Προς το περιεχόμενο

Απίθανο bug iPhone usb-c και files app


Rubble
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Rubble,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει ενώ με files app και lighting δεν είχα ποτέ θέμα στο 16.χ

Κατα την μεταφορά αρχείων από sd card με τον γνήσιο αντάπτορα της apple όταν πατήσεις τον φάκελο για να κανεις compress το iphone 15 pro max νεκρώνει σε σημείο να μη μπορείς ούτε καν να το κλείσεις. Μιλάμε για φάκελο 2.5gb. Δεν λειτουργεί τίποτα…. Επανηλθε με πολύ κόπο μετά από καμία ώρα και τος δυο φορές.

Δεν ξέρω αν είναι bug του 17.χ περιμένω δευτέρα να μιλήσω με apple..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rubble είπε

Είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει ενώ με files app και lighting δεν είχα ποτέ θέμα στο 16.χ

Κατα την μεταφορά αρχείων από sd card με τον γνήσιο αντάπτορα της apple όταν πατήσεις τον φάκελο για να κανεις compress το iphone 15 pro max νεκρώνει σε σημείο να μη μπορείς ούτε καν να το κλείσεις. Μιλάμε για φάκελο 2.5gb. Δεν λειτουργεί τίποτα…. Επανηλθε με πολύ κόπο μετά από καμία ώρα και τος δυο φορές.

Δεν ξέρω αν είναι bug του 17.χ περιμένω δευτέρα να μιλήσω με apple..

 

Κανε και 1 force restart στο 15pm https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iph8903c3ee6/ios μηπως ξεκολλησει και το εμφανισει.

Ειναι πιθανο να φταει η 17.1 βγηκε update 17.1.1. αν δεν εκανε ενημερωση η συσκευη κανε την :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17.1.1 (21B91) είμαι. Δοκιμάζω άλλον file manager μήπως είναι bug του files app, αν και στο 14 δεν είχα ΠΟΤΕ θεμα και την διαδικασία αυτή την έκανα πολύ συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηπως τα καλωδια εχουν καποια φθορα και ""κόβει"" τη συνδεση στο ενδιαμεσο κ δεν ολοκληρωνεται η μεταφορά. Δυσκολο να χαλασε ο ανταπτορας ξαφνικα. 

καλεσε απο εβδομαδα την Apple μαλλον το app κολλαει δειχνει να ειναι θεμα software του default app με τη 17.

Ελλάδα1,2
00800 4414 5417

021 0300 9960

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι είναι bug. το μόνο καλώδιο που μεσολαβεί είναι του apple sd reader . παρόμοιο πρόβλημα υπήρχε στο ipad pro m1

 

 

Μετά από πειραματισμούς και μέχρι να δωθεί λύση από apple: 

—> αντιγραφή μόνο των αρχείων αναπαραγωγής και όχι όλων των συνοδευτικών αρχείων και φακέλων που υπάρχει στο εξωτερικό μέσο αποθήκευσης. Κάπου στους φακέλους σκαλώνει και κρεμάει όλο το iphone.

Επεξ/σία από Rubble
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...