Προς το περιεχόμενο

1tb corsair portable ssd 60€ @πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


kinitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή τιμή αλλά προτιμότερο να αγορασθεί ένα nvme enclosure + ένας καλύτερος δίσκος (στο skroutz υπάρχει ο lexar 1tb με διπλάσιες ταχύτητες από αυτόν τον corsair στα 45€, όχι ότι θα δείτε ποτέ τέτοιες ταχύτητες λόγω του usb-c, λέμε τώρα).  Ίδια τιμή βγαίνει περίπου - και με το enclosure μπορείς να παίξεις στο μέλλον με καλύτερο/μεγαλύτερο δίσκο.

Εκτός και εάν μπορεί να αφαιρεθεί ο nvme από το μηχανάκι της corsair, δεν το γνωρίζω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, sakis92 said:

Κανει ο συγκεκριμενος για storing/playing παιχνιδιων ; Δηλαδη να φτιαξω τα steam/epic games Να πηγαινουν εκει 

Για πιο γρηγορο storing (απο τους μηχανικους), ναι.
Για playing, γινεται αλλα χανει πολυ σε ταχυτητα σε σχεση με εσωτερικους, δεν εχει νοημα, εκτος αν δεν εχεις αλλη λυση στο υπαρχων συστημα, πχ να κουμπωνεις εναν εξωτερικο στο pc της φιλεναδας σου ξερω'γω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι: Έχει νόημα να τον πάρω και να τον χρησιμοποιώ για να του μεταφέρω ταινίες από παλιό laptop με usb 2.0 και μετά σύνδεση για τηλεθέαση στην TV? Θα έχει διαφορά στη ταχύτητα μεταφοράς μεγάλων σε μέγεθος ταινιών? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπερθερμαίνεται, τότε θα είναι κομπλέ για εμένα.

Έχω ένα enclosure με έναν nvme αλλά ζεσταίνεται τόσο γρήγορα που είναι πρακτικά άχρηστο μετά από 3-5 λεπτά. Πέφτει η ταχύτητα από 3gb/s σε 10-20mb/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, vader290 είπε

Να ρωτήσω και εγώ κάτι: Έχει νόημα να τον πάρω και να τον χρησιμοποιώ για να του μεταφέρω ταινίες από παλιό laptop με usb 2.0 και μετά σύνδεση για τηλεθέαση στην TV? Θα έχει διαφορά στη ταχύτητα μεταφοράς μεγάλων σε μέγεθος ταινιών? 

και εγω αυτο σκευτομουν με usb δεν θα εχει διαφορα στην μεταφορα απο το πσ παλι αργο θα ειναι.

εχει και typec σε usb η μονο type c σε type c στην συσκευασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Konstantinio είπε

και εγω αυτο σκευτομουν με usb δεν θα εχει διαφορα στην μεταφορα απο το πσ παλι αργο θα ειναι.

εχει και typec σε usb η μονο type c σε type c στην συσκευασια?

Εχει και τα 2 καλωδια στην συσκευασια, παρελαβα σημερα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...