Προς το περιεχόμενο

[ΟΘΟΝΗ] SAMSUNG ODYSSEY G8 OLED 34'' CURVED WIDE QHD 175Hz 899,90€ @e-shop.gr [ΤΕΛΟΣ]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [ΟΘΟΝΗ] SAMSUNG ODYSSEY G8 OLED 34'' CURVED WIDE QHD 175HZ SILVER 899,90 ευρώ @ e-shop.gr

ΓΝώμη μου καλύτερα να περιμένεις κάποιος για προσφορά σε τηλεόραση oled, περισσότερες ιντσες και παίζει να πιάσει και καλύτερη τιμή. Βασικά έχει και η panasonic μια 42αρα oled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, hln3 είπε

ΓΝώμη μου καλύτερα να περιμένεις κάποιος για προσφορά σε τηλεόραση oled, περισσότερες ιντσες και παίζει να πιάσει και καλύτερη τιμή. Βασικά έχει και η panasonic μια 42αρα oled.

Καλα εδω μιλαμε για Ultra wide, gaming monitor. οπως και να εχει ομως για τη συγκεκριμενη υπαρχουν πολλα παραπονα στα φορουμ για προβληματα..

εγω εχω 2x34 xiaomi Και 1 x 34 lg  😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, emperor4her είπε

Καλα εδω μιλαμε για Ultra wide, gaming monitor. οπως και να εχει ομως για τη συγκεκριμενη υπαρχουν πολλα παραπονα στα φορουμ για προβληματα..

εγω εχω 2x34 xiaomi Και 1 x 34 lg  😅

Είναι αναμενόμενο niche προϊοντα (ultrawide oled...) να έχουν χαμηλότερο QC από προϊόντα μαζικής παραγωγής.

Επεξ/σία από hln3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, hln3 said:

Είναι αναμενόμενο niche προϊοντα (ultrawide oled...) να έχουν χαμηλότερο QC από προϊόντα μαζικής παραγωγής.

Συνήθως το αντίθετο ισχύει αλλά οκ.

Περισσότερο είναι θέμα πολιτικής εταιρείας.

Στην eizo που είναι μια από τις κορυφαίους κατασκευαστές οθονών και έχει πολύ περιορισμένο κοινό, είναι ακριβότερη γι'αυτό το λόγο, επιλέγει ένα ένα τα πάνελ γι'αυτό και έχει την καλύτερη ομοιομορφία στα πάνελ της σε αντίθεση με dell που απευθύνεται στο ευρύ κοινό και έχει από τα χειρότερα στην αγορά.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, emperor4her said:

Καλα εδω μιλαμε για Ultra wide, gaming monitor. οπως και να εχει ομως για τη συγκεκριμενη υπαρχουν πολλα παραπονα στα φορουμ για προβληματα..

εγω εχω 2x34 xiaomi Και 1 x 34 lg  😅

Εγώ έχω αποφασίσει να περιμένω να βρω 38άρα να βάλω ανάμεσα σε 2 27άρες.. Εσύ την παλεύεις με 3x 34άρες; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Εγώ έχω αποφασίσει να περιμένω να βρω 38άρα να βάλω ανάμεσα σε 2 27άρες.. Εσύ την παλεύεις με 3x 34άρες; :D

Εχω Βολευτει ναι! τις εχω σε πυραμιδα! 2 κατω, 1 απο πανω στη μεση. 

κατω συνηθως δουλεια, πανω youtube

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prefuse είπε

Συνήθως το αντίθετο ισχύει αλλά οκ.

Περισσότερο είναι θέμα πολιτικής εταιρείας.

Στην eizo που είναι μια από τις κορυφαίους κατασκευαστές οθονών και έχει πολύ περιορισμένο κοινό, είναι ακριβότερη γι'αυτό το λόγο, επιλέγει ένα ένα τα πάνελ γι'αυτό και έχει την καλύτερη ομοιομορφία στα πάνελ της σε αντίθεση με dell που απευθύνεται στο ευρύ κοινό και έχει από τα χειρότερα στην αγορά.

H λέξη κλειδί είναι το ακριβότερη - αν ανέβει το κόστος μπορούν να είναι και πιο ποιοτικά, αν όμως θέλουν να κρατήσουν το κόστος στο ιδιο επίπεδο, από κάπου πρέπει να κόψουν

 

 

28 λεπτά πριν, Shyn είπε

Odyssey G8, Alienware AW3423dwf ή LG C3 42" ? 80% για προγραμματισμό/productivity και 20% gaming

Δεν οφελεί κάπου το ultrawide σε προγραμματισμό, εκεί αντίθετα βολεύει περισσότερο κάποιο vertical monitor. Μεταξύ αυτών που γράφεις προτιμότερη η C2.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, hln3 said:

H λέξη κλειδί είναι το ακριβότερη - αν ανέβει το κόστος μπορούν να είναι και πιο ποιοτικά, αν όμως θέλουν να κρατήσουν το κόστος στο ιδιο επίπεδο, από κάπου πρέπει να κόψουν
 

σχολιασα οτι ΔΕΝ ισχυει αυτο που αναφέρεις, ειδικα στα επαγγελματικα μονιτορ που ειναι niche προϊοντα, συνήθως αυτο που πληρώνεις ειναι το QC.

H λεξη κλειδι που αναφέρεις ειναι ασχετη, με το λανθασμένο συμπέρασμα σου.

  

20 hours ago, hln3 said:

Είναι αναμενόμενο niche προϊοντα (ultrawide oled...) να έχουν χαμηλότερο QC από προϊόντα μαζικής παραγωγής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, prefuse είπε

σχολιασα οτι ΔΕΝ ισχυει αυτο που αναφέρεις, ειδικα στα επαγγελματικα μονιτορ που ειναι niche προϊοντα, συνήθως αυτο που πληρώνεις ειναι το QC.

H λεξη κλειδι που αναφέρεις ειναι ασχετη, με το λανθασμένο συμπέρασμα σου.

  

 

Προφανώς και συγκρίνουμε πάντα προϊοντα στο ίδιο εύρος τιμής. Δεν έγραψα κάποιο γενικό εγχειρίδιο για να έρχεσαι να μου την λες πως δεν το αποσαφήνισα, σε ένα συγκεκριμένο thread που συγκρίναμε 2 επιλογές έγραψα.

Εσύ τώρα γράψε μας πως μπορεί μια eizo που κάνει 25.000 ευρώ να έχει καλύτερο QC απο την samsung που κανει 1.000 ευρώ, χαίρω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hln3 είπε

Προφανώς και συγκρίνουμε πάντα προϊοντα στο ίδιο εύρος τιμής. Δεν έγραψα κάποιο γενικό εγχειρίδιο για να έρχεσαι να μου την λες πως δεν το αποσαφήνισα, σε ένα συγκεκριμένο thread που συγκρίναμε 2 επιλογές έγραψα.

Εσύ τώρα γράψε μας πως μπορεί μια eizo που κάνει 25.000 ευρώ να έχει καλύτερο QC απο την samsung που κανει 1.000 ευρώ, χαίρω πολυ...

Καλα 25k εχει ενα monitor απο EIZO τα περισσοτερα ειναι στα 2-4 χιλιαρικα. Γενικα τα ακριβα της Del και Αsus ειναι λιγο χαλια στο QC θα επρεπε να τα προσεχουν λιγο παραπανω. Δεν ειναι οτι ειναι φθηνα και εγω πηρα 34αρι 430 ευρω ειναι αψογο αλλα και να ειχε και λιγο clouding θα ελεγα οκ 430 ειναι δεν εδωσα 1000-1500 εκει απλα θα νευριαζα και θα τους εκραζα να το αλλαξουν αμεσα. 

https://www.skroutz.gr/c/43/othones-upologiston/m/158/Eizo.html?o=eizo&order_by=pricevat&order_dir=desc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...