Προς το περιεχόμενο

Απορια-προβλημα με watercooling


asemenafygw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω μια ας πουμε απορια.Σκεφτομαι να βαλω watercooling στο pc αλλα

για λογους ανωτερας βιας τον μετακινω(ειμαι φοιτητης και οταν παω σπιτι τον περνω παρεα).Ξερει κανεις αν εχει προβλημα απο την μετακινηση,τι πρεπει να του κανω πριν και μετα,γιατι αυτο ειναι το μονο που με φοβιζει

Α και κατι ακομη επειδη οσους ρωτησα μου ειπαν παρε laptop δεν γινεται.

Ευχαριστω και sorry αν σας κουρασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεε! Αφήστε τον άνθρωπο να βάλει νεράκι!! :) :)

 

Εξαρτάται από τον τρόπο που έχει στηθεί η υδρόψυξη. Αν πχ είναι κλειστό σύστημα χωρίς tank (δεξαμενή νερού) και έχεις τα εξαρτήματα (αντλία, ψυγείο) καλά στερεωμένα μέσα στο PC, τότε δεν θα πρέπει να έχεις καθόλου πρόβλημα.

 

Αλλά έτσι κι αλλιώς, υπάρχει και η απλή λύση να αδειάζεις το νερό όταν το μεταφέρεις και μετά να βάζεις καινούριο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego exo mia aporia re pedi mou paly,.. efoson thes na metakinise kai na kaneis tin doulia sou, ti to thes to overclocking ??? to exeis anevaeseis toso poly pou vlepeis simantiki diafora? px o cpu sou einai 2.8 kai ton exeis paei 3.6 ? ,

 

ego tha sou protina an o cpu sou einai kaloutsikos min ton anevazeis 200 mhz kai kaneis olokliri istoria kai pedeuese.

 

telos panton, opos ipe kai o aderfos georgeadams yparxoun mixanakia pou mpenoun mesa sto pc opote otan to metafereis den exeis kai toso provlima.- ala vevea ola me poly prosoxi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Password... εχε παντως υποψην πως το watercooling το θελουνε και αυτοι που δεν γουσταρουνε να ακουνε ανεμιστηρια πανω απο το κεφαλι τους επι ωρες αμετρητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Password... εχε παντως υποψην πως το watercooling το θελουνε και αυτοι που δεν γουσταρουνε να ακουνε ανεμιστηρια πανω απο το κεφαλι τους επι ωρες αμετρητες.

 

nai file mou simfono, ala otan theloume na metakinoumaste simvivazomaste, vazoume ena kalitero anemistiraki pou den akougete.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει ησυχία πρέπει ή να τα σκάσει χοντρά (watercooling παθητικό κατά προτίμηση, χωρίς ανεμιστηράκι στο ψυγείο, τροφοδοτικό fanless (ΧΩΡΙΣ ανεμιστηράκι),υδρόψυξη και στην VGA και στο Chipset αν χρειάζεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως θελω και ησυχια και να πεσει η temp που τωρα μου δειχνει 60-64 ενεκα prescott(παρακαλω ουδεν σχολιο του στυλ πως την πατησες ετσι κτλ)

Το κοστος το κανονιζει ο καθενας μονος αναλογα με τις δυνατοτητες του αλλα η ασφαλεια θελει εμπειρια που σιγουρα ατομα του ινσομνιαεχουν ποιο πολλη απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Password, εχω νερα απο το 99

 

η μονη φορα που ειχα προβλημα ηταν με μια καρτα γραφικων λογο ελατοματικου μπλοκ και δικης μου απερισκεψιας. ΕΙΝΑΙ εφικτο να μετακινεις το πισι με γουοτερκουλινγ αν ειναι αρκετα στεγανο αλλα σκεψου το βαρος, το δικο μου pc μαζι με τα νερα ειναι κοντα 20 κιλα!

 

αν βαλεις 4-5 λιτρα νερο μεσα αυξανεις πολυ το βαρος:P

 

συν το οτι για να τα εχεις σταθερα θα πρεπει να τα βιδωσεις πανω στο case με αποτελεσμα να μεταδιδονται οι κραδασμοι της αντλιας

 

γενικος δεν ειναι οτι πιο ευκολο αν θες να το μετακινεις, θα πρεπει να κανεις πολυ καλη δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...