Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ram - Βοήθεια με RMA


alxnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαφνικά χτες βράδυ έκλεισε το pc και μετά δεν έκανε post. Εν τέλει με τις δόκιμες διαπίστωσα οτι η μια ραμ μας χαιρέτησε. Το θέμα είναι οτι τις είχα αγοράσει από Multicopter και πλέον το μαγαζί δεν υφίσταται.

Τι κάνω τώρα; Απευθείας rma στην crucial ή μπορώ με κάποιον τρόπο να μιλήσω με τον προμηθευτή crucial στην Ελλάδα. Δεν ξέρω από που προμηθευόταν το multicopter. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως να κινηθώ;

Αυτές είναι

Το άλλο πρόβλημα είναι οτι έχει καταργηθεί η σειρά ballistix και υποτίθεται οτι έχει αντικατασταθεί με τη σειρά pro με τιμή σχεδόν μισή από όσο τις είχα αγοράσει. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

https://www.kitguru.net/components/memory/joao-silva/crucial-replaces-discontinued-ballistix-memory-with-new-crucial-pro-memory-modules/

Επεξ/σία από alxnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Πρόβλημα με ram
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@super trampΝαι, έτσι προχώρησα και μέσα σε 2 μέρες μου απάντησαν να το στείλω.

 

Spoiler

Crucial: Return Material Authorisation (RMA) Details

Hello,

I have set up a Return Material Authorisation (RMA) number to exchange your parts under warranty and the return details are below.

Please write your RMA number on the outside of your package and return it to us in secure packaging (for example a padded envelope) within 10 business days. Your RMA number xxxxxxxxxxxx has already been included in the return address, but please also include a note inside the package with the RMA number and your address details - this will allow us to identify your package. Please return by Post using an insured shipping method to ensure contents and credit, as proof of posting is not acceptable.

Send your return to:

Micron Europe Limited
c/o RRD Supply Chain Solutions
RMA# : xxxxxxxxxxxx
CTP Tuřanka 1328/102
Brno, 627 00
Czech Republic

For your convenience you can print a packing slip for your RMA at https://content.crucial.com/content/dam/crucial/support/micron-cpg-rma-label-czech-rep.pdf

Once we receive your package, we will ship your replacement order. Please note that in the confirmation email, it will show an order total but I can confirm that the replacement will be completely free of charge.

------------------------- Import fees -------------------------------

Please bear in mind that the replacement order for this warranty replacement will be stopped at customs and you may be charged additional import duties as a result, for which Micron Consumer Products Group cannot be held responsible.

Due to the possibility of import fees, you may find it more convenient to exchange this through your local reseller, however we are more than happy to continue with the exchange directly.

Please note, due to quality and tracking reasons removal/tampering with the warranty label or modification to Crucial Branded product will result in us not accepting your request to return the product. Any product received in such condition will be returned to you.

------------------------------ DRAM ONLY ------------------------

If you have purchased memory as part of a kit, we recommend returning the full kit so we can exchange them as a matching set.

Επειδή δεν έχω ξαναστείλει rma, αν μπορεί κάποιος ας μου επιβεβαιώσει ότι έχω καταλάβει σωστά τη διαδικασία;

  • Θα το βάλω στη συσκευασία (λένε φάκελος με φούσκες κάνει) και θα γράψω απ' έξω τα στοιχεία που φαίνονται στο mail παραπάνω.
  • Θα βάλω μέσα στη συσκευασία τα δικά μου στοιχεία μαζί με τον κωδικό rma.
  • Θα χρεωθώ για την αποστολή;
  • Δεν έχω καταλάβει αν θέλει ΕΛΤΑ ή κάποια άλλη υπηρεσία. Πάντως λέει "post". Επιπλέον, τι είναι το "insured shipping method"; Πρέπει να πληρώσω κάποια ασφάλεια για το δέμα;
  • Επίσης δεν έχω καταλάβει αν θα πληρώσω τελωνείο. Αν ναι, πόσο μπορεί να κοστίσει;
Επεξ/σία από alxnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Πρόβλημα με ram - Βοήθεια με RMA

Καλησπέρα

Εαν είναι κιτ των δυο μνημών τις στελνεις και τις δύο μαζί σε ένα φακελάκι με φούσκες.

Θα γράψεις απ εξω την διεύθυνση παραλήπτη όπως φαίνεται παραπάνω ή μπορείς να την εκτυπώσης στο λινκ που σου έστειλαν.

Βάλε μέσα στον φάκελο την διεύθυνσή σου και rma number.

Δώστο ταχυδρομείο, εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση είχα πληρώσει πριν ένα χρόνο 5 ευρώ για Ολλανδία (G. SKILL) μνήμες.

Εαν η Τσεχία είναι Ευρωπ. Ενωση δεν πληρώνεις τίποτα.

Θα σου στείλουν νέο κιτ δωρεάν, με πληρωμένα μεταφορικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...