Προς το περιεχόμενο

Ρυθμίσεις amd adrenalin


Ithuriel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας παιδιά ,θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με τις ρυθμίσεις του adrenalin , πρώτη φορά με κάρτα γραφικών της amd τόσα χρόνια με την nvdia έκανα optimised ένα παιχνίδι από το πρόγραμμα και όλα καλά με τα fps πλέον έχω χάσει την μπάλα μια έχω 190fps μια 60 κάθε ημέρα διαφορετικά κυρίως στο diablo 4 δεν έχει η amd κάτι να το κάνει αυτόματα optimised το παιχνίδι ,κυρίως όταν τυγχάνει με 60fps έχει διαφορά drop ανάλογα το σημείο κάτι που δεν παρατηρώ οταν πχ έχω πάνω από 100;να πείραξα κάτι χωρίς να το καταλάβω ;να άλλαξε κάτι με την εγκατάσταση των νέων drivers ; σας ευχαριστώ 

Το σύστημα μου είναι εάν βοηθάει σε κάτι στην απάντηση :

 

-Gpu sapphire radeon rx6650xt

-ΜΗΤΡΙΚΗ GIGABYTE B460M D3H RETAIL
-RAM CORSAIR CMK16GX4M2A2666C16R VENGEANCE LPX RED 16GB (2X8GB) DDR4 2666MHZ DUAL KIT
-CPU INTEL CORE I5-10400 2.90GHZ LGA1200 - BOX
-PSU SEASONIC FOCUS GX 550W 80+ GOLD FULL MODULAR

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/11/2023 στις 7:43 ΜΜ, Ithuriel είπε

Καλησπέρα σας παιδιά ,θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με τις ρυθμίσεις του adrenalin , πρώτη φορά με κάρτα γραφικών της amd τόσα χρόνια με την nvdia έκανα optimised ένα παιχνίδι από το πρόγραμμα και όλα καλά με τα fps πλέον έχω χάσει την μπάλα μια έχω 190fps μια 60 κάθε ημέρα διαφορετικά κυρίως στο diablo 4 δεν έχει η amd κάτι να το κάνει αυτόματα optimised το παιχνίδι ,κυρίως όταν τυγχάνει με 60fps έχει διαφορά drop ανάλογα το σημείο κάτι που δεν παρατηρώ οταν πχ έχω πάνω από 100;να πείραξα κάτι χωρίς να το καταλάβω ;να άλλαξε κάτι με την εγκατάσταση των νέων drivers ; σας ευχαριστώ 

Το σύστημα μου είναι εάν βοηθάει σε κάτι στην απάντηση :

 

-Gpu sapphire radeon rx6650xt

-ΜΗΤΡΙΚΗ GIGABYTE B460M D3H RETAIL
-RAM CORSAIR CMK16GX4M2A2666C16R VENGEANCE LPX RED 16GB (2X8GB) DDR4 2666MHZ DUAL KIT
-CPU INTEL CORE I5-10400 2.90GHZ LGA1200 - BOX
-PSU SEASONIC FOCUS GX 550W 80+ GOLD FULL MODULAR

 

Αν και αργοπορημένη απάντηση,διέγραψε τελείως το adrenalin και κατέβασε msi afterburner για να κάνεις ρυθμίσεις της gpu..Μια φορά είχα amd και μόλις έβαλα το πρόγραμμα μου πέταγε μαύρη οθόνη στα καλά καθούμενα και είχα fps drop,οταν το διέγραψα όλα κύλησαν ομαλά.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...