότερο launch price ακόμα και από την U2722D (US $579.99) που δεν ήταν black ips ούτε 120hz. Btw 170 ευρώ το Thunderbolt docking station δεν ακούγεται και πολύ καλό deal, το 2022 η διαφορά D με DE ήταν 100 ευρώ.

Την INNOCN την έχω πολύ ψηλά στη λίστα αλλά δεν υπάρχει στην Ελληνική αγορά ούτε έχω καταφέρει να τη δω ακόμα. Είναι out of stock στα περισσότερα μαγαζιά και στο Amazon US, δεν υπάρχει στο idealo, κάποιοι που την έχουν δεν την στέλνουν πρέπει να βρεις εταιρεία να κάνει τη παραλαβή και μεταφορά, είναι σαν να μην υπάρχει.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλές οι IPS και οι βελτιώσεις με το μαύρο,αλλά όταν υπάρχουν τύπου "OLED" όπως η LG 27GP850-B αλλά και άλλες ανταγωνιστικές πολύ καλές IPS,για αυτά που προσφέρουν,οι τιμές είναι ακόμη ψηλά,ιδιαίτερα σε αυτές τις ίντσες,ιδιαίτερα αν λάβουμε υπόψη την ανάλυση και γενικά αυτά που προσφέρουν.

Αν τις βλέπαμε βέβαια απο ένα ως δυο κατοστάρικα φθηνότερα,τότε θα υπάρξει για αρκετούς ένα πολύ πιο σαφές κίνητρο αγοράς.

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2023 στις 7:43 ΜΜ, Shadowjump είπε

Χμ... Θα άξιζε άραγε μια αλλαγή από S2721DGFA? Τι 165 τι 120Hz....αν είναι να έχει τόσο καλύτερο μαύρο όσο λένε. 

το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ, αυτήν έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ELMastas είπε

Καλές οι IPS και οι βελτιώσεις με το μαύρο,αλλά όταν υπάρχουν τύπου "OLED" όπως η LG 27GP850-B αλλά και άλλες ανταγωνιστικές πολύ καλές IPS,για αυτά που προσφέρουν,οι τιμές είναι ακόμη ψηλά,ιδιαίτερα σε αυτές τις ίντσες,ιδιαίτερα αν λάβουμε υπόψη την ανάλυση και γενικά αυτά που προσφέρουν.

Αν τις βλέπαμε βέβαια απο ένα ως δυο κατοστάρικα φθηνότερα,τότε θα υπάρξει για αρκετούς ένα πολύ πιο σαφές κίνητρο αγοράς.

Η LG που αναφέρεις δεν έχει καμία σχέση με oled και μάλιστα είναι από τος χειρότερες ips στο θέμα αντίθεσης αφού βρίσκεται κοντά στο 800:1. Η διαφορά με τις νέες ips black που είναι στο 2000:1 είναι χαοτική .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/11/2023 at 20:15, kinitos said:

εχω μια eizo forris  απο το μακρινο 2013 και το μαυρο της ειναι μαυρο καλυτερο απο δεκαδες νεοτερα μονιτορ 

και βασικα το λεω διοτι πιστευω οτι μπορουν και τωρα και πριν να εχουν καλυτερα πανελ αλλα δεν το κανουν 

Εσύ είσαι παλιός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, mtifosi είπε

Η LG που αναφέρεις δεν έχει καμία σχέση με oled και μάλιστα είναι από τος χειρότερες ips στο θέμα αντίθεσης αφού βρίσκεται κοντά στο 800:1. Η διαφορά με τις νέες ips black που είναι στο 2000:1 είναι χαοτική .

Ναι οκ το ξέρω οτι δεν είναι OLED έκανα λάθος στήν σύνταξη καθώς αφαιρέθηκα και έγραφα κοιτάζοντας και αλλού και δεν το διόρθωσα,ήθελα να την γράψω στο "μετά τις άλλες IPS" την εν λόγο LG που ανέφερα για παράδειγμα.

Για να είμαι δίκαιος δεν έχω δει τις νέες αυτές Black απο κοντά,πιθανώς να έχει όντος μεγάλη διαφορά

Πάντος δεν νομίζω οτι αυτή που ανέφερα είναι και απο τα χειρότερα μοντέλα,με μια γρήγορη ματιά στο διαδίκτυο την είδα για αρκετά καλή σε Reviews και σε κριτικές παίρνει αρκετά καλές βαθμολογίες για αυτά που προσφέρει,καθώς είναι αρκετά οικονομικό μοντέλο

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ELMastas είπε

Ναι οκ το ξέρω οτι δεν είναι OLED έκανα λάθος στήν σύνταξη καθώς αφαιρέθηκα και έγραφα κοιτάζοντας και αλλού και δεν το διόρθωσα,ήθελα να την γράψω στο "μετά τις άλλες IPS" την εν λόγο LG που ανέφερα για παράδειγμα.

Για να είμαι δίκαιος δεν έχω δει τις νέες αυτές Black απο κοντά,πιθανώς να έχει όντος μεγάλη διαφορά

Πάντος δεν νομίζω οτι αυτή που ανέφερα είναι και απο τα χειρότερα μοντέλα,με μια γρήγορη ματιά στο διαδίκτυο την είδα για αρκετά καλή σε Reviews και σε κριτικές παίρνει αρκετά καλές βαθμολογίες για αυτά που προσφέρει,καθώς είναι αρκετά οικονομικό μοντέλο

Είναι από τα χειρότερα  όσον αφορά την αντίθεση ακόμα και για δεδομένα ips που είναι κοντά στο 1000:1 και ολα τα review το αναφέρουν αυτό . Κατά τα αλλά είναι αξιοπρεπές ειδικά την εποχή που κυκλοφόρησε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...