Προς το περιεχόμενο

Εκτύπωση εγγράφου από Gmail


Dimitra__K
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από lector,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και συγνώμη αν το γράφω σε λάθος ενότητα αλλά δεν ήξερα που πρέπει. 

Εκτύπωσα απο Gmail ένα έγγραφο που μου έχει έρθει σε μειλ και ενώ έκανα τις απαραίτητες ρυθμίσεις το έγγραφο δεν βγήκε στο χαρτί όπως στην προεπισκόπηση. Έβγαινε με ένα κομμάτι του εγγράφου λειψό. Δηλαδή έλλειπαν τα πρώτα γράμματα από κάθε λέξη σαν να μην γινόταν σωστά η τοποθέτηση του κειμένου στο χαρτί ωστε να χωράει σωστά. Έκανα πολλές φορές αλλαγή στην ρύθμιση και τίποτα. Ξόδεψα πόσο μελάνι και δεν βρήκα λύση. Νομίζω ότι έχω εκτυπώσει και άλλες φορές κάτι απο Gmail και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα απο όσο θυμάμαι. Γιατί γίνεται αυτό; Ξέρει κανείς; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Εχω συναντησει ξανα browser να μη συνεργαζεται σωστα με εκτυπωτη απευθειας.

Δοκιμασε να κανεις το εγγραφο σου αποθηκευση σε PDF και μετα ανοιξε το με τριτο προγραμμα προβολης pdf (οπως acrobat, foxit, sumatra κλπ) και να το στειλεις απο εκει για εκτυπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2023 στις 11:00 ΠΜ, lector είπε

Εχω συναντησει ξανα browser να μη συνεργαζεται σωστα με εκτυπωτη απευθειας.

Δοκιμασε να κανεις το εγγραφο σου αποθηκευση σε PDF και μετα ανοιξε το με τριτο προγραμμα προβολης pdf (οπως acrobat, foxit, sumatra κλπ) και να το στειλεις απο εκει για εκτυπωση.

Ναι; Εμένα δεν μου είχε ξανατύχει ή ίσως δεν το πρόσεξα δεν ξέρω. Και άλλες φορές εκτύπωσα κάτι απο Gmail και δεν είχα θέμα. Τώρα τι έπαθε δεν ξέρω. Μετά αφού ξόδεψα 5-6 φορές μελάνι για την ίδια εκτύπωση το σκέφτηκα και έκανα αυτό που και εσύ είπες. Αποθήκευσα το έγγραφο και επειδή δεν είχα  πρόγραμμα προβολής κατέβασα το Acrobat και εκτύπωσα κανονικά! Οπότε από δω και πέρα έτσι θα κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...