Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη] HP 27" OMEN 27q QHD 165hz 189 ευρώ @ Πλαίσιο - Public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα αλλαξε απο αναμονη προμηθευτή... Σε ενδοδιακίνηση.

αλλα  Παραλαβή στο κατάστημα Δευτέρα, 18-12-2023 έως Παρασκευή, 05-01-202

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια plaisio ΤΕΛΟΣ...εβαλα στο Public με επεκταση 4 χρονια εναντι των 5 του Πλαισιου....

ξερει κανενας τι ισχυει για καμενα pixel? το public ΔΕΝ καλυπτει δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα σήμερα και πριν μερικά λεπτά την έστησα. Πολλή καλή εικόνα, με το καλώδιο dp που έχει στη συσκευασία , αμέσως πήρε την ρύθμιση που έβαλα στα windows ( 2560Χ1440  , 165 Hz). Tη δοκίμασα 10 λεπτά στο AC Valhalla  και ήταν τούμπανο με πολλή καλή απόκριση. Με ryzen 5 5600 , rx 6600 , 2Χ16 gb ram στα 3200/16 και σε settings high και very high σε 1440p ανάλυση έπιανε 60+ fps. Επίσης ρυθμίζεται στο ύψος το οποίο είναι πολύ θετικό. Εχει σταθερότατη βάση. Αν διαπιστώσω κάτι άλλο θα επανέλθω.

Να προσθέσω πως οι ρυθμίσεις γίνονται από την πίσω πλευρά της οθόνης (κάτω δεξιά) το οποίο δεν με βόλεψε. Δεν ξέρω αν θα το συνηθίσω με τον καιρό.

Επεξ/σία από fotaras76
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από το κατάστημα την παραγγελία που είχα κάνει πριν από 3 ημέρες. Η πρώτη δοκιμή άφησε καλές εντυπώσεις, ελάχιστο bleeding (πρέπει να το ξαναδώ το βράδυ βέβαια), και το αναπόφευκτο ips glow που σίγουρα θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Επίσης από όλες τις ips οθόνες που υπάρχουν στο σπίτι (λαπτοπ και tv) έχει την καλύτερη ομοιομορφία. Ελάχιστο αλλά υπαρκτό dirty screen effect. Δεν ειδα νεκρό/ φωτεινό πίξελ. BOE panel αν και ειλικρινά δε νομίζω να έχει σημασία, από ότι έχω καταλάβει είναι λίγο θέμα τύχης σε τι αναλογία θα σου βγουν τα παραπάνω προβλήματα.

Σημειώνω ότι η εγγύηση 0 πιξελ του πλαισιου ισχύει μόνο αν κάνεις επέκταση εγγύησης από ότι μου είπε ο πωλητής, και μάλλον αξίζει τα 20 ευρώ η 5ετής επέκταση για αυτό το λόγο.

Τέλος επειδή έκανα καιρό έρευνα αγοράς (πριν καταλήξω να πάρω τη φθηνότερη !!) πολύ αξιόλογη και μάλλον λίγο ανώτερη και πιθανώς με λιγότερο έντονα τα ανωτέρω είναι η dell g2724d. Υπάρχει στο πλαίσιο, νομίζω στο public και στα dell exclusive stores με την κλασσική 3ετή εγγύηση της dell και 10 ευρώ λιγότερα από το πλαίσιο. Αυτά εφόσον κάποιος δε βρει διαθέσιμη την hp, γιατί όταν έχεις δώσει λιγότερα από 200 σε ενοχλούν λιγότερο τα παραπάνω προβλήματα.

Για τα χρήματα της είναι εξαιρετική προσφορά, και όποιος σκεφτόταν ούτως η άλλως να αναβαθμίσει είναι καλή επιλογή. Εμένα μου έκατσε κουτί γιατί εφτιαξα νέο pc. Βέβαια αν είχε ρίξει λίγο την τιμή της η alienware aw2724dm θα έπαιρνα εκείνη, αλλά έτσι είναι αυτά, κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις.

Επεξ/σία από vag1989
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vag1989 είπε

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από το κατάστημα την παραγγελία που είχα κάνει πριν από 3 ημέρες. Η πρώτη δοκιμή άφησε καλές εντυπώσεις, ελάχιστο bleeding (πρέπει να το ξαναδώ το βράδυ βέβαια), και το αναπόφευκτο ips glow που σίγουρα θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Επίσης από όλες τις ips οθόνες που υπάρχουν στο σπίτι (λαπτοπ και tv) έχει την καλύτερη ομοιομορφία. Ελάχιστο αλλά υπαρκτό dirty screen effect. Δεν ειδα νεκρό/ φωτεινό πίξελ. BOE panel αν και ειλικρινά δε νομίζω να έχει σημασία, από ότι έχω καταλάβει είναι λίγο θέμα τύχης σε τι αναλογία θα σου βγουν τα παραπάνω προβλήματα.

Σημειώνω ότι η εγγύηση 0 πιξελ του πλαισιου ισχύει μόνο αν κάνεις επέκταση εγγύησης από ότι μου είπε ο πωλητής, και μάλλον αξίζει τα 20 ευρώ η 5ετής επέκταση για αυτό το λόγο.

Τέλος επειδή έκανα καιρό έρευνα αγοράς (πριν καταλήξω να πάρω τη φθηνότερη !!) πολύ αξιόλογη και μάλλον λίγο ανώτερη και πιθανώς με λιγότερο έντονα τα ανωτέρω είναι η dell g2724d. Υπάρχει στο πλαίσιο, νομίζω στο public και στα dell exclusive stores με την κλασσική 3ετή εγγύηση της dell και 10 ευρώ λιγότερα από το πλαίσιο. Αυτά εφόσον κάποιος δε βρει διαθέσιμη την hp, γιατί όταν έχεις δώσει λιγότερα από 200 σε ενοχλούν λιγότερο τα παραπάνω προβλήματα.

Για τα χρήματα της είναι εξαιρετική προσφορά, και όποιος σκεφτόταν ούτως η άλλως να αναβαθμίσει είναι καλή επιλογή. Εμένα μου έκατσε κουτί γιατί εφτιαξα νέο pc. Βέβαια αν είχε ρίξει λίγο την τιμή της η alienware aw2724dm θα έπαιρνα εκείνη, αλλά έτσι είναι αυτά, κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις.

Ετσι και εγω, αποφασισα να προχωρησω με την Dell αφου μετα απο διαβασμα review στο rtings ειδα οτι εχει καλυτερο contrast ratio απο την HP Omen(αλλα καταλαβα πως ολες οι IPS υποφερουν απο αυτο). Και οι 2 τιμιες ειναι, μπορει να μην εχουν καν τοσο μεγαλη διαφορα, αλλα ειπα να δωσω κατι παραπανω γιατι θα με επιαναν τα ψυχολογικα. (240 η DELL με 3 χρονια εγγυηση απο dell exclusive stores)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Teczoub είπε

Το σκεφτόμουν καιρό για triple setup, η προσφορά ήταν άχαστη!

Screenshot_20231114_172025_Gallery.jpg

Και εγώ δύο πήρα! Δεν τις έχω ανοίξει ακόμα γιατί είμαι στην δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους and happy BF shopping!

Ερώτηση, έχω μια παλιά Nvidia Geforce GTX650 Ti. Θα ανταποκρίνεται κομπλέ με την συγκεκριμένη οθόνη εάν την πάρω ως κύρια; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκεφτομαι να αντικαταστησω την Dell U2715H που έχω με την HP
Δεν παίζω games προβληματιζομαι για το εαν αξίζει και εαν θα δω σημαντικη διαφορα?
Με άριστα το 10 πόσο θα βάζατε στην Dell και πόσο στην HP?

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη άμα το έχει πει κάποιος πιο πριν αλλά το συγκεκριμένο monitor έρχεται είτε με LG είτε με ΒΟΕ panel οπότε παίζει και λοτταρία για να τύχεις το "καλό" το panel
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Rakasman είπε

Συγνώμη άμα το έχει πει κάποιος πιο πριν αλλά το συγκεκριμένο monitor έρχεται είτε με LG είτε με ΒΟΕ panel οπότε παίζει και λοτταρία για να τύχεις το "καλό" το panel
 

το " κακο " πανελ τι κακο εχει και ποιο ειναι ??? να τους παρω τηλεφωνο να μαθω τι προκειται να στειλουν και αν ειναι το ΚΑΚΟ δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

το " κακο " πανελ τι κακο εχει και ποιο ειναι ??? να τους παρω τηλεφωνο να μαθω τι προκειται να στειλουν και αν ειναι το ΚΑΚΟ δρομο.

Προσπερνα το απο πανω σου σχολιο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ την παρέλαβα σήμερα

Μια χαρά φαίνεται. Η βάση της πολύ όμορφη και μπορείς να την μετακινεις άνετα. Από θέμα χρωμάτων αρκετά καλή θα τη χαρακτήριζα χωρίς κάτι παραπάνω....πέρα λίγο από το κλασικό γκρί των ips... Για 300 ευρώ θα άξιζε; πιστεύω πως όχι. Για 190; σίγουρα ναι!!

Επεξ/σία από πανηλειακός
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Προσπερνα το απο πανω σου σχολιο.

Samsung Monitor 32" Odyssey G5 Curved | Plaisio

 

για αυτην τι λες ????? Αν τελικα δεν μπορεσω να παρω την OMEN 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Boubis1411 said:

Samsung Monitor 32" Odyssey G5 Curved | Plaisio

 

για αυτην τι λες ????? Αν τελικα δεν μπορεσω να παρω την OMEN 

Μακριά, από τις χειρότερες υλοποιήσεις της Samsung με VA panel. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...